Pocinje izgradnja Avalskog tornja

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Norma Kampl

Iskusan
Poruka
5.920
Изградња Авалског торња, за коју је прикупљено више од милион евра, почеће 21. децембра, јавила је Радио-телевизија Србије, у којој је потписан уговор о градњи торња.

Нови торањ нићи ће на Авали за 20 месеци, најавили су потписници уговора - представници Грађевинског предузећа "Ратко Митровић", Дирекције за имовину Србије и РТС-а
Они су честитали српским фирмама и грађанима који су даровали више од милион евра за градњу торња.

Торањ, срушен за време НАТО бомбардовања 1999. године, изграђен је 1965. и био је јединствен у свету и висок близу 203 метра.

"Примењиваћемо најновије технологије при изградњи оваквих објеката и користити најсавременије материјале, тако да ће овај нови-стари објекат бити идентичан претходном, али по неким перфомансама и бољи", најавио је Душан Басара из Грађевинског предузећа "Ратко Митровић.

Ако све буде текло по плану, у видику са Авалског торња моћи ће да се ужива од августа 2008. године.
(Тањуг)
 
mene zabole za toranj,pa da jbt bolje za te pare sto su skupili da prave stanove za one koji nemaju ili tako nesto,mis'im ..da se utrose na resavanje nekih konkretnih problema u ovom gradu,a ne toranj :?
mis'im u redu je...svi smo mi navikli na toranj,meni prozor "gleda" na toranj i to...ali kad god sam bio na Avali "ono gore" je bilo zatvoreno,jednostavno mislim da nismo u situacije za tako nesto

voleo bih ja da se ponovo izgradi,ali kad bi finansirao neko drugi,npr. ove pichketine sto su porusile..
ali pored toliko problema,beskucnika n' shit praviti nekakav betonski toranj (koji uzgred budi recheno nece imati apsolutno nikakvu prakticnu funkciju,jer "svi" su vec na kablu,a i ova ne-kablovska tv sasvim normalno,mozda cak ibolje funcionise sa ova 2 postojeca predajnika na Avali)\) to ne razumem. :neutral:
 
Мислим да поновна изградња трорња има пре свега симболичан значај, и да то треба урадити, без обзира на трошкове. Уосталом, како кажу, средства су прикупљена. Надајмо се да ће доиста и послужити сврси. А тачно је да паре требају за многе друге ствари, наравно. Ипак, таква поређења нису примерена, и у ствари су лажна дилема. Кажем, битан је као симбол да се, ето, може поново изградити.
 
Norma Kampl:
Мислим да поновна изградња трорња има пре свега симболичан значај, и да то треба урадити, без обзира на трошкове. Уосталом, како кажу, средства су прикупљена. Надајмо се да ће доиста и послужити сврси. А тачно је да паре требају за многе друге ствари, наравно. Ипак, таква поређења нису примерена, и у ствари су лажна дилема. Кажем, битан је као симбол да се, ето, може поново изградити.


Slažem se sa tobom....treba Beogradu vratiti jedan od simbola.
Ali i Master je u pravu, one kretenčine koje su ga srušile bi trebale i da ga ponovo izgrade ili da barem finansijski učestvuju u izgradnji.
 
Jbg sta da se radi. Nego gledah na TV bas o izgradnji tornja i rekose da ce ta neka celicna konstrukcija tek biti postavljena u 2008 godini tako da mislim da ce izgradnja tornja stvarno da bude pocetkom 2007 godine. Po nekim Srpskim procenama znaci bice gotovo pa nadajmo se do kraja 2015 godine ako ne produze rok. Sta da se radi srpska posla su to .... pozdrav ljudi.....
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top