oformimo HAMACHI mrezu !!!

Veliki pozdrav ,zao mi je sto tvoja tema nema veliki odziv a mislim da bi trebalo da se ljudi jave.

P2P je zabrenjen kao sto svi znamo,laici mesaju pojmove koristeci naziv razmena fajlova,bez uvrede svako ima svoje termine,sloboda izrazavanja,zar ne? (ovo je nelegalno ali cemu onda sluzi internet).Nedavo je sajt mog prijatelja unisten od strane izdavaca domena jer je zeleo da napravi nesto slicno tvojoj ideji.Prvi udarc je bilo jednostavno hakovanje skidanjem svih pasworda sa njegovog sajta-nisam mogao da verujem sta jedan obican text code moze da uradi-crv je sva polja oznacena sa *******(kao sto znate ovo je obicno polje sa korisnicke sifre)slao na drugi server u cijem je vlasnistvu sajt koji mu je prodao domen.Dosli su i do pasworda admin nakon cega su unistili njegove baze podataka.Posto je hosting imao kod druge firme uspeo je da otkaze hosting i da na taj nacin izbegne zakonske posledice.Ovo se desilo nedavno.Ja sam iz Francuske i ovde se suska o novom zakonu koji ce zatvoriti mozda i eMule servere.Samo se pitam,mogu li ugasiti milione racunara?

Rado cu se pridruziti tvojoj ideji!Javi se.
 
Probao sam Hamachi sa jednim ortakom i mogu samo da kažem da izvanredno radi. Dobra ideja za formiranje mreže preko Hamachi-ja. Ali ja sam još uvek na dial up-u. Uskoro mi stiže ADSL pa ću se priključiti ako se već budete organizovali.
 
LovacNaNovac:
P2P je zabrenjen kao sto svi znamo

izleda da neki od nas to neznaju ( npr. ti ) P2P tehnologija je legalna, samo neki fajlovi (skoro svi ) koji se sharuju preko te mreze nisu legalni ( imaju zasticena autorska prava ) kod nas u Srbiji jedino sto se malo kontrolishe to je Windows ( oko 60% firmi ima oreginalan Windows) pa ti vidi ko ima vremena da kontrolishe nas obichne smrtnike !!!!
 
Pablo procitaj jos jednom moju predhodnu poruku,ja sam sa tvoje strane i dobro da u Srbiji nije napravljen jos uvek zakon kao u Fr.

Naprotiv zelim da se prikljucim ekipi i pomognem koliko mogu jer koristim DSL konekciju i prostor og 400GB na mom hard disku!

Kazi mi gde i kako pa da popricamo malo vise.Mozes li preko MSN-a?
 
LovacNaNovac:
P2P je zabrenjen kao sto svi znamo,laici mesaju pojmove koristeci naziv razmena fajlova,bez uvrede svako ima svoje termine,sloboda izrazavanja,zar ne? (ovo je nelegalno ali cemu onda sluzi internet).

Ovo uopste nije tacno. P2P mreze i sluze toj razmeni fajlova, i tu nista nije nelegalno ni zabranjeno. To sto ce u Francuskoj biti zabranjen eMule, uopste ne znaci da je P2P ilegan.
 

Back
Top