NEVASPITANI PRODAVCI

shaddow

Iskusan
Poruka
5.155
Da li vam se nekada desilo da uđete u prodavnicu sa namerom da nešto kupite, a prodavac ili prodavačiča se prema vama ponašaju kao da treba za džabe nešto da vam daju, sve ono u stilu "samo si mi još i ti falio"?

Pri tome stvar koju želite da kupite nije ni malo jeftina, recimo košta par hiljada dinara.

Znači ušli ste u prodavnicu, imate pare u džepu, odlučili da baš sada kupite to što želite, dakle da im ostavite pare u prodavnici, a oni vas svojim ponašanjem i neljubaznošću direktno odbiju i malterne isteraju iz prodavnice, da se pitate šta se ustvari dogodilo.

Dakle, da li je svest naših prodavaca toliko niska, da im čak nije stalo ni da prodaju robu koju imaju u radnji? :shock: Kakav smo mi to narod?

PS: Naravno, ne kažem da ne postoje i veoma pozitivni primeri.
 
Opste poznata stvar je da su prodavci prodavnica,butika....neopisivo neprijatni i neljubazni...nisi ,definitivno, jedini sa tim iskustvom...misli da je kod nas u zamlji to usko vezano sa losim soc.-ekonomskim statusom ljudi...u stilu:''Radim ovde za dvanaest hiljada,ne mogu ni sebe da prehranim...,ma zabole me da budem jos i fin prema musterijama...dosta je sto ovde figuriram i naplacujem!''.
 
doduse ima toga i van srbije ali ne u tolikoj meri
kod nas je kao da ti njima cinis uslugu sto si kupio nesto
e shadow nema to veze sa sumom koju ces potrositi,treba prema svima biti isti-ljubazan,jer onaj koji ti kupuje svakog meseca za 30€ vredi isto kao onaj sto dodje jednom godisnje i kupi za 360
a sem toga ko je dosao danas da kupi za euro mozda ce sutra vec doci da kupi za hiljadu
al nas komerc je tuga jedna :(
 
Ja obicno izadjem iz prodavnice odmah ako vidim da me osoba iza kase gleda kao da sam najgori lopov. To stvarno ne podnosim, mislim ako im se ne svidja da rade za kasom i gledaju ljude mislim da uvek ima slobodnih mesta u rudnicima.
 
Meni mozda jos vise od neljubaznosti smeta preterana ljubaznost.
Najvise ne volim kada udjem u radnju a prodavacica odma "Izvolite"....i kada kazem "Nista hvala,samo gledam",ona nastavi da hoda zamnom i bukvalno stoji pored mene dok ja gledam...
To me do ludila dovodi i odma izlazim iz radnje....takoreci ja izlazim iz SVAKE radnje,cak i ako sam imala nameru da nesto kupim. Ne mogu da razgledam opusteno dok neko steri u mene , nema sanse.
Jasno mi je da se boje da neko nesto ne mazne ali postoji nacin ,moze posmatrati diskretno iz prikrajka a ne da ide zamnom...

Poslodavci bi trebalo da im skrenu paznju na ovako sto jer verujem da ja nisam jedina koja odustane od kupovine zbog ovog razloga.
 
Pa to je druga krajnost. Ali ako ti sama dodješ do prodavačice i pitaš je nešto, a ona te melterne ubije poglednom što si je uopšte pitao, onda je to stvarno nešto drugo.

Slažem se da i preterana ljubaznost nekada može da smeta. Mada mislim da u našoj primitivnoj sredini malo ljubaznosti nikada ne bi škodilo...

.. E sad, treba razlikovati ljubaznost od toga da ti neko sve vreme dahće za vratom.
 
Djuro one su baš takve što rade po upustvu poslodavca.Ja ne očekujem ni crveni tepih ni šampanjac kada idem u kupovinu štaviše svaka čast prodavačicama koje me tolerišu jer sam uglavnom neodlučna.Imam razumevanja za njih baš zbog tih bednih plata.Osim toga i one imaju loše dane,a ne mogu da izostanu sa posla.Upoznata sam sa nekoliko primera.Mada s druge strane malo osmeha i ljubaznosti nije na odmet.
 
E bas tako Djuro.

Mislim da u "Lili" vise necu ulaziti jer se tamo osecam kao najgori kriminalac. I pored dva bildera koji motre, i pored 4 kamere, nadje se uvek jedna od prodavacica da me prati u korak. Odem da pogledam sapune, kad eto ti nje, odmah pored mene, ceprka nesto oko onih sapuna, kao nesto vazno radi. Odem do sampona, eto ti odmah moje senke pored mene. Sta radi? Slaze i preslaze sampone. Kao bre da prodaju zlatne poluge, a ne kozmeticke tricarije. Ma moracu jednom da im nesto maznem, eto iz inata. :D
 
Goddess of the far east:
Djuro one su baš takve što rade po upustvu poslodavca.Ja ne očekujem ni crveni tepih ni šampanjac kada idem u kupovinu štaviše svaka čast prodavačicama koje me tolerišu jer sam uglavnom neodlučna.Imam razumevanja za njih baš zbog tih bednih plata.Osim toga i one imaju loše dane,a ne mogu da izostanu sa posla.Upoznata sam sa nekoliko primera.Mada s druge strane malo osmeha i ljubaznosti nije na odmet.


Ja bas naprotiv nisam tip koji pretura i recimo najvise mrzim da nesto probam...Nikada ne probam kada kupujem ,vec od oka...znam da li ce nesto da mi stoji ili ne, i nisam "teska"
Desilo mi se cak jedanput da kupim pantalone kod Todora ,sednem na bicikl i one puknu citavom duzinom preko butine na sred srede..nije ni sav bio u pitanju ni nista...truo materijal...a ja podjem opet kod Todora i umesto da te vratim ja kupim druge...
Jednostavno mi je neprijatno da se zalim.....
Medjutim smuci mi se i to razgledanje jer je uvek neko pored mene...
To je zaista losa poslovna "politika"...Ponavljam, milion puta sam usla u butik ,radnju parfimeriju...a da nista nisam kupila...Ne mogu da se opustim i tacka.
 
jednostavno izadjem iz te prodavnice i vise nikad u nju ne udjem
jbt ko da cu ruku da joj uzmem ako nesto kupim :roll:
eto ti ruka ebala te ona :mrgreen:

DjuraMornar:
..................,ona nastavi da hoda zamnom i bukvalno stoji pored mene dok ja gledam...
....... Ne mogu da razgledam opusteno dok neko steri u mene , nema sanse.
Jasno mi je da se boje da neko nesto ne mazne ali postoji nacin ,moze posmatrati diskretno iz prikrajka a ne da ide zamnom.........
tako je jedna moja drugarica takvu prodavacicu-senku namerno 'prosetala' kroz ceo market . jedno sat vremena je razgledala svaku sitnicu, a nista nije kupila :lol:
 
DjuraMornar:
Meni mozda jos vise od neljubaznosti smeta preterana ljubaznost.
Najvise ne volim kada udjem u radnju a prodavacica odma "Izvolite"....i kada kazem "Nista hvala,samo gledam",ona nastavi da hoda zamnom i bukvalno stoji pored mene dok ja gledam...

I ja uvek izađem. Ali ja to ne zovem preterana ljubaznost nego nastrljivost. Ljubaznost je kad neko ispoštuje tvoju želju. Razumem ja da oni dobijaju instrukcije da budu takvi, ali treba biti džek pa pronaći pravu meru, a postoje i takvi.

A u inostranstvu mi se jednom desilo da sam kupovala nešto na popustu i da je pri tome prodavašica napravila grešku na moju štetu. kad sam joj ukazala na to rekla mi je nešto kao "Kupila si ovoliku robu skoro za džabe, a sad se još i buniš." I nikad neću sebi da oprostim što nisam odlepršala pravo do šefa.
 
Ne valja ni kad su previse usluzni, ni kad su neljubazni. Ako neko samo razgleda, smara ga prodavac koji trci za njim sa sve osmehom od uva do uva :-) , a za totalnu neljubaznost nema opravdanja. Mada, i njih kupci zezaju samo tako, jedna moja drugarica udje u butik u kome garant nema para da kupi haljinu, isproba 6,7 haljina, raspituje se za kombinacije, pola sata je usluzuju i opusteno ode, nije ni imala nameru da bilo sta kupuje, samo da proba :smile: Jeste to njeno pravo, ali ipak... A kad musterija kupi nesto skupo, prodavci kod nas jos uvek razmisljaju "kako ona moze tako da se luksuzira, kupuje odecu od 200 evra, ja ceo mesec radim za toliko..." proradi sujeta kod njih nekad.
 
tarabica:
Ne valja ni kad su previse usluzni, ni kad su neljubazni. Ako neko samo razgleda, smara ga prodavac koji trci za njim sa sve osmehom od uva do uva :-) , a za totalnu neljubaznost nema opravdanja. Mada, i njih kupci zezaju samo tako, jedna moja drugarica udje u butik u kome garant nema para da kupi haljinu, isproba 6,7 haljina, raspituje se za kombinacije, pola sata je usluzuju i opusteno ode, nije ni imala nameru da bilo sta kupuje, samo da proba :smile: Jeste to njeno pravo, ali ipak... A kad musterija kupi nesto skupo, prodavci kod nas jos uvek razmisljaju "kako ona moze tako da se luksuzira, kupuje odecu od 200 evra, ja ceo mesec radim za toliko..." proradi sujeta kod njih nekad.

E nju bi vec tukla.... :shock:
 
tarabica:
Ne valja ni kad su previse usluzni, ni kad su neljubazni. Ako neko samo razgleda, smara ga prodavac koji trci za njim sa sve osmehom od uva do uva :-) , a za totalnu neljubaznost nema opravdanja. Mada, i njih kupci zezaju samo tako, jedna moja drugarica udje u butik u kome garant nema para da kupi haljinu, isproba 6,7 haljina, raspituje se za kombinacije, pola sata je usluzuju i opusteno ode, nije ni imala nameru da bilo sta kupuje, samo da proba :smile: Jeste to njeno pravo, ali ipak... A kad musterija kupi nesto skupo, prodavci kod nas jos uvek razmisljaju "kako ona moze tako da se luksuzira, kupuje odecu od 200 evra, ja ceo mesec radim za toliko..." proradi sujeta kod njih nekad.
to nije tacno,prodavce zaista boli ***** za to ;)
 
a pljuvala sam ja musterije ihaha
btw one zvezdice su bile dj o k a
najvise mrzim musterije koje traze bez blama poklone,kako ih bre nije sramota a daj mi uzorke i ovo bih volela i ovo i za babu i za tetku i za machku i kuche
eto danas dosla jedna i videla da je majica poklon ako kupis 80€ nekog jean paul gaultier parfema.i kao jeee za te pare mogu da kupim pet majica(pa idi kupi) a ja ovde stalno kupujem,je l moze bez 80€ nego manje.ja joj kazem ok 75.i posle dolazi ova prodavacica sto je sluzila kao "e ova bi uzela parfem 30ml i pita je l ipak moze." koliko to kosta? "paaa 46€" ma neka ga doova
mislim sta ja dobijam time???pa svako moze da kupi parem od 30ml
ili dodju pa kukaju kako je skupo
"ali gospodjo to je luksuzan proizvod,nije vam neophodan" :evil:
tako se iznapusavamo svaki dan
 
Нервира ме кад уђем у бутик, и лепо кажем ''добардан'', нека шмизла од продавачице ми каже ''ћао''...па онда ја њој све на ВИ, а она мени одговара са ТИ!

Нервира ме кад ме гледају као да сам дошла да их смарам, и кад извучем неку мајицу са полице да је погледам, и после је лепо и уредно вратим на полицу, она дође и одмах ми ту, испред носа, онако мрзовољно поправља, као да ми каже: Види како ниси лепо вратила!

Нервира ме кад ми дише за вратом и прати ме у стопу као да сам криминалац! Нарочито ако кажем да само разгледам и да ми ништа не треба! Шта има да стоји испред мене и да блеји?

Шта ме још нервира...? Сетићу се....
Углавном, то данас нису школовани трговци, него ајд нешто да шљакам. (Ко што сам ја била мало јача конобарица!)

Али, шетам летос неком халом где су штандови са робом... И видим неко као сукњиче...и станем да разгледам... И продавачица, старија жена, ослови ме лепо, културно, ненаметљиво, а услужно...и почне да ми показује робу, коју уопште нисам гледала....
Па ''а што не пробате ово?'', па '''имам нешто тачано за вас''...и расприча се жена, ја испробавам, испробавам...баш сам много ствари пробала иако нисам имала намеру да их купим...
И још ме пита да ли сам ја код ње већ нешто куповала. И ја кажем да сам купила на том штанду, али пре више од годину дана...и она каже:''Сећам се, црне панталоне!''
Питам је како се тога сећа, а она каже да је била трговац у робној кући, да памти све муштерије....и тако, бла, бла...

Види се, стара гарда..
И одем ти ја од ње са неколико мајица и том сукњицом која уопште није била јефтина, спичим ту брдо пара, потпуно непланирано...
И онда размишљам: ''ТО ЈЕ ДОБАР ТРГОВАЦ!''
 
Haha, to kao onaj što nam umalo prodade aparat za prečišćavanje vode od 100000 dinara :shock:
Ali nisu samo prodavci, svi radnici koji rade sa živim ljudima, joj ja se baš nerviram u zadnje vreme, evo baš danas... Ali ispucala sam se pričajući koliko me je iznervirao vozač, danas...
Uh, kako me nervira kada se neko ophodi prema čoveku kao prema idiotu.

Ona knjižara, Mamut, imam druga koji me stalno tamo vodi :roll: juri neke SF romane, nebitno...
Kako uđem tako dobijem senku. Jednom sam progunđala onako upadljivo: "Joj što mrzim ove što me prate kao da sam kriminalac, valjda sam trebala svečano da se obučem pa da uđem", dok sam se okrenula nije ga više bilo :)
Bar imaju meru...
 
Mene nerviraju u prodavnicama(Idea,Vero,Merkator) one zenske s kachketi stalno jedno te isto:"Dobar daaaaaaan,nagradna igra,bla,bla,bla,....ako kupite taj i taj proizvod"...uvek mora da zongliram na tjoshkovima da me ne uvate jer vrebaju iz priqrqajqa i ne znam shta stalno na mene navrzle!
 

Back
Top