Konji

Ja nemam svog konja,ali cu ga kupiti...znam sve o njima zato sto provodim dane sa klupskim konjima...pitaj sta god te interesuje ja cu ti odgovoriti! 8-)
 
Ja mislim da su konji jako pametne lepe i privrzene zivotinje a informativno me zanima koliko moze da kosta zdrebe ponija i gde se moze nabaviti.
 
Ako nekoga zanimaju konji (veliki), zdrebac je oko 500-700 eura. KOnjce od godinu dana 1200 eur.

Na ljetovanju na Palicu sam jahala konje i od tada obozavam te zivotinje, nazalost, u CG primorju je sasvim neuslovno za te zivotinje. Idem na zimovanje na Zlatbor i ako ne bide snijega ima da nadjem neko konjce (od onih sto nepalcuju jahanje) da ga setam, mazim, pazim (i zovem ga Djole). Drago mi je sto neko meze sebi da omoguci takvog prijatelja. Jedino se plasim, mada ne treba ni tako razmisljati, sta biva kada ugine? Pretpostavljam da je gubitak ravan gubitku ma kog clana porodice. Uf.
 
HEBEHA:
.... Drago mi je sto neko meze sebi da omoguci takvog prijatelja. Jedino se plasim, mada ne treba ni tako razmisljati, sta biva kada ugine? Pretpostavljam da je gubitak ravan gubitku ma kog clana porodice. Uf.

naravno da je gubitak veik ali ako dobro cuvas konja,dobro ga hranis i on je srecan moze ziveti i 20 godina...ako vec toliko volis konje zasto onda ne odes u neki konjicki klub?
 
darijans:
Ja nemam svog konja,ali cu ga kupiti...znam sve o njima zato sto provodim dane sa klupskim konjima...pitaj sta god te interesuje ja cu ti odgovoriti! 8-)
U kom si ti klubu?Ja treniram jahanje u Pancevu tj.jos sam u skoli jahanja.Od kako je ovo hladno vreme ne idem i mnogo mi nedostaju :cry: !Prvo sam trenirala u Sd-u.Zaljubila sam se i cak sam se dopisivala sa prof.konjarstva iz NS-a!Svuda sam trazila knjige o konjima ali kod nas ih bas nema.Uspela sam u Bg-u da nadjem hrvatski casopis "Konji".Ali ipak mislim da je vreme provedeno sa njima vaznije od bilo kakvih knjiga i casopisa. :) Jednino kad bih kupovala konja volela bi da mi neki strucnjak,veterinar kaze da li valja ili ne...
 
Treniram u Petrasu u Novom Sadu(Petrovaradinu).Koji je to prof.konjarstva sa kojim se dopisujes?kako se zove?strucnjak nemoze biti veterinar...strucnjak je covek koji se bavi konjima,koji voli konje i koji je svu svoju paznju posvetio konjima!!! :rolleyes: veterinara samo zovi da ti pregleda da li je konj zdrav i tako to...sto se tice knjiga kupi ako nadjes knjigu Vlaste Heric "pocetnica za jahace"ako ti treba knjiga uvezi jahanja,a ako ti treba bas uvezi konja i bolesti i rasa onda kupi "njega konja i ponija" hrvatska je,neznam autora.ove dve knjige su stvarno dobre!
 
E cula sam za te knjige...i nasla ih u Mamutu u Beogradu...Ustvari samo sam nasla Njega konja i ponija, i jas jednu:Enciklopedija-konji.A tu pocetnicu za jahace bih volela da nadjem ali je nema kod nas.Mogla bih da narucim iz Hrvatske...Videcu...
Jel imas neke slicice?
Nisam cula za taj klub...jel osvajate ili je to samo rekreativno...Sad cu da upload-iram na jednoj stranici slike iz Pa pa cu ti poslati adresu...
 
sanja v:
A tu pocetnicu za jahace bih volela da nadjem ali je nema kod nas.Mogla bih da narucim iz Hrvatske...Videcu...
Jel imas neke slicice?
Nisam cula za taj klub...jel osvajate ili je to samo rekreativno...Sad cu da upload-iram na jednoj stranici slike iz Pa pa cu ti poslati adresu...

da li mislis slicice knjiga tih ili necega drugog?!

pre smo osvajali ali samo je rekreativno...bavi se terapijskim jahanjem,skola jahanja,voznja fijakera,preponsko jahanje,dresurno jahanje......

sta te jos interesuje i ne samo tebe vec i sve ostale?!samo pitajte...

sanja koja ti je e-mail adresa?!
 
Bilo je vec krajnje vreme da neko pokrene i ovu temu :D
Ja sam ovog proleca krenula na jahanje i skroz sam se zaljubila. Druzenje sa konjima stvarno ne moze da se poredi ni sa cim. Savrseni su! ;)
 
Konji su divna stvorenja!!! Jeste li gledali film Onaj koji sapuce konjma u petak n aB92? Joj..kako je divan film!!! A ima i knjiga mislim da se zove "Sapat konja"...bas je i tuzno i lepo u isto vreme...kako kazu tamo:konji su neka dbili slobodni i ziveli u prerijama dok ljudi nisu poceli da ih love,prvo za hranu pa onda keo radnu snagu... I od onda oni imaju strah od ljudi...
 
Jolly84:
Gledala sam film i plakala sam na svakih 5 min.
Jel znas ko je izdao tu knjigu? Volela bi da je procitam.
Pozdrav
Mislim da je knjiga " Šapat konja"
Evans Nikolas; Narodna knjiga je izdavac...
Imas je sigurno u nekoj biblioteci...
P.S.ti si na veterinarskom?
 
Поздрављам све љубитеље коња овим дивним вранцем.

vranacpi0.jpg
 
Jolly84:
Da ja sam buduci veterinar. Na kom si ti faksu?

Ja sam na pravnom.Jel imate na veretini Konjarstvo?Na NS-skom faksu imaju...ja htela da idem u njihov departman za konjarstvo i da pokupim neke knjige o konjima..Pa sam bila i u Univerzitetskoj bibloteci Sv.Markovic...ali tamo sam nasla par...Cak sam se dopisivala sa asistentima i prof.konjarstva i oni su mi preporucili hrvatski casopis "Konji" koji sam naravno kupila posle visenedeljne potrage...Super je casopis-lepo uradjen,kvaliteten papir,a jos bolje fotografije...A reportaze su iz cele bivse Juge...
 
Mili:
Дивна тема и још дивнија животиња! Нажалост, не разумем се у њих, али радо читам ову тему.
Mozda nesto i naucis ovde...:) Ali najbolje je kad si tamo,sa njima i kad imas kontakt "uzivo".To je nezamenljivo...ni jedna knjiga ne moze da te nauci ono sto moze druzenje sa tim divnim stvorenjima!POZZ
 

Back
Top