Konji

Strela:
Поздрављам све љубитеље коња овим дивним вранцем.

vranacpi0.jpg
Hvala na prelepom vrancu!!!!!
 
sanja v:
Ali najbolje je kad si tamo,sa njima i kad imas kontakt "uzivo".To je nezamenljivo...ni jedna knjiga ne moze da te nauci ono sto moze druzenje sa tim divnim stvorenjima!POZZ

Ту си у праву! Сигурно бих се, да сам у могућности, бавила јахањем, али ћу се задовољити читањем. За сада!
Поздрав и теби!
 
Ma imamo mi na faksu svasta. :)
Imamo i katedru za kopitare. Prosle godine smo imali izborni predmet (koji sam ja naravno odabrala) konjarstvo i konjicki sportovi (najvise galopske i kasacke trke), a ove godine imamo sportsku fiziologiju koja se uglavnom bazira na treniranju konja :D .
Ako znas engleski imas u mamutu ili platou engleske enciklopedije konja koje su relatin jeftine (od 800 pa navise), a imaju fenomenalne informacije i naravno slicice. nasla sam i neke nase stare enciklopedije i jednu lepu hrvatsku, a profesor sa nase katedre za kopitare bi navodno trebao uskoro da izda neku svoju knjigu. Javisu ti kada se to desi.
U medjuvremenu mogu da ti posaljem skripte iz konjih sam ucila. Imam ih na kompu.
 

Prilozi

  • arcangel.jpg
    arcangel.jpg
    21,5 KB · Pregleda: 17
Bas me raduje da i vi imate predmete o konjima...Jedno vreme mi je bilo zao sto nisam upisala vererinu jer toliko volim konje...Ali i ovako mogu da se druzim sa njima...a tebe cu zvati kad mi zatreba strucno misljenje... :) Ja sam pre neki dan saznala da je bolestan konj koga sam prvog jahala...Lipicaner je ali se prehladio... :-( Vlasnik mi je rekao da ima upalu bubrega ili besike...I da ce ovih dana da tacno saznaju... :-( Mnogo mi je zao jer mi je on bas bio drag jer je temperamentan a opet, dovoljno uvazavan prema pocetnicima...
Jolly,poslala sam ti svoj e-mail na private message!
 
Nisam jos uvek strucnjak ali bicu. Planiram da za specijalizaciju upisem konje i male zivotinje (to ide u paketu sto meni super odgovara).
Nisam sigurna gde sam zapakovala one skripte, pa sam iscimala drugaricu da mi ih posalje pa cu ja proslediti tebi. Na pocetku imas mnogo lepe price o tome kako su se konji koristili kroz vekove i o cuvenim konjima. Najzanimljivija je meni bila Kinchem, ako si cula za nju. Ako ne, jedva cekam da procitas da pa cujem tvoje utiske :D
 
eh...za sve ljubitelje konja,jahanja i koji boi zeleli da saznaju vise idite na pegasus forum...na tom forumu ima toliko o konjima da sve sto vas interesuje mozete saznati....
evo adrese:

www.pegasus.hr/forum

idite tamo i registrujte se...po meni je mnoogo bolji od krstarice.....

stvarno idite tamo da ja ne bih bila jedina iz srbije na tom forumu..tamo su hrvati uglavnom ali su jako dobri ti ljudi....

e da ima i o ostalim ljubimcima... ;-)
 
Znam za taj forum i nisi jedina iz srbije registrovana tamo. ali jedno ne iskljucuje drugo. bilo bi jako lepo kada bi se i ljudi odavde malo organizovali.
 
Sad sam videla sajt...ima dosta da se nauci,procita,vidi...A sto mi nemamo takav sajt? Sto nemamo casopise,sto nemamo literaturu?A o opremi da i ne govorim... :-(
 
Nisam ja registrovana, ali je moja sestra. Nick joj je artemida.
Mi smo previse lose organizovani i nezainteresovani da bi napravili tako nesto, ali se nadam da ce se uskoro to promeniti.
sanja v, poslala sam ti onu skriptu. Nadam se da ce ti se svideti i da ces naci nesto zanimljivo tamo.
:)
 
Jolly84:
Nisam ja registrovana, ali je moja sestra. Nick joj je artemida.
Mi smo previse lose organizovani i nezainteresovani da bi napravili tako nesto, ali se nadam da ce se uskoro to promeniti.
sanja v, poslala sam ti onu skriptu. Nadam se da ce ti se svideti i da ces naci nesto zanimljivo tamo.
:)
Bas je sad prelistavam!!!! Super je! Ima svega!! PUNO TI HVALA!!!
 
ćao, eto tako sam surfovao po internetu i na google naidjem na ovaj forum. Baš mi je drago da je neko pokrenuo ovu temu o meni najdražim stvorenjima. Živim u inostranstvu, što mi je omogućilo da dodjem, pre nekoliko godina, u kontakt sa konjima.
Taj susret je u mnogo čemu promenio moj život, i uopšte moje životne filozofije.
Kako kaže moj trner: "konji su kao droga, kada te to jednom uhvati, više nikad, nikad se toga ne oslobodiš".
I tako se to od neobaveznog hobija promenilo u moje najveće ludilo i stvar zbog koje živim.
Sada trenutno imam 3 konja, i već 3. godinu se ovde takmičim u skakanju prepona i dresuri.
Konji su: toplokrvnik Goram, Lipicaner Neapolitano1 i moja buduća nada ňemačka holštajnska kobila Corlea. Ako Vas zanima mogu vam poslati slike ili neki video sa takmičenja. (samo da provalim kako)
Izvinjavam se malo za pravopis, u inostranstvu sam, ehm, već 15 godina, pa se malo zaboravlja.
 
Znas li koliko ti zavidim. Gde zivis ako nije tajna?
Ja znam da i drugi ljudi imaju sigurno neke svoje hobije i zivotne "ljubavi", ali ne mogu da zamislim nista sto moze toliko da te ocara i zarobi kao konji. Kada jednom dodjes u kontakt sa njima ne mozes da prestanes da mislis na njih. Drago mi je sto ce moja profesija biti usko povezana sa njima. :D
Koje ti je boje holstajnka?
 
Ćao, sad ću zvučati kao da popujem, ali imati konje je lepo ali i ogromno odricanje.
Inače živim u Češkoj, u Pragu. (blago nama kada nam je Češka "inostranstvo"). Ovde je konjički sport dosta razvijen, a polako je i postao moda.
Corlea je, čekaj kako se ono kaže ... ridje boje? Za sada izgleda potpuno obično, u martu će joj biti 2 godine, a sledećeg proleća ću tek početi da je pripremam za sport.
Evo je i njena slika sa pašnjaka, gde je sada. Slika je iz juna ove godine. Za sada ne izleda ništa naročito, ali prolepšaće se.
 

Prilozi

  • Corlea10-06.JPG
    Corlea10-06.JPG
    76,9 KB · Pregleda: 19
Mirko J:
ćao, eto tako sam surfovao po internetu i na google naidjem na ovaj forum. Baš mi je drago da je neko pokrenuo ovu temu o meni najdražim stvorenjima. Živim u inostranstvu, što mi je omogućilo da dodjem, pre nekoliko godina, u kontakt sa konjima.
Taj susret je u mnogo čemu promenio moj život, i uopšte moje životne filozofije.
Kako kaže moj trner: "konji su kao droga, kada te to jednom uhvati, više nikad, nikad se toga ne oslobodiš".
I tako se to od neobaveznog hobija promenilo u moje najveće ludilo i stvar zbog koje živim.
Sada trenutno imam 3 konja, i već 3. godinu se ovde takmičim u skakanju prepona i dresuri.
Konji su: toplokrvnik Goram, Lipicaner Neapolitano1 i moja buduća nada ňemačka holštajnska kobila Corlea. Ako Vas zanima mogu vam poslati slike ili neki video sa takmičenja. (samo da provalim kako)
Izvinjavam se malo za pravopis, u inostranstvu sam, ehm, već 15 godina, pa se malo zaboravlja.
Blago tebi!!!! Znam da je tesko drzati konje,da zahteva mnogo rada,truda i para,naravno!!! Ali oni su tako divna i mila bica da zasluzuju to!!! Ako imas jos neke slike...bilo bi lepo... :)
 
sanja v:
Blago tebi!!!! Znam da je tesko drzati konje,da zahteva mnogo rada,truda i para,naravno!!! Ali oni su tako divna i mila bica da zasluzuju to!!! Ako imas jos neke slike...bilo bi lepo... :)
To je istina. Pare nisu male, ale mnogo je ozbiljniji problem vremena. Ljudi prosto neshvataju da je skoro lakše brinuti se o rodjenom detetu nego o konjima. Još ako hoćeš i neke rezultate, ako hoćeš da stvarno pronikneš do tajni jahanja i konja, onda to znači svakodnevno odricanje, neprestani rad na sebi i sa konima. Ali ja se nikako nežalim, to ne. Ńajsrećniji sam kada sam blizu konja.
Slike ću poslati, za dan dva.
 
Mirko, jel saljes slike na forum ili samo nekima na mail?
Znam da su konji malo teski za izdrzavanje, ali mene, koja sam uzasna lenjivica za sve drugo, nikada nista ne mrzi da radim oko konja. Svi mi se smeju kada me vide kako ih sredjujem.
I bas to sto si rekao, nigde nisam srecnija nego sa njima! :D
 
Mirko J:
To je istina. Pare nisu male, ale mnogo je ozbiljniji problem vremena. Ljudi prosto neshvataju da je skoro lakše brinuti se o rodjenom detetu nego o konjima. Još ako hoćeš i neke rezultate, ako hoćeš da stvarno pronikneš do tajni jahanja i konja, onda to znači svakodnevno odricanje, neprestani rad na sebi i sa konima. Ali ja se nikako nežalim, to ne. Ńajsrećniji sam kada sam blizu konja.
Slike ću poslati, za dan dva.
Koliko vremena provodis uz svoje konje?
 
Sanja v, izvini sto ti se nisam javljala, bila sam u frci oko ispita. Upravo ti saljem neke slicice. Dve su iz Jakova, a treca je iz Tunisam. Jahanje u zoru po plazi :D savrseno romanticno
 

Back
Top