Konji

A najveća je fora što ih stvarno vole, onako iskreno. Kao moj komšija svojih 10 krava koje eksploatiše. Plače kad se razbole, i to ne zbog finansijskih gubitaka. I britanski Putnici i Romi vole konje, konji su centralna tačka svih njihovih vašara i ostalih manifestacija, pa ih opet teraju da se trkaju do kolapsa, po asfaltu, upregnuti, tuku ih do krvi... A i Srbi koji još uvek imaju zaprežne konje, gledam ih, dođe mi ja njih da bičujem onako.
 
Oni stvarno misle, ubedjeni su da ih vole. Kao sto ljudi koji drze macke, pse i papige smatraju da vole zivotinje... za njih su macka, pas i papiga zivotinje, oci koje gledaju u tanjiru nisu od zivotinje.

Telencefalon, leva strana mozga. Funkcija, donosenje zakljucaka.
 
Ne koriste ljudi. :thumbdown: Ali prema konjima koji rade, ljudi su grozni, baš kao i prema lovačkim psima i psima čuvarima. Jedan stari lovac, ekskomuniciran u virtuelnim krugovima jer je pušku zamenio fotoaparatom, i baš mi je žao zbog toga, baš smo fino sarađivali oko nekih stvari, je kukao na mlade "kolege" sa psima, kad zajedno izađu u šumu, ti psi su toliko bučni jer danima nisu imali nikakvu aktivnost, da nema ni najmanju šansu za pristojan kadar.

Ali znam i dosta konjara-hobista, sa drugim izvorom prihoda i sredstvima za rad, iskreno, jedino su golubari teži za saradnju od njih. E njima skidam kapu. Dok je bilo Vitoligama (multivitaminski preparat, vrhunski) na našem tržištu, za svako novo grlo je muž išao da mu da par kubika, već prema kilaži, da se oporavi od stresa i puta. Sad moraju da ga švercuju iz Bosne, pa su naučili valjda kako sami da daju.
 

Back
Top