Konji

Pozdrav svima.

Nova sam clanica ovog foruma. Pratim desavanja na ovom forumu dosta dugo ali mi se uvek cinilo da nemam nista pametno da kazem ili pak nisam imala vremena za to. Tako da sam se drzla po strani.

Konji me odusevljavju jos od detinjstva. Ima nesto u vezi njih sto me je uvek ocaravalo i privlacilo ka njima. Nazalost kraj u kojem sam odrasla ne pruza mnogo mogucnosti sto se tice kontakta sa konjima.

Trebalo mi je dosta vremena ali cini mi se da sam blizu cilja. Naime trebalo bi da za oko godinu dana diplomiram iz oblasti Konjarstva.

Nisam neka ekspertkinja iz te oblasti. To je daleko od istine. Ali polako se tome priblizavam. Veoma polako. Prosli semestar sam imala priliku da provedem praksu na hipodromu. Mogu vam reci da sam tek zagrebala povrsinu, a vec sam toliko odusevljena. Bila sam u kontaktu sa trkackim konjim. Tacnije sa engleskim punokrvnjacima. Nije to bilo nista posebno (cicenje bokosova, hranjenje, napajanje, ciscenje i nega konja, posmatranje treninga....) ali ja sam odusevljena.

Evo i slika konja sa kojima sam bila u kontaktu.
 

Prilozi

  • IMG_0446.JPG
    IMG_0446.JPG
    58,1 KB · Pregleda: 16
  • IMG_0336.jpg
    IMG_0336.jpg
    47,4 KB · Pregleda: 15
  • IMG_0295.jpg
    IMG_0295.jpg
    55,1 KB · Pregleda: 13
Poslednja izmena:
Pozdrav svima.

Nova sam clanica ovog foruma. Pratim desavanja na ovom forumu dosta dugo ali mi se uvek cinilo da nemam nista pametno da kazem ili pak nisam imala vremena za to. Tako da sam se drzla po strani.

Konji me odusevljavju jos od detinjstva. Ima nesto u vezi njih sto me je uvek ocaravalo i privlacilo ka njima. Nazalost kraj u kojem sam odrasla ne pruza mnogo mogucnosti sto se tice kontakta sa konjima.

Trebalo mi je dosta vremena ali cini mi se da sam blizu cilja. Naime trebalo bi da za oko godinu dana diplomiram iz oblasti Konjarstva.

Nisam neka ekspertkinja iz te oblasti. To je daleko od istine. Ali polako se tome priblizavam. Veoma polako. Prosli semestar sam imala priliku da provedem praksu na hipodromu. Mogu vam reci da sam tek zagrebala povrsinu, a vec sam toliko odusevljena. Bila sam u kontaktu sa trkackim konjim. Tacnije sa engleskim punokrvnjacima. Nije to bilo nista posebno (cicenje bokosova, hranjenje, napajanje, ciscenje i nega konja, posmatranje treninga....) ali ja sam odusevljena.

Evo i slika konja sa kojima sam bila u kontaktu.




Pozdraw i tebi!
 
Pozdrav svima.

Nova sam clanica ovog foruma. Pratim desavanja na ovom forumu dosta dugo ali mi se uvek cinilo da nemam nista pametno da kazem ili pak nisam imala vremena za to. Tako da sam se drzla po strani.

Konji me odusevljavju jos od detinjstva. Ima nesto u vezi njih sto me je uvek ocaravalo i privlacilo ka njima. Nazalost kraj u kojem sam odrasla ne pruza mnogo mogucnosti sto se tice kontakta sa konjima.

Trebalo mi je dosta vremena ali cini mi se da sam blizu cilja. Naime trebalo bi da za oko godinu dana diplomiram iz oblasti Konjarstva.

Nisam neka ekspertkinja iz te oblasti. To je daleko od istine. Ali polako se tome priblizavam. Veoma polako. Prosli semestar sam imala priliku da provedem praksu na hipodromu. Mogu vam reci da sam tek zagrebala povrsinu, a vec sam toliko odusevljena. Bila sam u kontaktu sa trkackim konjim. Tacnije sa engleskim punokrvnjacima. Nije to bilo nista posebno (cicenje bokosova, hranjenje, napajanje, ciscenje i nega konja, posmatranje treninga....) ali ja sam odusevljena.

Evo i slika konja sa kojima sam bila u kontaktu.

Baš su lepi konji na slikama. Nisi iz Bg, jel da?
 
Postavljajte najlepse slike ovih plemenitih zivotinja!!!
 

Prilozi

  • slike-konji-horses-photo01.jpg
    slike-konji-horses-photo01.jpg
    14,3 KB · Pregleda: 5
  • slike-konji-horses-photo02.jpg
    slike-konji-horses-photo02.jpg
    12,4 KB · Pregleda: 4
  • slike-konji-horses-photo03.jpg
    slike-konji-horses-photo03.jpg
    15 KB · Pregleda: 5
Imala sam predivno iskustvo sa njima. Godinama sam zivela u Walesu, gde devojcice prvo nauce da jasu, pa tek onda prohodaju, cini mi se. Jedno vreme sam ih se plasila. A onda sam ih kroz otvorene prozore slusala kako rzu nocu, sa preke strane puta, kako se polako krecu.
Od osobe koja nije znala nista o njima i plasila se njihove velicine i snage, postala sam osoba koja je umela da stavi bebu u nosiljku na ledjima i ode u stalu da ih nahrani. Polako sam ucila "trikove" od lokalnih stanovnika, kako im se prilazi pod 45 stepeni i polako, sta znaci kad mu se vide beonjace, kako uzvraca kad ga guras i treba da ga vodis...
Na kraju sam jahala velskim brdima bez sedla, svoju kobilu Ejmi, leskarila na njenim toplim ledjima, dok je pasla.
Nesto je predivno u vezi konja - konjem je moguce ici putevma, kojim nijednim drugim "prevozom" ne mozemo stici, uzbrdo, kroz siblje...
Moja Ejmi je bila snazan konj, velski kob, cokoladne boje i crne grive (zavitlavali su nas da imamo istu frizuru) i samo se malko udebljala... a onda smo jednog zimskog jutra pored nje nasli zdrebe! Mali zloca je dobio ime Bandit i on i moj sin su neko vreme zajedno rasli.
Takodje je u toj grupi konja bio i jedan zdrebac, koji je obozavao da juri samo mene (i bogami sam brisala!). I zaklela bih se da se smejao. Moj sin je imao samo devet meseci, nestabilno stajao drzeci se za amper sa zdrepcevom hranom, kad ga je ovaj pokusao odgurnuti glavom. Mala prznica ga je samo klepnula po njusci i on se odmakao, u cudu gledajuci to nesto malo sto ne da na sebe. I nikada, nikada mu nije grubo prisao.
Suncani dani sa mojom Ejmi, osecaj topline konja ispod sebe i lencarenje... Jos uvek su mi jedan od sinonima za radost.
 
Pozdrav svima!!! Od skoro tacnije 31.12.2009 sam dobio najlepsi poklon koji neko moze da dobije za novu godinu, radi se od KONJU (lipicaner) kada sam saznao da cu da dobijem konja nigde sreci kraja :zskace: :zskace: :zskace: Za sad moj novi ljubimac PASA i ja svaki dan idemo u setnju jer na zalost jos nemam sedlo ali se nadam za koji dan da cu ga kupiti e sad Pasa ima jedan mali pa da kazem problem na kozi mu se zanjih godinu-dve (kako mi je rekao njegov bivsi vlasnik) pojavile neke izbocine i one se nekad povecaju i rasire po celom telu a nekad se smanje i budu samo oko grebena e sad radjeno je dosta analiza i sve pokazuje da je on zdrav ali to ipak stoji, neki konjusari su mi rekli da je to mozda od nervoze( on je pre dve godine prebacen u neku stalu gde je bio sam i nije redovno izlazio napolje i od tad on ima to po kozi), pa ako neko ima slicno iskustvo ili makar zna bilo sta bio bi mu bas zahvalan HVALA UNAPRED!!!! z:)
 
Pogledajte sajt o kasacima konjima i procitajte izvestaje sa trka, pogledajte slike, rezultate. ankete, video klipove...

http://www.kasackenovine.com/

Uzivajte!

PS: Molim administratore i moderatore foruma da nam ne obrisu post, jer nemamo zelju da spamujemo vec malo da promovisemo novi sajt koji je neprofitabilan i sluzi da afirmise kasacki sport i rasne konje kasace! Hvala!
 

Back
Top