Konji

Pa prelistaj ranije postove ima dosta adresa...jedna je www.bgturf.tk zavisi sta ti treba...
@Tati i Nensy:
pa ne znam bas...mislim da je to posledica neke nelecene bolesti...ipak,najbolje pitati strucnjaka...npr Jolly??? :D
 
sanja v:
Jeste li saznali sta je to magarece kopito?

Stigao majski br. casopisa Konji...ima dosta toga...a izasao i clanak o Endurance-u u Pa... ;-)
nije nam se javila JOLLy,zapostavila je forum :(
Idem sutra da kupim novi broj casopisa....pozz
ps.Dokle si ti stigla sa jahanjem?
jel imas neke nove utiske?
:razz:
 
Strasno me nervira ovo vreme...nikad ne znas kad ce kisa...a i temperature su visoke tako da od kad su vrucine-mozda nekih 7 dana nisam bila na jahanju...Pre toga mi je bilo extra isla sam svaki dan...Ali eto...ja tako krenem:idem svaki dan a onda odjednom prekinem...te ja nemam vremena,te je vreme lose...
A tako me nervira sto ne zivim u istom mestu gde mi je sk.jahanja...ma ja bi se preselila tamo-u klub... :lol:
Ne volim da samo odem i izjasem svoj cas...i onda nista...nekako mi je lepse kad ima jos neklih desavanja pored...jedva cekam da se malo vise ukljucim u sve to...da cistim stale,hranim ih,jednostavno da predjem na visi nivo... ;)
Da li vi (svi) jasete samo jednog konja ili???Ja sam do sad jahala:4 konja u jednoj skoli jahanja...a sada u ovoj,u Pa: 5!!! Tako da nikako da se vezem za jednog konja...mislim da je to drugacije kad imas svog konja...onda mozes da formiras odnos i vezu izmedju vas...kakva su vasa iskustva?
 
pa i ja sam do sad jahala nekoliko konja.To je normalno.Ali zadnjih 2 meseca jasem samo jednu kobilu,moju predivnu Reu,koju cu,nadam se kupiti do kraja godine :).Da,drugacije je kad jases samo jednog konja.Pa trazi od trenera da stalno jases istog konja.Ne vidim razlog zasto ti ne bi dao.Ja idem sad bas redovno,bez obzira na vreme.Nemam nikakve nove utiske,sto se tice padova sa konja,a inace je sve ok.Dosta vremena provodim tamo i super mi je.pozz
 
Blago vama! Ja skoro pa mesec dana ne idem na jahanje. :cry: :cry: Prvo zbog neke povrede na nozi, sad i skola, muka mi je!! Jer ide neko na ovo preponsko takmicenje na hipodromu?
 
Treniram u Lipovici u blizini Barajeva i s Novog Beograda sam. Bila sam sa drugaricom u tvom klubu u poseti. Neka devojka nam je pokazivala konje....mozda si to bila ti? ;)
 
Pa ne, koliko se secam mnogo je skupo(koliko ti placas)? Najverovatnije cu se prebaciti u KK Stremen ili Surcin. Ja inace idem tako i obilazim klubove... ;)
 
12 casova=100 e.Ali u pocetku placas dva puta po 8 casova =100 e.Pa znam da je skuplje malo od ostalih,ali je zato dobro kad uporedis sa uslovima u drugim klubovima.kako god....javi ako budes dolazila.Jel neko gledao juce film Crni Konj na pinku?
 
Jao danas sam bila do nekog ranca sa konjima. Dolazim ja tamo i nema nikog od ljudi a konji zapusteni, izmuceni vidi se da im treba nege, ljubavi i paznje. Ja pomazila nekog ponija i on krenuo da prati svaki moj korak, ja krenem on krene ja stanem i on stane, tako mi je zao. Jedan poni ima uzasnu ranu na grebenu gde se skupljaju muve. Dobro je sto nisam videla nikog od tih ljudi jer ko zna sta bi im sve rekla!!!!! Svakom konju fali nesto, tek kopita da im vidite....Jos i vidim pored pise mesara. Ne znam sta da radim, samo o njima razmisljam. Ne znam kome da se zalim, da li da zovem neko udruzenje za zastitu zivotinja, da li bi oni nesto uradili? Sta mislite?
 
Znam za jedan slucaj kada su tuzili neke cigane za zlostavljanje konja i nisu nista mogli da urade ,mada to je bilo pre par godina mozda je sada bolja situacija pa se nesto i uradi.
 
Taj ranc se se nalazi u Becmenu kod Surcina, Jakova, taj deo. Danas cu da zovem, tj.sad, nadam se da ce biti pomoci za njih. Stvarno su u losem stanju, neki su cak divlji, nisam mogla da im pridjem.Stoje vezani pored puta gde ljudi jure kolima i izbacuju smece, jos i zdrebad tu trckaraju pustena. Ok idem da ih zovem, javljam sta je bilo!!!
 
Zvala sam prvo udruzenje za zastitu zivotinja NOA posto sam inace postala njihov volonter i direktor mi je rekao da ne zna, da jedino sto zasad mozemo da uradimo je da ih obidjemo i slikamo. Sutra idem na njihov shtand na Slaviji pa cu videti. Ako s njima ne bude bilo nista zvacu neko drugo udruzenje.
 
Izglasan je zakon relativno skoro. Pre mozda mesec dana je jedan covek osudjen zbog zlostavljanja psa. Sigurno moze nesto da se uradi, ali nisam sigurna kome treba da se obrati.
 

Back
Top