Sinastrija

UranUranius

Početnik
Poruka
33
****************************************************************************************************

Posto na forumu nisam nasao nista sto moze onima koji se ne bave Astrologijom da
pomogne u vezi sinastrije otvorio sam ovu temu. Pokusacu na najjednostavniji nacin
da vas uputim u to jer nije mnogo komplikovano.

****************************************************************************************************
 
****************************************************************************************************

Sta je SINASTRIJA ?

Sinastrija je deo Astrologija koji se bavi kompatibilnoscu (slaganjem) dvoje ljudi,
ali pretpostavljam da ljude najvise zanima odnos muskarca i zene.

****************************************************************************************************
 
Ne,samo muskarca i zene,sinasrtriju mozes raditi sa prijateljem ili poslovnim saradnikom ako hoces da se upustis u posao sa njim.Kod sinastrije partnerstva muskarac i zena postoje sledeca pravila:opzicije su dobre,a za buduci brak se gleda sunce i mesec,kao isev mesecev cvor,i narocito je bitno u koju kucu padaju.
 
shirina:
Ne,samo muskarca i zene,sinasrtriju mozes raditi sa prijateljem ili poslovnim saradnikom ako hoces da se upustis u posao sa njim.Kod sinastrije partnerstva muskarac i zena postoje sledeca pravila:opzicije su dobre,a za buduci brak se gleda sunce i mesec,kao isev mesecev cvor,i narocito je bitno u koju kucu padaju.

U pravu si, ali mislim da ljude mnogo vise zanimaju musko-zenski odnosi.
Pokusavam da napisem osnovno uputstvo koje ljudi mogu da iskoriste. Molim te nemoj pisati uopsteno i rasplinjavati temu. Ako imas sta konkretno da dodas samo izvoli, ali da bude jednostavno.
Hvala.
 
****************************************************************************************************

Najvise ljudi se zanosi da moze nesto da se desi sa ovom ili onom osobom.
Uz Sinastriju mogu da prestanu da se zavaravaju i trose vreme pokusavajuci da privuku
nekog, ako vide da da od toga ne moze biti nista, ili pak da im strah od neuspeha ne
predstavlja prepreku jer vide da ako pokusaju da osvoje datu osobu uspeh sigurno nece
izostati.

****************************************************************************************************
 
****************************************************************************************************

Prva i osnovna stvar je fizicka privlacnost.

Ona zavisi od Ascedenata.

Najbolja kombinacija je Ascedenti u opoziciji ili u opozicionim znacima. Zasto?

Zato sto descednt ("suprotan kraj ascedenta") odredjuje kakva vas osoba privlaci.

Ako muskarac npr. ima Ascedent u Strelcu, descedent mu je u Blizancima.
To znaci da njega fizicki privlace osobe koje u svom ponasanju imaju odlike blizanaca.
Ono kako vas spoljasnji svet vidi jeste Vas Ascedent. Zbog toga ce se ovom muskarcu svideti
devojka ciji je ascedent u Blizancima.

Takodje isto vazi za devojku. Ascedent u Blizancima, descedent u Strelcu. Njoj ce se svideti
muskarac koji ispoljava ponasanje Strelca, znaci da ima podznak u Strelcu.

Parovi ascedenata (podznaka) koji ispoljavaju najvecu fizicku privlacnost su:

Ovan-Vaga
Bik-Skorpija
Blizanac-Strelac
Rak-Jarac
Lav-Vodolija
Devica-Ribe

Fizicka privlacnost je takodje prisutna, ali u manjoj meri, ako su uglovi izmedju ascedenata 30, 60 i 120 stepeni (semisekstil, sekstil i trigon) ili ako Sunce ili Mesec jedne osobe zaklapa 30, 60 ili 120 stepeni sa Ascedentom druge osobe.

Necete pogresiti ako za semisekstil racunate orbis 1 stepen, a za sekstil i trigon orbis od 7 stepeni.

(Objasnjenje: ORBIS je tolerancija odstupanja od egzaktnog aspekta, u kome smatramo da aspekt i dalje postoji.
Npr. ako je orbis za semisekstil /30 stepeni/ 1 stepen, podrazumeva se da aspekt postoji ako je ugao u granicama od 30-1 do 30+1, tj. od 29-31 stepen.
Ako je orbis za sekstil /60 stepeni/ 7 stepeni, onda aspekt postoji ako je ugao u granicama od 60-7 do 60+7 stepeni, tj. od 53 do 67 stepeni.
itd.)


O emocijama i seksu sutra...


****************************************************************************************************
 
****************************************************************************************************

Druga ali ne manje vazna stvar za musko-zenski odnos je seks.

Tu je stvar prilicno jednostavna. Gledaju se Mars i Venera.

Da bi se dve osobe seksualno privlacile potrebno je da Mars
jedne osobe i Venera druge osobe obrazuju aspekt.

Najbolji su dobri aspekti semisekstil, sekstil i trigon (30, 60 i 120 stepeni).
Pritom je bolja varijanta da aspekt obrazuju Mars muskarca
i Venera iz zenskog horoskopa. Medjutim, ni obrnuta kombinacija nije losa.
U ovoj varijanti seksualni zivot ove dve osobe bice prirodan i kvalitetan.

Konjukcija Marsa i Venere stvara najjacu seksualnu privlacnost ali ima vrlo
negativnu stranu. Mars je u ovom slucaju zargonski receno "nagazio" Veneru
i konstantno je rushi. U ovoj kombinaciji ce osoba predstavljena Venerom biti
ugrozena, najcesce emotivno, od strane agresivnog Marsa.

Kvadrat i opozicija Marsa i Venere takodje proizvode seksualnu privlacnost,
ali je tu uvek prisutna tenzija, koja cesto pojacava strasti. Ovakav aspekt
proizvodi vecu zelju da do seksa dodje, nego sto to cine dobri aspekti,
ali kasnije ta hronicna tenzija prerasta u problem.

Moja preporuka je da za FENOMENALAN seks birate osobe sa kojima imate dobre
aspekte izmedju Marsa i Venere. Ostale kombinacije prave problem.

Ako kojim slucajem imate podatke bivsih momaka ili devojaka, proverite kakve
aspekte prave Mars i Venera u uporednom horoskopu. Bicete iznenadjeni kad vidite
da ne postoji seksualna veza koja je bila kvalitetna a da Mars i Venera nisu
gradili aspekt, nejcesce dobar.

Kasnije cemo o osecanjima...

****************************************************************************************************
 
Psihologue:
Ima tema Uraniuse o musko-zenskim odnosima ali nije nazvana Sinastrija,mada se podrazumevala
kao takva. Nisi dovoljno trazio...

znam psiho da postoji tvoja tema sa gomilom pojedinacnih aspekata koji pojedinacno ne znace nista.....pusti nekoga ko zna astrologiju, da pise o cemu hoce, da naucimo nesto...
odmah ti upadas sa tvojim cuvenim ' postoji tema"

ne, ne postoji....postoji nesto sto nema 'pojam" sa astrologijom, i to je tvoja tema na tvoj nacin,...a pusti nas ostale da vodimo teme na svoj nacin, ti vodi svoje.....
 
beba_toronto:
znam psiho da postoji tvoja tema sa gomilom pojedinacnih aspekata koji pojedinacno ne znace nista.....pusti nekoga ko zna astrologiju, da pise o cemu hoce, da naucimo nesto...
odmah ti upadas sa tvojim cuvenim ' postoji tema"

ne, ne postoji....postoji nesto sto nema 'pojam" sa astrologijom, i to je tvoja tema na tvoj nacin,...a pusti nas ostale da vodimo teme na svoj nacin, ti vodi svoje.....

Bebo....
Kad kazem da postoji neznaci da cu da zatvorim ovu..
Ova tema je sasvim drugacija od one moje...
Prestani da izigravas policajca ili advokata..
 
Meni je Dc u Devici, a privlace me vodolije, oni koji u podznaku imaju vodoliju, rakovi sa podznakom vodolije, duple vodolije, ovnovi, dupli ovnovi, pa opet neki rakovi za koje ne znam sta su u podznaku i tako....u poslednje vreme se smenjuju vodolije i ovnovi, u znaku i podznaku:))
ali nasla sam vezu u mojoj natalnoj zasto je to tako:)

a pazi ovo je jos kraca veza ovo sto si opisao,....imam konjukciju urana i plutona na samom DC u opoziciji naravno sa Asc:))), a uran i pluton su na 16 stepenu device, 16 stepen je Rak...pa tako to sebi objasnjavam....a device ne podnosim
 
Psihologue:
Bebo....
Kad kazem da postoji neznaci da cu da zatvorim ovu..
Ova tema je sasvim drugacija od one moje...
Prestani da izigravas policajca ili advokata..

hahaha
pa sta da radim, moram da te sprecim na vreme da opet ne zabrljas nesto:))
nisam ni policajac ni advokat

zovi me PREVENTIVA
!!!:)))
 
shirina:
Ne,samo muskarca i zene,sinasrtriju mozes raditi sa prijateljem ili poslovnim saradnikom ako hoces da se upustis u posao sa njim.Kod sinastrije partnerstva muskarac i zena postoje sledeca pravila:opzicije su dobre,a za buduci brak se gleda sunce i mesec,kao isev mesecev cvor,i narocito je bitno u koju kucu padaju.

da li to znaci da i kad gledam u moju natalnu, a imam marsa u opoziciji sa mesecom, a ne mogu da nadjem neku drugu vezu zasto mene privlace ovnovi, da li je to dobro ili lose,
ili se to samo odnosi na sinastriju?
 
shirinio, hoces da kazes da je ova veza dobra, pogledaj koliko opozicija, a koliko ja znam iz price osobe, veza je uzasna....

Uspavana_i_decko_A_sin.gif
 
Psihologue:
Da je sve moguce kako pises bilo sve idealno...

Pisem samo o onome o cemu imam licna iskustva i sto sam proverio u praksi.
Na kraju cu postovati neke realne uporedne karte da ljudi vide kako to izgleda.

Ti ne treba da budes SATURN na ovom forumu.

JUPITER je tvoje mesto, pa nemoj da zivis ono sti ti je lakse vec ono sto treba.

Pozdrav.
 
meni je DC u raku, ali me nekako uvek privlace bikovi....mada moraju da imaju neku emotivnu crtu, pa je verovatno to taj rak...ali me zanima zasto me privlace bikovi?
 

Back
Top