Sinastrija

Ovo je uopsteno tumachenje

Vrlo je vazno u kom su znaku Mars i Venera.

Ako je konjukcija u znaku npr Ovna,znaci u ovom je znaku Mars u domicilu a Venra u izgonu,sto znaci da Venera voli Marsa,jer je bas onakav kakav treba da bude,jak snazan,prodoran,topao a Venera u izvonu,znaci ne umija da prizi ljubav na pravi nachin.Venera je pod vladavinom marsa,koji vlada ovnom,sve samo ne zenstvena,njezna,mekana i romantichna.Ona hoce sex onako s noga,na brzinu...zato Mars nju takvu bash mnogo ne voli

Evo sinastrije gde je bas taj slucaj.... A ja jesam i "zenstvena,njezna,mekana i romantichna"... Kako sad to? I inace...sta znace ovi poklopljeni MC-ovi? Kako vam izgleda ova kombinacija?
 
Evo sinastrije gde je bas taj slucaj.... A ja jesam i "zenstvena,njezna,mekana i romantichna"... Kako sad to? I inace...sta znace ovi poklopljeni MC-ovi? Kako vam izgleda ova kombinacija?


njeznos ,romanticnost ti daje mars u raku,znaci tvoja energija je u vodenom elementu,kojim vlada mjesec,a tvoj mjesec (dusa) je u biku pod uticajem planete ljubavi i harmonije,egzaltiran

konjukcija venere i emrkura ti daje lijep nacin izrazavanja,obzirom da je u ovnu imas britak um

sto se tice ove sinastrije,konjukcija ascendenata(podznaka) ostvaruje povezanost u vezi

mjeseci u opoziciji ,veliki stepen privlacnosti,nadopunjavanja...
on iako je rak ima dviejlicne planete u sazvezdju lava,pa moras da pazis kako ces sa njim,moras mu uvjke ici uz dlaku,jer oko njega se mora cijeli svijet okrecati...
uvjek vodi racuna o svom izgledu o svojoj frizuri,jer je njemu jako bitno kako osoba sa kojom izlazi izgleda ,on se sa trobom na neki nacin mora hvaliti..

malo je nezgodna ova opozicija njegovg plutona i tvoje venere,pa te on plivlaci na neobjasnjiv nacin,ali pluton uvjek sa sobom nosi dozu fatalnosti...a tvoj pluton je opozicija njegov mars,energija,strsti i privlacnost su velike(jer je pluton prirodni vladar VIII kuce ,kuce sexa)
pozdrav
 
njeznos ,romanticnost ti daje mars u raku,znaci tvoja energija je u vodenom elementu,kojim vlada mjesec,a tvoj mjesec (dusa) je u biku pod uticajem planete ljubavi i harmonije,egzaltiran

konjukcija venere i emrkura ti daje lijep nacin izrazavanja,obzirom da je u ovnu imas britak um

sto se tice ove sinastrije,konjukcija ascendenata(podznaka) ostvaruje povezanost u vezi

mjeseci u opoziciji ,veliki stepen privlacnosti,nadopunjavanja...
on iako je rak ima dviejlicne planete u sazvezdju lava,pa moras da pazis kako ces sa njim,moras mu uvjke ici uz dlaku,jer oko njega se mora cijeli svijet okrecati...
uvjek vodi racuna o svom izgledu o svojoj frizuri,jer je njemu jako bitno kako osoba sa kojom izlazi izgleda ,on se sa trobom na neki nacin mora hvaliti..malo je nezgodna ova opozicija njegovg plutona i tvoje venere,pa te on plivlaci na neobjasnjiv nacin,ali pluton uvjek sa sobom nosi dozu fatalnosti...a tvoj pluton je opozicija njegov mars,energija,strsti i privlacnost su velike(jer je pluton prirodni vladar VIII kuce ,kuce sexa)
pozdrav

:klap: :klap: :klap:
neverovatno koliko je sve tacno!
hvala puno!
 
meni je desc jarac,a ja mrzim jarceve,ali blizu je neptun,da li to nesto znaci?:confused:
Ne bih baš rekla ... jer pod Jarčevima podrazumevaš osobe koje imaju Sunce u Jarcu, a one mogu imati naglašene osobine nekih drugih znakova. Osim toga, ovo što si rekla je ipak generalizacija. ;)

sta znaci kad moj asc pada na njegov dc, a njegov asc na moj dc?
Generalno je jak pokazatelj za komplementarnost u odnosima, osobe se lepo dopunjavaju i obično daje jaku privlačnost. ;) Naravno, mora i sve ostalo da se gleda da bi se procenio kvalitet odnosa.
 
Ne znam da li sam promasila temu, posto vidim da ovde svi ubacuju karte, ali mene zanima samo tumacenje jednog aspekta u uporednom horoskopu- konjukcija juznog i severnog cvora partnera sa jedne strane i naravno ta ista konjukcija sa druge strane. Da li to znaci karmicka ljubav ili to znaci da partneri treba da nauce nesto jedan od drugog?
 
Jedno malo pitanjce...posto se sinastrija uglanom koristi za ljubav, veze itd...ima li neki nacin da se uradi uporedni za npr clanove porodice...tj npr za oca i cerku...njihov odnos, problemi...kako bi se tako nesto moglo tumaciti?
 
Jedno malo pitanjce...posto se sinastrija uglanom koristi za ljubav, veze itd...ima li neki nacin da se uradi uporedni za npr clanove porodice...tj npr za oca i cerku...njihov odnos, problemi...kako bi se tako nesto moglo tumaciti?
Naravno da može, mogu se raditi uporedni za bilo koje dve osobe samo u zavisnosti od toga koja je priroda odnosa, takvi faktori će se (najviše) i gledati.
Može se raditi ne samo za članove porodice, već i za poslovne saradnike i sl., na primer.
 
jel moze neko da mi kaze sta znaci njegov saturn u mom 12. polju? hvala

Ja sam apsolutni laik. Ali, imam taj slucaj, pa sam malo "istrazivala" :)

"SATURN U DVANAESTOJ KUĆI U SINASTRIJI
U vašem odnosu biće nekih poteskoca. Od partnera ćete traziti sve ono gde je najranjiviji, pa se nece osećati lagodno u vašem društvu. Takodje vi ćete nešto govoriti o njemu sto je tajna i sto on krije, a sto ce ga ljutiti. Mada sve to ima pozadinu jer vi ne smatrate da on može da se ponasa dosledno i mudro. Ono sto možete, a to je da upravo vašem partneru pomognete da osvesti ona podrucja njegove psihe gde je najranjiviji - i iskoreni nedostatke. UZ VAS, PARTNER UCI NAJTEZU LEKCIJU: LEKCIJU ŽIVOTA."

Ovo je toliko uopsteno da je mozda zanemarljivo. Jako su bitni i aspekti SA sa ostalim planetama, vladarima kuca, itd....
 
imam jos nekoliko pitanja pa ako je neko raspolozen? :) da li je dobro kada su venere u konjukciji u sinastriji? njegova na 3 device a moja na 5 device. i takodje me zanima opozicija venere i meseca u sin. i konjukcija meseca i smc. uuuffff al ja svasta ovde napisah. kiss
 
zamolila bih was koji znate mnooogo wishe od mene da mi kazete da li je posebno dobro ( jer meni se tako chini) kada se u uporednom horoskopu nadju u trigonu sunce-sunce,wenera-wenera,merkur-merkur,saturn-saturn,mars-mars... :dontunderstand:
 
U uporednom horoskopu njegov saturn je u mojoj 12. kuci. Pretpostavljam da to bas i nije dobro, ili mozda je? aj da mi neko to prokomentarise ako zna. Takodje venere su nam u konjukciji u devici u uporednom. hvala puno puno. :)
 
O je konjukcija, L je los aspekt, D dobar aspekt, K 150

SUNCE-SUNCE = DA LI CE BITI VOLJNE DA SARADJUJU?
SUNCE-D-SUNCE
Osobe se moci da usklade svoje zivotne ciljeve obzirom da su slicnog temperamenta i da im zivot moze proteci bez trvenja, sto je osnov za trajan odnos i skladno partnerstvo.
SUNCE-0-SUNCE
To sto su ove dve osobe maltene "jaje jajetu" nije nikakva garancija velike srece jer je potrebno nesto sto ce ih naterati na akciju. Moze se cak desiti da se uopste ne raduju jedno drugom.
SUNCE-L-SUNCE
Sve su sanse da dodje do sukoba i nametanje volje, zato oba partnera moraju da popuste da bi odnos opstao. Oba treba da dozvole da svako razvije svoje talente jer to cini zajednicko bogatstvo, stvara se nova zajednicka vrednost, inace partnerstvo ce biti puno razdora sto moze stvoriti nervne smetnje. Ukoliko tu svoju suprotnost gledate kao prepreku tada da bi odnos uspeo mora jedan da popusti, inace ce sve to prerasti u rivalstvo u sukob i neprijateljstvo.
SUNCE-K-SUNCE
Ovaj aspekt moze da stvori probleme, jer ce mozda ce jedan da dvori drugog i da na svoja pleca primi svo breme problema. Ali moze biti dosta pouka jer ce partneri u takvoj situaciji najverovanije promeniti neke svoje uvrezene negativne stavove i navike.
SUNCE-MESEC = SPOSOBNOST USKLADJIVANJA, KAKO CE ODIGRATI ULOGU: MUSKOG I ZENSKOG?
SUNCE-0-MESEC
Prirodno postoji stepen uskladjenosti kod suprotnih polova. Kod osoba istog pola naklonost prerasta u prijateljstvo. Ukoliko je Mesec muskarac, on ce dosta ograniceni zivot bez mogucnosti da mnogo bira, preuzima ulogu supruge i obrnuto. U tom slucaju partnerka bi trebala da bude manje samovoljna ukoliko zeli skladan odnos.
SUNCE-D-MESEC
Kontakt koji ukazuje na dobre odnose, raspolozenje, popularnost i erotski impulsi medju partnerima. Medjusobno razumevanje. Aspekt koji ukazuje da nece biti problema na "domacem terenu" niti u javnosti. Jedno do drugog su vervatno dosli bez neke narocite borbe. Podsticace jedno drugo da budu ono sto jesu: musko i zensko! IDEALAN POLOZAJ ZA SUPRUZNIKE.
SUNCE-L-MESEC
Veza koja ukazuje na omalovazavanje ili povredjen ponos. Trebace dosta toga da nauce oboje o medjusobnim potrebama. Ovo je dosta nestabilna veza koja ce voditi u raskid jer je klasican polozaj sukoba sa suprotnim polom, nezadovoljstvo, velikih frustracija i tegoba. Sunce treba da ima malo vise obzira prema partneru! (Znate, ovde ima ipak neka mala varnica opcinjenosti)
SUNCE-K-MESEC
Ove osobe ce morati da prilagode nacin na koji dozivljavaju svoje emotivne potrebe jer jedno drugom ne uzvracaju na pravi nacin. Previse moze da bude ulozeno energije, a da ne postignu nista. Aspekt odbacenosti.
SUNCE-MERKUR = DA LI SE RAZUMEJU I MOGU DA SARADJUJU - INTELEKTUALNO?
Mercur ima ulogu u ovom kontaktu da olaksa komunikaciju medju partnerima, a Sunce da hrabri da bi se sprovele ideje i obezbedi prilike. Mercur ne treba da ima snagu, on treba da ima intelekt, a Sunce je za dramatiku.
SUNCE-0-MERKUR
Mercur ce verovatno biti neobjektivan, lukav, neposten, sve ce pokusati da postigne brbljanjem. Dok ce Sunce biti ambicioznija i kreatinija, i verovatno je da ce ispoljiti nefleksibilnost.
SUNCE-D-MERKUR
Dobar mentalni kontakt. Partneri mogu medjusobno skladno delati, i verovatno imati koristi od partnerstva ili druzenja. Sunce moze korektno i velikodusno zastupati partnera.
SUNCE-L-MERKUR
Tesko da cete se razumeti. Bice ovde vise stete nego koristi. Sunce, nece imati lepo misljenje o idejama partnera, i mozda ce reci da nisu vredne paznje. A Mercur moze da pomisli da Sunce nije u stanju da je razume.
SUNCE-K-MERKUR
Koliko god se trudili, eto nesklada, problema, nerazumevanja.
 
SUNCE-MARS = DA LI CETE SE SUKOBLJAVATI ILI PODSTACI PRIRODNE NAGONE?
SUNCE-D-MARS
Ovde zajednistvo moze biti plodno, jer postoji konstruktivna saradnja medju njima. Cak i suparnistvo smatraju prijateljstvom, jer ga svrstavaju u timski rad. Mars je taj koji sprovodi ono sto je osmislio partner, pa su moguce su mnoge zajednicke takmicarske manifestacije. Bice tu puno rada i borbe. Sklonost avanturama i mogucnost da zajedno postignu sve sto naume. Odnos ce biti skladniji kada je Mars muski, a Sunce zensko.
SUNCE-L-MARS
E bice ovde sukoba, borbe za prevlast, pa cak i nasilje! Ovo je vulkan pred erupciju. Odnos ce biti opterecen razdrazljivoscu i sklonosti da se raspravlja sa najmanjim povodom do ocigledne netrpeljivosti. Bice stalno prisutna teznja da se povredi onaj drugi. Mars je vrlo neugodan, sklon nasilju, impulsivnim reakcijama, preteranom riziku - pravi probleme.
SUNCE-0-MARS
Ovde moze doci do suparnistva i povreda. Mars je vredan, pun elana i volje, ali svadljiv, lako plane i jos lakse se odljuti, ali nece ustuknuti.
SUNCE-K-MARS
Postoji konflikt i prisutna je tenzija u svemu cega se latite. Sunce, nije sigurno u sebe, pa sve to kompenzira nadmenim i arogantnim ponasanjem. Stvari ce krenuti na bolje onog trenutka kada budete ispoljili pouzdanost.
 
SUNCE-JUPITER = DA LI CETE SE POSTOVATI I UVAZAVATI, VEROVATI ILI ISKORISCAVATI?
SUNCE-D-JUPITER
JUPITER kao autoritet moze doneti sve dobro partneru: unapredjenje, poboljsati njegov finansijski polozaj i uvecati blagostanje. Vrlo plodan brak. Aspekt postenja, poverenja, uspeha i srece u zivotu. Srecan ishod na kraju, ukoliko budete imali problema. Pomoc u svakom pogledu. `
SUNCE-L-JUPITER
Jupiter radi sebi u prilog, primenjujuci laskanje u cilju obmane partnera ili ce Sunce preterano verovati. Nedostatak volje i vere jedne od strana. Aspekt nepostenja i zelje da se precicom stigne do svog cilja. Neispunjavanje obecanja, neodgovornosti, lose procene mogucnosti, pa i velike greske. Nemarnost, sukob sa zakonom, Ugrozavanje reputacije... Neko ce nekog da prevede "zednog preko vode" ili uvesti u preterane troskove.
SUNCE-0-JUPITER
Srecna i uspesna saradnja. Veza ce biti nesto dinamicnija, sklonost luksuzu, hvalisavosti i sa zeljom da se dokaze. Usredsredite se i iskoristite mogucnosti! Pomozite jedno drugom u obostranu korist.
SUNCE-K-JUPITER
Zavisnost ili neko preterivanje, preuzimanje previse odgovornosti i poslova. Partneri ne prepoznaju dobre namere drugog. Kljuc je umerenost u svemu sto cine.
 
SUNCE-SATURN = ODGOVORNOST, TESKOCE, DOSADE, FRUSTRACIJE I OZBILJNOST VEZE?
SUNCE-D-SATURN
Sunce moze da obezbedi toplinu i ulije sigurnost za kojom vapi Saturn. A Saturn svojim osecajem duznosti doprinosi vrsti kontrole nad prenaglasenim sklonostima ekstravagancije partnera. Prisutna je obostrana resenost u pogledu ispunjavanja svojih obaveza tako da se moze ocekivati dugotrajna i postojana veza. Inace, Saturn moze da igra ulogu mucenika govoreci kako cini plemenito delo.
SUNCE-L-SATURN
Saturn moze prouzrokovati velike prepreke, jer ima pesimisticki stav, suvise oprezan, nedostatak radosti, surovost. A Sunce ce se osecati jako uskraceno i izigrano. Ako jos Saturn nastavi sa kritikama, partner ce morati da preduzme mere zastite jer ima potrebu za samoizrazavanjem, treba raskinuti vezu. Ukratno spoj koji daje dosadnu frustraciju.
SUNCE-0-SATURN
Ova veza ce teziti da bude dugotrajna. Sunce nositi partnerovo breme i bice cesto u iskusenju svog strpljenja. Saturn nikada nece krenuti u akciju dok se potpuno ne uveri u ispravnost iste. Svaki put kada propadne neka akcija Saturn, ce odmah okriviti partnera, koji ce inace sputavati partnera. Saturn je taj koji nagoni partnera da bude svestan odgovornosti, da kroz partnerstvo nauci najvecu lekciju zajednistva. Saturn JE koceci. Sunce mora da odabere: ili da ga prihvati kao pouzdani oslonac, cvrstu ruku ili kao kamen oko vrata pa da ga odbaci, jer inace tesko da ce doci do nekog znacajnog uspeha. Saturn uci partnera strpljenju i prakticnosti, ispunjenju obaveza. Nema dangube i uzivanja. Karmicki dug je naplacen kada Sunce nauci lekcije koje mu diktira Saturn, a toliko ce i trajati zajednistvo.
SUNCE-K-SATURN
Moglo bi vam se desiti da ugrozite sopstveno zdravlje time sto cete pored toga sto obavljate svoje zadatke dozvoliti da vas i partner istovremeno iskoriscava. Sunce ima problema u odnosima sa partnerom, sledi pad koji moze biti uzrokovan prenaglasenim osecajem sopstvenih vrednosti. Naucite da se opustite i budite prijemcivi.
 

Back
Top