Sinastrija

Sta je sve od aspekata u sinastriji potrebno za mnogo dobar sex?cula sam za veneru koja pravi dobre aspekte sa marsom?a sta ako njeih nema?ima li nesto drugo kao pokazatelj strastvene i ispunjavajuce sexualno emotivne veze?
 
Sta je sve od aspekata u sinastriji potrebno za mnogo dobar sex?cula sam za veneru koja pravi dobre aspekte sa marsom?a sta ako njeih nema?ima li nesto drugo kao pokazatelj strastvene i ispunjavajuce sexualno emotivne veze?

mozhe biti i odnos istih sa Plutonom i Uranom, s tim shto ja mislim da ne mora biti iskljuchivo dobar aspekat :confused:
 
da kontakt VE/MA obecava, a ako ga nema, onda moze i MA/MA, ili odnos osobnih planeta (MO, VE, MA) sa seksualnim planetama (MA, PL).
kontakt VE/MA sa NE daje neku caroliju u seksu, neobjasnjivo ali lepo :)
 
Mesecom osećamo, dakle onaj čiji je Mesec je privučen i oseća bliskost sa osobom čiji je Asc. Mada ovaj položaj obično pokazuje obostrano privlačenje, ali ne u smislu fizičke već emotivne veze.
 
Mesecom osećamo, dakle onaj čiji je Mesec je privučen i oseća bliskost sa osobom čiji je Asc.
Ne slazem se. Osoba A se radja, sunce joj je negde a asc negde drugde -asc i sunce je osoba A. Kada osoba A otvara oci (njeno fizicko telo) ona "ugleda" osobu B i to njen mesec -emocije -osoba A vidi osobu B kroz taj mesec -mamu, ljubavnika... osobu A privlaci mesec osobe B, narocito ako je on u natalnoj karti B lepo aspektovan, ako je mesec osobe B ugrozen osoba A vidi emotivnog tiranina u osobi B.
Mada ovaj položaj obično pokazuje obostrano privlačenje, ali ne u smislu fizičke već emotivne veze.
S ovim se slazem
 
Sta znaci kad u sinastriji neciji asc padne na mc onog drugog.Pomoc u karijeri?

21448711qw2.gif

kao na ovoj karti ?
 
po meni ta osoba ima mnogo vise uticaja na ceo da tako kazem natal ne samo po pitanju posla jer mc je na neki nacin vrhunac ono cemu tezimo a po meni bi asc na mc bio zaista ok u poslovnoj saradnji ili sl
 
Ne slazem se. Osoba A se radja, sunce joj je negde a asc negde drugde -asc i sunce je osoba A. Kada osoba A otvara oci (njeno fizicko telo) ona "ugleda" osobu B i to njen mesec -emocije -osoba A vidi osobu B kroz taj mesec -mamu, ljubavnika... osobu A privlaci mesec osobe B, narocito ako je on u natalnoj karti B lepo aspektovan, ako je mesec osobe B ugrozen osoba A vidi emotivnog tiranina u osobi B.
Slažem se, ali to ne negira ono što sam ja napisala. :wink:

Osoba A vidi osobu B i privlači je, ali šta osoba A oseća opisano je uvek njenim Mesecom, a ne nečijim tuđim.
 
Moj saturn u raku vl. 11 kuce u trigonu sa njegovim mesecom u ribama vl. 9 kuce, moj mesec u ovnu vladar 4 i 5 kuce u konjukciji sa njegovom venerom vl. 1 i 8 kuce, moj jupiter u ribama vl 9 kuce u konjukciji sa njegovim mesecom vl. 10 kuce, njegov jupiter i sunce u mojoj prvoj kuci, moj jupiter u njegovoj petoj kuci. Inace on je u podznaku vaga, a ja ovan i on ima u prvoj kuci urana, a meni je uran u 7 kuci, njegov sev. mesecev cvor je u mojoj 7 kuci. Ono sto sam cula od jednog astrologa vezano za aspekat izmedju mog saturna koji je u konjukciji sa njegovim marsom oba na 18. stepenu raka je da je nasa veza karmicka i da jedno od nas dvoje mora u ovom zivotu biti dzelat, a drugo zrtva:(( Molim vas za kratko tumacenje.
 
Moj saturn u raku vl. 11 kuce u trigonu sa njegovim mesecom u ribama vl. 9 kuce, moj mesec u ovnu vladar 4 i 5 kuce u konjukciji sa njegovom venerom vl. 1 i 8 kuce, moj jupiter u ribama vl 9 kuce u konjukciji sa njegovim mesecom vl. 10 kuce, njegov jupiter i sunce u mojoj prvoj kuci, moj jupiter u njegovoj petoj kuci. Inace on je u podznaku vaga, a ja ovan i on ima u prvoj kuci urana, a meni je uran u 7 kuci, njegov sev. mesecev cvor je u mojoj 7 kuci. Ono sto sam cula od jednog astrologa vezano za aspekat izmedju mog saturna koji je u konjukciji sa njegovim marsom oba na 18. stepenu raka je da je nasa veza karmicka i da jedno od nas dvoje mora u ovom zivotu biti dzelat, a drugo zrtva:(( Molim vas za kratko tumacenje.

ovo si lepo napisala ali je tesko da se to slozi u glavi bez slike, verovatno ce trebati slika konkretno a za pitanje odnosa Mars-Saturn u sinastriji , imas na temi SATURN deo na kojem je objasnjen bas odnos Saturna u sinastriji i to svih medjusobnih kontakata, pa dok cekas, skoci do tamo malo..
 
ovo si lepo napisala ali je tesko da se to slozi u glavi bez slike, verovatno ce trebati slika konkretno a za pitanje odnosa Mars-Saturn u sinastriji , imas na temi SATURN deo na kojem je objasnjen bas odnos Saturna u sinastriji i to svih medjusobnih kontakata, pa dok cekas, skoci do tamo malo..

Hvala.:)
 
a je l` bi mogao neko da pogleda jos jednu sinastriju?
Mi se mnogo volimo a i zapenili smo nesto da se vencamo i imamo mnogo dece, je l` bi bio neko ljubazan da baci pogled da li smo se stvarno nasli ili smo samo prsli?
 
****************************************************************************************************

Druga ali ne manje vazna stvar za musko-zenski odnos je seks.

Konjukcija Marsa i Venere stvara najjacu seksualnu privlacnost ali ima vrlo
negativnu stranu. Mars je u ovom slucaju zargonski receno "nagazio" Veneru
i konstantno je rushi. U ovoj kombinaciji ce osoba predstavljena Venerom biti
ugrozena, najcesce emotivno, od strane agresivnog Marsa.

[/B]


Ovo je uopsteno tumachenje

Vrlo je vazno u kom su znaku Mars i Venera.

Ako je konjukcija u znaku npr Ovna,znaci u ovom je znaku Mars u domicilu a Venra u izgonu,sto znaci da Venera voli Marsa,jer je bas onakav kakav treba da bude,jak snazan,prodoran,topao a Venera u izvonu,znaci ne umija da prizi ljubav na pravi nachin.Venera je pod vladavinom marsa,koji vlada ovnom,sve samo ne zenstvena,njezna,mekana i romantichna.Ona hoce sex onako s noga,na brzinu...zato Mars nju takvu bash mnogo ne voli
 
Moj i njegov Dejvison ima Asc u Skorpiji i to na 29. stepenu. Citah negde da ovaj stepen ne valja, kako u natalima tako i u uporednim, jer znaci kraj tj nemogucnost veze. Da li zna neko nesto vise o ovome?
sad videh da je ovo off-topic (nisu,dejvisoni vec sinastrije) ali necete zameriti :(
 

iako je post star,da ga izvadim iz naftalina:)

karta kaze da imas divnu moc izrazavanja,kao i dar za astrologiju

koliko sam primjetila,uvjek aspekt konjukcije merkura(um) i venere(ljubav,ljepota) daju jako lijep nacin komunikacije
dalje,aspekt merkura 120 i jupitera,planete srece,planete obrazovanja,prirodnog vladara IX kuce,duhovnosti,takoodje uzdize tvoj um na visi nivo

konjukcija satruna i merkura,doprinosi da si jako odgovorna osoba i da te zbog toga ljudi cijene
merkur opozicija uran,primash vibracije i urana ,koji je planeta strologa,ides ispred vremena,tvoj um postaje znaci kroz ovaj uran,uranijski

a pluton tvom merkuru daje ejdnu plutonijanskunijansu,moc ,prodornost,da pronadjes ispod zemlje ono za cim tragas..e sad obzirom da nisi pocetnik,nadam se da uspjevas da ove opozicije kontrolises...

merkur 120 neptun,vizije,nadahnuca....intuicija,mislim da bas imas dar za tumachenje natalnih karata,jer tu su svi potrebni cinioci:vizije,intuicija,prodornost,moc izrazavanja,odgovornost i duhovnost...

povezane II,VII i X kuca,kuce,novca,uspjeha i javnosti,a u II kuci,bas smjesten ovaj tvoj merkur,kojeg sam na prvi pogled izdvojila iz karte,jer um sa nama upravlja i nasim postupcima

karakterise te velika doza emotivnsti,zbog prevage vodenih znakova..tako da cak ,nekada kazes ,ma nije me briga za pare,vec zelis da pomognes ljudima(iako je dominantna II kuca sa ploanetama u njoj,pa i vladar asc je u njoj,al ovaj mjesec u raku,je veliki emotivac...da ne duzim,zavrsicu

jao,ja tek sada vidim da je tema sinastrije,zeznulo me pitanje mandrakovo,molim modove da ovo izbrisu
 
Poslednja izmena:

Back
Top