Sinastrija

Ipak se ne može gledati ovako izolovano, mora se uzeti u obzir ceo uporedni horoskop, naročito svi uporedni aspekti Meseca (i jednog i drugog), položaji (u znacima), dispozitori i sl.

Postavi karte ako hoćeš.
NE ZNAM KAKO DA POSTAVIM KARTE EVO LINK ON JE CRVEN ja sam tipican blizanac)moje sunce je na njegovom juznom cvoru..2 stepena od DC..HVALA TI zanima me kako da se spasimo sat 90 venera koji cemo oboje imati inace mi nismo zajedno u pravom smislu te reci mozda budemo..on je stranac i moje 9 polje je sada aktivno. imala sam 1 brak
http://i188.photobucket.com/albums/z66/NEBESKA/uporednisasvimdetaljima-1.gif
 
Ako smem da se ubacim....aspekti koje si navela ( so 90 ma, ma 180 sa) prilično otežavaju odnos.
U svakoj knjizi koja se bavi sinastrijom stoji da se ljudi spoje na osnovu aspekata seksualnih ( ve 120 ma), a održe ih dobra komunikacija i dobra intelektualna povezanost.
Aspekt ma i sa je prilično loš za odnos, pogotovo ako ste oboje jake ličnosti. Jedan će da lomi, a drugi da bude slomljen. Često i nesvesno.U početku, strast povuče, ali kasnije uslede lomovi.Što se dalje ide, veza je opasnija u smislu posledica, plus konstantan sudar ambicija i časti koje slede iz so 90 ma.
Imate vas dvoje još jedan aspekt koji govori o sudaru usled pokušaja nametanja autoriteta- ur 90 so, pa kad se na to doda i ne90 sa...uh, dosta je prepreka i verovatno se nikad neće strasti smiriti.
E, sad, drže vas romantični aspekti ne 120 mo, bez obzira na svadje, vias dvoje kao da ne umete ni da procenite jasno koliko one nisu dobre za vas. I ako dobro vidim na ovom uporednom, postoji i mo 90 ma- dakle , neko od vas dvoje trpi emotivno....ali, bilo kako bilo, vreme je najblji sudija.
Pozz.

Hvala Sevilja, stvari prilicno stoje onako kako si ih opisala. Sve je to meni jasno vec odavno, ali valjda se covek uvek nada da ce se nesto promeniti.
 
Hvala Sevilja, stvari prilicno stoje onako kako si ih opisala. Sve je to meni jasno vec odavno, ali valjda se covek uvek nada da ce se nesto promeniti.
Na žalost, aspekti se neće promeniti.:sad:
Imala sam sličnu vezu. Stalno smo se rastajali i mirili. Naravno, aspekti su bili upravo slični vašim. S tim što smo mi imali i aspekt Saturna i Urana koji daje abnormalnu povezanost, mogu čak reći patološku....jedva sam se istrgla iz te veze...koštala me je skoro i zdravlja.
Zato, ako ti znači nešto moje iskustvo, traži boljeg za sebe.;)
Pozz.
 
NE ZNAM KAKO DA POSTAVIM KARTE EVO LINK ON JE CRVEN ja sam tipican blizanac)moje sunce je na njegovom juznom cvoru..2 stepena od DC..HVALA TI zanima me kako da se spasimo sat 90 venera koji cemo oboje imati inace mi nismo zajedno u pravom smislu te reci mozda budemo..on je stranac i moje 9 polje je sada aktivno. imala sam 1 brak
http://i188.photobucket.com/albums/z66/NEBESKA/uporednisasvimdetaljima-1.gif

ne znam cemu brisanje vasih datuma rodjenja sa ove slike - to je za analizu neophodno, jer ce svaki astrolog u svoj program uneti vase podatke kako bi imao bolji uvid u aspekte, srednja rastojanja i mogao da pogleda kompozit, dejvison, solare, progresije.
a sat 90 venera opisuje to sto si ti starija od njega.
 
evo, ti si rodjena 23.05.1973 oko 14.20 ako je grad bg.
kod njega nemam grad rodjenja, ali datum je sudeci prema ovoj nakaradnoj uporednoj karti na kojoj nema cak ni stepeni na kojima se nalaze planete, ni tabele sa aspektima ......... 25.04.1975. oko 21.20
 
Na žalost, aspekti se neće promeniti.:sad:
Imala sam sličnu vezu. Stalno smo se rastajali i mirili. Naravno, aspekti su bili upravo slični vašim. S tim što smo mi imali i aspekt Saturna i Urana koji daje abnormalnu povezanost, mogu čak reći patološku....jedva sam se istrgla iz te veze...koštala me je skoro i zdravlja.
Zato, ako ti znači nešto moje iskustvo, traži boljeg za sebe.;)
Pozz.

Uhh, prepoznajem 'shablon'. Znam da nista u zivotu ne ide lako, ali 'em ti partnerski odnos u kom se cesto osecas umoran kao posle kopanja.
 
Original postavila Jele
Uhh, prepoznajem 'shablon'. Znam da nista u zivotu ne ide lako, ali 'em ti partnerski odnos u kom se cesto osecas umoran kao posle kopanja.
Iz tvoje karte se vidi da si pametna devojka. Jupiter u 3. polju, dispozitor Jupitera na Ascedentu a i vladar 3.taj isti Neptun ( na Asc.), pa vladar 9. polja Merkur, otišao u 2. polje ( zarada u intelektualnim poslovima), pa vladar Asc. u trećem, opet naglašen intelekt....vidiš kako se lepo vidi izkarte da bi trebala imati svest o problemu, kao što i imaš.
E sad, u 4. kući imaš Mesec, tebi je bitna toplina porodičnog doma...a Saturn ti se umestio u sedmo, koji će davati trpljenje kroz brak...ili traži starijeg partnera i ozbiljnog, pa da ispuniš simboliku na taj način. ;)
 
Iz tvoje karte se vidi da si pametna devojka. Jupiter u 3. polju, dispozitor Jupitera na Ascedentu a i vladar 3.taj isti Neptun ( na Asc.), pa vladar 9. polja Merkur, otišao u 2. polje ( zarada u intelektualnim poslovima), pa vladar Asc. u trećem, opet naglašen intelekt....vidiš kako se lepo vidi izkarte da bi trebala imati svest o problemu, kao što i imaš.
E sad, u 4. kući imaš Mesec, tebi je bitna toplina porodičnog doma...a Saturn ti se umestio u sedmo, koji će davati trpljenje kroz brak...ili traži starijeg partnera i ozbiljnog, pa da ispuniš simboliku na taj način. ;)

Hvala Sevilja, shvaticu ovo kao astroloski kompliment :)

Sto se tice mog Saturna u sedmom polju, uvek mi je 'donosio' duge, ozbiljne veze. Uopste, medjuljudske odnose i veze shvatam vrlo ozbiljno, nikako povrsno. Oduvek sam se zgrazavala povrsnosti. E sad, shvatila sam da ne mogu svoja velika ocekivanja da projektujem na druge ljude i da delimicno tu lezi moj problem. Pruzam mnogo, ali zato i ocekujem mnogo. E sad sam naucila da ta ocekivanja malo modifikujem, sebe radi.
Partnerima i uopste ljudima oko sebe sam uvek predstavljala neki oslonac, konstantu, sto sam ocekivala i od njih. Medjutim, previse je to tereta za osobu, tako da se i to menja.

I da, vrlo mi je bitna toplina porodicnog doma, odatle crpim energiju, stoga je i jasno da svu energiju ulazem u ostvarenje zdravog partnerskog odnosa, braka..

Izvinjavam se na opsirnosti.
Veliki pozdrav.
 
evo, ti si rodjena 23.05.1973 oko 14.20 ako je grad bg.
kod njega nemam grad rodjenja, ali datum je sudeci prema ovoj nakaradnoj uporednoj karti na kojoj nema cak ni stepeni na kojima se nalaze planete, ni tabele sa aspektima ......... 25.04.1975. oko 21.20
ja sam rodjena oko 13.40 a on u 22.07 na sebring fl USA
 
Ljudi, nikako ne mogu da ukapiram...ako se moje planete Venera, Sunce, Pluton, Mars..Uran...nalaze u njegovom petom polju...da li to znaci da sam ja jegov "predmet" ljubavi ili on moj...ili to znaci nesto trece...?
..a njegova Venera Pluton u mom prvom...nikako to da ukapiram....
 
Ovo što pišeš je u principu prilično Ok za odnos; ove tvoje planete u njegovom 5. polju govore da si mu ti adekvatan partner (u simbolici 5. polja - za brak i zajednički život treba gledati 7. polje i još štošta) ali naravno ništa bez ostatka uporednog, ovo je najuopštenije moguće. Hoćeš da postaviš (uporedni), ili ... ?
 
Hvala Elle....ma nema tu ni reci o braku...samo radi se o nekom sa kim sam vec bila a i dalje nas nesto...kao magnet vuce jedno drugom...Pa reko da vidim da li vise ja " vucem " njega sa tom situacijom u petoj ili on mene...To mi nije bilo jasno...
Inace oboje imamo Mesec u raku...i u konjukcijama su, sto je opet lepo, medjutim druge stavri i nisu nesto.
Interesovalo me najvise ovo oko " moje venere , sunca, plutona, marsa i urana u njegovom petom polju"..
 
Interesovalo me najvise ovo oko " moje venere , sunca, plutona, marsa i urana u njegovom petom polju"..
Ti si njemu "stavila" te planete u njegovu petu, pa si mu sa njima dala i ljubav kroz veneru i svaki aspekt i simboliku koje one vec nose iz tvog natala
Ali tvoj ac u njegovom petom (primera radi) je malo drugacije simbolike... ac si ti takoreci, tako da onda ac u petom znaci ti si njegova ljubav, ili hoce decu ili vec neka simbolika

Ali ovo niposto zdravo za gotovo, nego sta rade vladari 5te i 7me, gde je vladar ac-a...

Probaj da se igras na nekoj "umrloj" vezi i videces kako se sklapaju slike

Izvini ako nisam razumela tvoje pitanje :confused:
 
Da, moj asc jeste u njegovom petom polju....
Nisam shvatila ovo " ti si njemu stavila "...da li bi to znacilo da sam se nekako nametnula ?
Takodje , njegova Venera je u Vagi , a ja sam Vaga sa asc u Vagi...pa mozda je i to jedan od razloga privlacnosti.....kao i taj obostrani MO u raku...
Inace kazem...nisu nam neki aspekti ...jer njemu je vladar sedme Jupiter...meni Uran...pa eventualno grade neki sekstil....ali nije to ni vazno. Ja ni ne pretendijem da budem sa njim u braku....prosto ljudi , ne mogu da boravim u istoj prostoriji gde je i on....a kada dodjem kuci sevaju sms-vi...dakle ocigleno nas nesto jako vuce jedno drugom...i ako je proslo dobro vreme od kada smo bili zajedno.
Hvala Stidna!!:O)
 
Eheeej,dobri ljudi,hoce li neko mozda da bude ljubazan i kaze mi nesto o slaganju mene i mog partnera,podatke sam vec ostavila na forumu.Svi se cude zasto smo mi uopste zajedno kada kao nema nista sto nas spaja po natalu ali to su laici kao i ja.Pa sta nas onda spaja,hocemo li uspeti,imamo li sanse?
Kartu nikako ne uspevam da postavim,nece link da radi,neznam zasto,evo ponovo podataka pa ako je neko voljan pomoci-JA 24.O3.1972. 18,2Oh Pozarevac,ON-04.11.1974 13,35h Beograd.
HELP!
 
Kod tebe naglaseno 8.polje i Venera i Mars u Biku u 8.strasti su naglasene, venera vlada 1.poljem.Kod njega isto 8 polje puno, Venera Mars i Sunce u Skorpiji, sve u 8 + Uran vladar asc u 8. Velika privlacnost, ne treba mnogo pricati o tome sta drzi zajedno tipa Bika i Skorpiona...oba sa vladarima asc u 8

Pa morate malo da radite na toj tvrdoglavosti, za pocetak komunikacija, jedno cuti, drugo prica (merkur 90 saturn,tvoj merkur u 7.polju na desc retro-pogresno razumes dogovor ili razgovor (u opoziciji sa tvojim Uranom iz 1. je verovatno zbog nestrpljenja)),njegov pluton na tvom asc-magnet za tebe...

Venere 60 Saturn moze da donese dug kontakt.

Ti trazis tipa marsa- a on Skorpion sa Marsom u Skorpiji lici na partnera opsanim tvojim 7. poljem
 
:?
Ti si njemu "stavila" te planete u njegovu petu, pa si mu sa njima dala i ljubav kroz veneru i svaki aspekt i simboliku koje one vec nose iz tvog natala
Ali tvoj ac u njegovom petom (primera radi) je malo drugacije simbolike... ac si ti takoreci, tako da onda ac u petom znaci ti si njegova ljubav, ili hoce decu ili vec neka simbolika

Ali ovo niposto zdravo za gotovo, nego sta rade vladari 5te i 7me, gde je vladar ac-a...

Probaj da se igras na nekoj "umrloj" vezi i videces kako se sklapaju slike

Izvini ako nisam razumela tvoje pitanje :confused:



Trebalo bi da je 5.kuca ljubav koju dajemo, a 11. ljubav koju primamo.

Posebno tu rade licne planete, ali ne zanemarujemo transcendente (kao na primer Saturna), koji opisuje neki dug i osecaj obaveze prema osobi ciji je Saturn u nasem u 5. polju . :?
 
hm....znaci ja u tom slucaju, njemu dajem ljubav?
Pogledaj sinastriju. Vidi gde mu je Mesec u tvojoj karti i kakve aspekte gradi sa drugim planetama.;)
Pišete suviše uopšteno, ne daješ samo ti njemu ljubav, bez obzira na tvoju poziciju ascedenta u njegovoj karti...govoriće to o nekoj vrsti kompatibilnosti, ali da tvrdimo decidno da ti njemu ( samo ti njemu) daješ ljubav na osnovu tvoje pozicije ascedenta u njegovom 5. polju, to mi malo zvući nelogično.
 
Da da , kapiram to ali me onako skolski zanimalo...ono definicija za moje planete u njegovoj kuci....znas ono....Tvoja Venera u Njegovoj petoj kuci....npr...da li znaci da si ti njegova ljubav , kao sto neko rece, ili on tvoja....
 
Tvoja Venera u njegovoj petoj- ti njemu daješ ljubav....tvoj mesec u njegovoj petoj- ti njega voliš, zavolešeš ga....kad se premeste tvoje planete u njegov natal, to pokazuje kako ti deluješ na njega...
 
Kod tebe naglaseno 8.polje i Venera i Mars u Biku u 8.strasti su naglasene, venera vlada 1.poljem.Kod njega isto 8 polje puno, Venera Mars i Sunce u Skorpiji, sve u 8 + Uran vladar asc u 8. Velika privlacnost, ne treba mnogo pricati o tome sta drzi zajedno tipa Bika i Skorpiona...oba sa vladarima asc u 8

Pa morate malo da radite na toj tvrdoglavosti, za pocetak komunikacija, jedno cuti, drugo prica (merkur 90 saturn,tvoj merkur u 7.polju na desc retro-pogresno razumes dogovor ili razgovor (u opoziciji sa tvojim Uranom iz 1. je verovatno zbog nestrpljenja)),njegov pluton na tvom asc-magnet za tebe...

Venere 60 Saturn moze da donese dug kontakt.

Ti trazis tipa marsa- a on Skorpion sa Marsom u Skorpiji lici na partnera opsanim tvojim 7. poljem

CMOKIC VELIKI!Da znas da ima logike i to puno.Hvala ti!
 
Tvoja Venera u njegovoj petoj- ti njemu daješ ljubav....tvoj mesec u njegovoj petoj- ti njega voliš, zavolešeš ga....kad se premeste tvoje planete u njegov natal, to pokazuje kako ti deluješ na njega...
Ja ili sam glupson ili ne znam sta je...
Cekaj....
Moje planete u njegovoj kuci - ja volim njega - npr....
Moje planete kada se premeste u njegova polja ( zar to nije isto ?)pokazuje kako ja delujem na njega ?
Hvala SEvilja...trudis se, ali dzabe ...nije zvaka za seljaka :roll:
Ali nema ni veze....i onako ta veza nema perspektive....
 

Back
Top