Sinastrija

ne znam ..ne slazem se bas...po mom iskustvom to daje teleptska povezanost, ljubav koja transormise , duboke emocije ..a negde sam procitala da se emocije regenerisu ....silna konekcija koja nije lako prekinuti ..ipak je pozitivni aspekt.

duboke emocije kojima su zapušeni svi ventili. koliko je to dobro?
ako neko ima loš aspekt između recimo jupitera i marsa, ja ću ga radije tumačiti kao izazovan, jer pokreće neku pozitivnu energiju, tera te da se menjaš na poljima koje simboliše. slažem se da donosi duboke unutrašnje promene, ali i suočavanje sa podsvešću, onim što većina ljudi ne želi da istražuje, kamoli analizira, ovaj aspekt u sinastriji se odnosi na partnera. pitanje je koliko je tako nešto njemu prijatno?
kada se radi o plutonu ili neptunu, teško je nositi se tom vrstom dubokih osećanja koja najčešće nemaju oslonac u realnosti, odnosno ne materijalizuju se. :)
ako je taj mesec recimo u 6, ili 12 polju ili vlada ovim poljima, tek tada nije dobro.
 
Nerelizovane emocije , iluzije to su aspekti Nuptuna, Pluton je potsvest al ne razumem zasto ne bi bilo realizcije , osobeno ako je pozitivan aspekt?

" duboke emocije kojima su zapušeni svi ventili" mislim da je to slucaj Pluton Kvadrat Mjesec zasto sextil ili trigon?

Ja sam nasla ovo tumacenje:

Easier aspects: Moon sextile or trine other person's Pluto

Your bond is strong and focused, you can change anything you train your attention on. The power generated by this aspect cannot be contained by your relationship alone. You will find yourselves involved in organizations where powerfully committed people like yourselves gather to make things happen. Being analytically inclined, you can be problem solvers or a healing force in business or in your community. Beyond that, you are survivors and can regenerate in spite of any difficulties you may encounter. ( emocije koje se regenerisu, i tesko je prekinuti ovu emotivnu vezu ).
 
Poslednja izmena:
regenerišu se, ali postoji i najava degeneracije, bar kada je pluton umešan.
a šta se dešava recimo sa odnosom koji je usled ovog aspekta teško prekinuti, a on mora da se prekine?
i nikada ne izolujem jedan aspekt... ako postoji obostrana dubina i analitičnost kroz taj odnos, ne mora da bude loše... ovo što si boldovala govori o jačini karaktera u odnosu. ne podržavam nikakva prodiranja u podsvest, da li milom ili silom, neke stvari moraju da budu i ostanu samo moje. to je moj stav... i nema veze sa opštim tumačenjem ovog aspekta.
ne bih volela da ga vidim u svojoj sinastriji, o tome pričam... ok ako nekome prija takav odnos, meni ne.
 
U pravu si , nije lak aspekt, Ja ga imam i natalno :):):) Meni pomaze da se brzo oporavim u teske trenutke.emotivno , mozda zatoa ga vidim kao nesto pozitivno :) .Imala sam ga i u sinstriju i dao mi fatalnu ljubav , onakao "strong bond.".al veza nije opstala , conjukcija Uran venera je sredilila stvar : )ipak misilm da je vrlo pozitivno iskustvo ,naucila sam puno lekcije , ne bi menjala nista :)

Hvala za analizu , imas interesantan stil analize :) unikatan..respect :)
 
Poslednja izmena:
Sta vam nije jasno u vezi Plutona i Meseca?

Aspekt nije jak,oba simbol vode,stajace i brze.Deluje na psihu,unutrasnja stanja,upliv slab da bi u vecoj meri uticao na samu vezu.Pojacana masta i planovi,daje strahove,kolebanja,mastovitost,pisanje bajki,krimi romani.Jaca seksualna prozivljavanja (osmo polje) .

Regeneraciju moze dati samo los aspekt ova dva tela,jer Pluton unistava,a Mesec stiti.A da bi se unistilo i nakon toga regenerisalo mora Mesec biti oslabljen,barem kvadratom,a ovaj prvi dobiti podrsku Marsa ili Saturna,jer sam ne moze posto je tecnost.
 
znači pod lošim aspektom, ako se ne podrazumeva i aflikacija na sam mesec od neke druge planete, ovaj aspekt ne radi?
šta se dešava sa kvadratom jupitera na mesec; opozicija pluton, u sinastriji... a u pojedinačnim natalima nema sličnih kontakata?
 
Ne slazem da regenarcija daje samo los aspekt , to govorim iz licnog iskustva ..podrsku Saturna da .
Sta vam nije jasno u vezi Plutona i Meseca?

Aspekt nije jak,oba simbol vode,stajace i brze.Deluje na psihu,unutrasnja stanja,upliv slab da bi u vecoj meri uticao na samu vezu.Pojacana masta i planovi,daje strahove,kolebanja,mastovitost,pisanje bajki,krimi romani.Jaca seksualna prozivljavanja (osmo polje) .

Regeneraciju moze dati samo los aspekt ova dva tela,jer Pluton unistava,a Mesec stiti.A da bi se unistilo i nakon toga regenerisalo mora Mesec biti oslabljen,barem kvadratom,a ovaj prvi dobiti podrsku Marsa ili Saturna,jer sam ne moze posto je tecnost.
 
Poslednja izmena:
Sam aspekt ne,u smislu regeneracije jer nije dovoljno jak za unistiti.

Nosioc Meseca strada dusevno,izvlaci deblji kraj.Obicno i nema zelje za odrzavanje veze jer brzo uvidja da se unutrasnje potrebe,zelje i planovi ne mogu realizovati.
 
U natlanom aspketu brzo oporavlanje nakon teskih perioda ( Saturnove tranzite ) ili emotivne povrede, u sinastriji mislim da emocije i da zbog vanjskih okolnosti ohlade, nakon toga mogu se ponovo obnoviti ,,negde sam procitala da ljubav s vremenom raste ..
Denegeracija pa nakon toga renegeracija nastaje u negatovnim aspektima plutona, po meni sa pozitivnim askpektima tranformacija nastaje lakse , bez traume. .
Sta podrazumevas pod regeneracijom ?
 
Poslednja izmena:
Imam pitanje..
Necu postavljati karte samo me zanima jedno....u sinastriji sa jednim deckom imam njegov mars na mom AC (u lavu)...znam da to daje da on mene privlaci..ali tu se nalazi i moj mars (u konjukciji sa njegovim)....da li je to bitno? I njegov saturn je na mojem DC (u sedmoj, vodolija)..Uz to, taj njegov mars je u kvadratu sa mojim suncem (vladar AC) :/ Inace u sinastriji imamo dosta dobrih aspekata ali me interesuje samo taj kontakt marseva na mom AC...I zamolila bih vas da mi ne govorite da morate da pogledate celu kartu...ne treba mi detaljno tumacenje, samo odgovor na to konkretno pitanje...:)
 
Poslednja izmena:
Ne bi ni ja da vas mucim pitacu ukratko...:cool: Njegovo sunce ima kvadrat sa mojim,ali zato njegov mesec ima trigon sa mojim suncem..Moja venera je u konjukciji sa njegovim marsom,a moj pluton u konjukciji sa njegovim plutonom..Jos su oba plutona u skorpiji..Moj saturn je u 10.kuci i ima konjukciju sa njegovim saturnom koji je u 5 kuci...Da kazem mozda bude bitno,moja 7.kuca moj-DC je njegov ASC ...vladar mu je takodje u mojoj 7....A moj ASC je u njegovoj 6. kuci....Vladar mog ASC je u njegovoj 5.kuci...Da li se racuna to sto su dve iste planete u konjukciji?Volela bi da mi neko odgovori bas me zanima ovo...:D
 
pluton i saturn su generacijske planete, kako god okreneš biće u istom znaku ako ste približnog godišta, često u konjukciji.
posmatraj lične planete, pa i u odnosima sa pl, sa, ur, vladare asc i sedme ne samo u koju kuću padaju, već i u kakvim su međusobnim odnosima.
sunce kvadrat mesec, ili sunce kvadrat sunce je čest aspekt među bračnim partnerima.
 
Mozda to negde vec pise ali se ne secam da sam videla...koliki su maksimalni orbisi za dobre i lose aspekte u sinastriji? Isto kao i u natalu?

ja merim isto, ne znam za ostale. s tim što sve preko 5 posmatram kao aspekt sa ublaženim dejstvom. nebitno o kojim se planetama radi.
recimo, inkonjukcije ne uzimam u obzir ni u kakvoj vrsti tumačenja, bilo da se radi natal, ili sinastrija... previše slabo, ne mora da se oseti.
sve ispod 5 ima uticaja.
 
Cao! :)

Budući da nemam puno znanja o sinastriji, i generalno o astrologiji,
zamolila bih nekoga ovde, ko se razume i ima malo vremena da se posveti kratkoj, uporednoj analizi, zaista bi mi značilo da se izborim sa jednom delikatnom situacijom..
Ako ima raspoloženih, neka mi se jave na prajvat za detaljne podatke.

Hvala!
 

Back
Top