Sinastrija

To je isto jako seksi aspekt...privlačenje na nekom dubokom emotivnom novou...u glavnom jaka seksualna energija ali na kraju ništa nije bilo....
Kontakti Meseca i Marseva su normalno podsticaj i na dubljem nivou kroz seksualna iskustva, daju duzi efekat jer smo misona bica, pa jeste lepa pojava, narocito kod muskaraca ako tragaju za nekom zenom koja pored svega ima uticaj i na Psihu i na Eros. ;)
U istrazivanju slicnog, sam naisla da imam obostranu konjukciju Mo0Ma, tj.sekstile Meseca i sekstile Marseva, kao i to ako u necijem natalu stoji losa konekcija izmedju Ve i Ma ali zato dobra Mo i Ma, nije ni cudo sto sebi nadjemo osobu koja ima neki od aspekata Meseca i Marsa.......
 
E, ljudi, jeste imali nekada konjunkciju Venere i Plutona s nekim?
Da cujem iskustva. :D
Imala sam trigon Plutona i njegove Venere, ali u vreme kada je tranzitni Pluton prelazio preko moje natalne Venere, znaci.......trajalo je dugi niz godina, mada losa sinastrija sto se tice trajnosti, ali ne umanjuje to na sta mislis :per:

Za konjukciiju nadjoh i ovo:

Susret duboko osecajnih partnera. Veza koja se nece okoncati "tek tako". Intenzivne potrebe mogu samo da dovedu do razocarenja. Ljubav na prvi pogled, posesivnost i potpuna posvecenost partneru. Ali i ljubomore.
ali i...Situacija neizbeznog susreta. Zelja ili prenaglasen seksualni zivot, pohota, nemoral. :rumenko:
 
Mislim da je to aspekt zavisnosti od te veze :per:
pluton 90 sunce je takodje aspekat opsesije osobom sa kojom se pravi aspekt (cini mi se daje sunce cesce opsesivna osoba)...

E ovo me interesuje... Te opsesije i ljubomora, sa cije je to strane? I ko tu vise pati kad dodje do razlaza? Navodno je VE hipnotisana i opsednuta, a PL zeli da poseduje i dominira, VE ga privlaci zbog izgleda?
Ja ne smem ni da kazem sta sam radila. :rumenko: Kad sam videla sinastriju, sve mi je bilo jasno. :lol: A bojim se sta ce biti kad mi Pluton napravi kvadrat na VE.

Imala sam trigon Plutona i njegove Venere, ali u vreme kada je tranzitni Pluton prelazio preko moje natalne Venere, znaci.......trajalo je dugi niz godina, mada losa sinastrija sto se tice trajnosti, ali ne umanjuje to na sta mislis :per:

Nije mi to bilo ni na kraj pameti. :D
Mislim da je konjunkcija tezak aspekt, u ovom slucaju skoro kao kvadrat i opozicija.

Za konjukciiju nadjoh i ovo:
Susret duboko osecajnih partnera. Veza koja se nece okoncati "tek tako". Intenzivne potrebe mogu samo da dovedu do razocarenja. Ljubav na prvi pogled, posesivnost i potpuna posvecenost partneru. Ali i ljubomore.
ali i...Situacija neizbeznog susreta. Zelja ili prenaglasen seksualni zivot, pohota, nemoral. :rumenko:

Znam sa kog je sajta, nista ne brini, teoriju sam vec ispitala. :zcepanje:
Al' nemam vreme rodjenja, znam samo datum.
E a to me fascinira, velika privlacnost, srodne duse, potpuna posvecenost, a na kraju ne moze da se izdrzi. :dontunderstand: A stvarno se nikad nisam ovako osecala. U cemu je fora?:think:
 
Pocinjem da ne razlucujem mnogo sinastriju bez obzira na sve sto sam iscitala...

Dakle nisam u svim vezama imala kontakte Ve i Ma...i nisam sve u svima osecala zenom...

U nekim vezama mi je primarno bila komunikacija znaci Me...u dobrim aspektima...

Kad imam povezanost Su 120 Su ili Su 90 Mo - bude neceg ali ne trajno...u smislu dusevnosti...niti Su 0 Mo

Kada imam Mo 150 Mo situacija je vec drugacija...sa njima je nekako dublje...

Kada oni imaju Ve u Ur/Pl bude kontakta fizickog ali ne da sam ja opsednuta...vec naprotiv...nekako spontano dodje...ali ne traje...

Dakle ne mogu da razlucim...mora da je moj horoskop totalno zeznut pa ne funkcionise ono sto bi trebalo...jer mi je Ne vladar 5p pa sam romanticna..s druge strane Ma 120 Ur/Pl volim fizicki kontakt...ali nazalost on biva nekako prekinut...tj...ne traje...a da ne pricam kakvo mi je 7. polje...katastrofa...

14474vo.gif
 
Poslednja izmena od moderatora:
http://img641.imageshack.us/img641/3852/sinastrijad.gif
Imam ja pitanje povodom ove sinastrije a imam i objasnjenje, jer licni primer je u pitanju. Odnosi se na zasnivanje nekog zajednickog posla, a vidi se odmah ili bar podatak da kazem da je u pitanju kombinacija "porodice". Ko je ovde na vecem "gubitku", jer jedna osoba bi vukla posao, dok druga bi bila samo formalno deo njega, sto bi cinilo jednog partnera da se oseca iskoricenim, logicno onaj sa pubnom 7-mom kucom. Teznja na ravnopravnosti :D Hajde neko, nek da vidjenje pa ja mogu da dodam sta je pozitivno a sta ne. Eto jos i to da bi partner spolja gradio nezavisno karijeru o poslu u kom bi se nasao u ovom odnosu, da bi se partner iznutra vezao, radio pre sam, a Chiron koji upada u 3 polje jednog govori da je bolna tacka brat/sestra, dok Chiron drugog u 8-mom polju, nasledje. E sad bas me zanima kako vi vidite bas ovaj deo. Drugo, jedan partner bi se vise sluzio recima, dok drugi radom, a kako ovaj "crveni" ima natalno So180Ju, taman Ju "plavog" legne na njegovo So - JUPITER kao autoritet moze doneti sve dobro partneru: unapredjenje, poboljsati njegov finansijski polozaj i uvecati blagostanje. Opet se vracamo na to, da jedan vise daje u odnosu. Ovo sam samo zagrebala ;)
 
E a to me fascinira, velika privlacnost, srodne duse, potpuna posvecenost, a na kraju ne moze da se izdrzi. :dontunderstand: A stvarno se nikad nisam ovako osecala. U cemu je fora?:think:
Razmisljala sam i ja nakon veze takve u opisu. Pa znas gde je fora kod mene bila? Pa odjednom kao da samo to postoji...bile su mi blokirane druge sfere zivota, ili ne sfere i delovi zivota nego delovi mene, ali bukvalno, izrazavanje kroz ono sto inace radim. Eto ta zavisnost to i cini od coveka, da Tvoj identitet odjednom kao da je 1% , a ostali 99% su podredjeni. Smesno na kraju.
Bilo mi je blokirano to sto volim da se izrazavam kroz kuvanja, da djuskam...sve razmisljas ovo ili ono sta ce to reci o meni. Kad sam izasla iz toga, kuvala, kreirala i sl.ko luda. A da sam jednostavno mogla da pokazem i to u tom periodu, mozda bi se ta osoba prenerazila na to, odnsno na deo mene. ;) Mislim glup primer, ali ajde.
 
Ne znam da li je ovo prava tema. Ali evo: kako se slažu osobe sa mesecom u devici i mesecom u ribama? Može li to da funkcioniše? Hvala
Naravno da može, ali to ne zavisi samo od položaja Meseca ;)
No ako bismo posmatrali samo pozicije Meseca, nije retko da se kod parova Meseci nađu u opoziciji ...

U stvari, najbitnije je postoji li uopšte aspekt među njima, sami znaci ne moraju mnogo da znače.
 
Koliko je "jak" sekstil izmedju meseca u sinastriji?
Takodje me zanima i kvadrat....

Sta donosi jedan a sta drugi aspekt?
Sekstil je kao aspekat dobar, odnosno u ovom slučaju znači da su jedan i drugi Mesec harmonično uklopljeni. Koliko je jak zavisi od toga koliki je orbis, uglavnom.

I "loši" aspekti (opozicija, kvadrat) se često javljaju u sinastrijama, čak mnogi tvrde da je bolje da su planete povezane i takvim aspektima nego nikakvim jer ipak postoji neka veza među njima ... s čim se ja donekle slažem, odnosno mislim da je pored tih aspekata onda bitno da je i ostatak dobar (dispozicija i ostali aspekti, sinastrija u celini) jer ipak i pored veze koja postoji između dva Meseca koji su npr. u kvadratu, oni mogu stalno zbog svog različitog načina reagovanja ulaziti u konflikt i probleme ako nema drugih stvari da to nekako uravnoteže.
 
Naravno da može, ali to ne zavisi samo od položaja Meseca ;)
No ako bismo posmatrali samo pozicije Meseca, nije retko da se kod parova Meseci nađu u opoziciji ...

U stvari, najbitnije je postoji li uopšte aspekt među njima, sami znaci ne moraju mnogo da znače.

Da li bih ja možda mogla da ti pošaljem naše podatke, pa da mi ti onako okvirno kažeš kako ti izgleda naš odnos? Pošto stvarno ne znam šta više da mislim :/
 
Razmisljala sam i ja nakon veze takve u opisu. Pa znas gde je fora kod mene bila? Pa odjednom kao da samo to postoji...bile su mi blokirane druge sfere zivota, ili ne sfere i delovi zivota nego delovi mene, ali bukvalno, izrazavanje kroz ono sto inace radim. Eto ta zavisnost to i cini od coveka, da Tvoj identitet odjednom kao da je 1% , a ostali 99% su podredjeni. Smesno na kraju.
Bilo mi je blokirano to sto volim da se izrazavam kroz kuvanja, da djuskam...sve razmisljas ovo ili ono sta ce to reci o meni. Kad sam izasla iz toga, kuvala, kreirala i sl.ko luda. A da sam jednostavno mogla da pokazem i to u tom periodu, mozda bi se ta osoba prenerazila na to, odnsno na deo mene. ;) Mislim glup primer, ali ajde.

Pa mi nismo u vezi, vise kao platonska veza koja traje godinama... Zaljubljivala sam se ja u medjuvremenu, ali kad ta zaljubljenost prodje, meni ostane samo da se vratim ovom cudnom odnosu i shvatim kako nikog drugog ne mogu da volim. Inace sam opsesivna kad je ljubav u pitanju (Mars u Sco na vrhu 5, konjunkcija Pluton :mrgreen:), ali sad vec pocinjem da se brinem za svoje zdravlje... Mozda je smesno, jer imam 19 godina, ali za ovih 7 godina sve vreme imam utisak da smo soulmates, a inace sve je pocelo kad je meni Saturn bio na Mesecu (sazrevanje).
 
Poslednja izmena:
Pa mi nismo u vezi, vise kao platonska veza koja traje godinama... Zaljubljivala sam se ja u medjuvremenu, ali kad ta zaljubljenost prodje, meni ostane samo da se vratim ovom cudnom odnosu i shvatim kako nikog drugog ne mogu da volim. Inace sam opsesivna kad je ljubav u pitanju (Mars u Sco na vrhu 5, konjunkcija Pluton :mrgreen:), ali sad vec pocinjem da se brinem za svoje zdravlje... Mozda je smesno, jer imam 19 godina, ali za ovih 7 godina sve vreme imam utisak da smo soulmates, a inace sve je pocelo kad je meni Saturn bio na Mesecu (sazrevanje).
Platonsko "ubistvo"? :roll: Znam za to, a koliko prija jos utoliko nedostaje konzumiranje ..do kraja/bez blokada i ogranicenja.
Pa sad, dobra pitanja postavljas!
 
Dugogodisnja veza - muski Mesec u Blizancima u 7-moj, neaspektovan ni sa jednom njenom, dipozitor Merkur ima apekata sto dobrih sto losijih, ali ovo mi je cudno neaspektovan? I Uran je njegov isto nedotaknut! Ono sto znam je da on njoj pruza emotivnu podrsku vezano za karijeru i nada se dobiti kroz to, jednog dana. Njegovo 2 polje upada u njeno 10. Oboje imaju Ve u Vodoliji, a i njega privalci zena koja ima karijeru. Imaju najsrecniji aspekt Ve0Ju sto cini da se mnogo razlika prevazidje, ali opet Mo - mrtvo, nedodirljivo...znam coveka, pa kako mu "emocije" idu iz glave "sta ja mogu imati od te veze"..mislim da ovakav odnos moze da traje i traje, jednostavno ne znam do kada, a on zrtvvuje sebe i svoja osecanja za ono sto najvise voli "novac" kojim misli da moze kupti stalez, moc, ugled..ovo iz price sa njim. Na pitanje: "Sta je sa tvojim osecanjima prema njoj(Ma mu je u Sco90Ve Me90Ne retro - laze pa maze)?" kaze: "jednostavno, ne znam?"
 
Ja nisam, jer mi je venera u ovnu. To bi značilo da on ima oko 100 godina. Ali primetila sam da su venere u vagi (bez obzira što vage nisu sklone nekim prevelikim strastima) imaju taj uticaj generacijskog plutona u Vagi (govorim o generacijama 70-tih). Traže i vrlo lako dobiju strast koja ih olupa o zid. Ali Venera-Pluton...ne hvala. Bolji su trigoni i sekstili, nego sama konjukcija ili ne daj Bože opozicija i kvadrat. Ćorak...
 

Back
Top