Sinastrija

Нисам све читала, али морам рећи да је ово тумачење прилично, хммм, нетачно.
Ово је један од најбољих аспеката који може да се нађе у синастрији, даје дуготрајан однос, и верност.
А да бисмо говорили о срећи, па није довољан само један аспект.:neutral:
vasi postovi se u sustini dopunjuju,nisu protivrecni ,saturn jupiter daje dugotrajan odnos i bez tih aspekata veza ne moze dugo trajati,(naravno mora tu biti jos dosta drugih pokazatelja)ali ne govore neminovno o srecnoj vezi sami za sebe bez podrske (ili ogranicenja) drugih aspekata
 
Da li bi neko mogao da mi uradi uporedni horoskop na osnovu ovih podataka?! Da vidimo sta ko ume!!! z:lol:

Kako bi se slagali zena jarac sa podznakom skorpije, mesecom u ribama i venerom u vodoliji i muskarac blizanac sa mesecom u blizancima i venerom u blizancima?!

Da vas vidim???? z:lol:z:lol:z:lol:
 
Da li bi neko mogao da mi uradi uporedni horoskop na osnovu ovih podataka?! Da vidimo sta ko ume!!! z:lol:

Kako bi se slagali zena jarac sa podznakom skorpije, mesecom u ribama i venerom u vodoliji i muskarac blizanac sa mesecom u blizancima i venerom u blizancima?!

Da vas vidim???? z:lol:z:lol:z:lol:

Blizanac, pa jos sa mesecom i venerom u blizancima! Ufffff!!!!
Vidi, ako ne zelis da ga delis sa drugim devojkama onda to prekidaj na vreme ako je uopste nesto i pocelo! Blizanci su sami po sebi nestalni, a jos ovaj sa licnim planetama u blizancima... meni se licno ne dopada, inace ne volim blizance pa to ti je! (izvinjavam se blizancima unapred)
 
Da li bi neko mogao da mi uradi uporedni horoskop na osnovu ovih podataka?! Da vidimo sta ko ume!!! z:lol:

Kako bi se slagali zena jarac sa podznakom skorpije, mesecom u ribama i venerom u vodoliji i muskarac blizanac sa mesecom u blizancima i venerom u blizancima?!

Da vas vidim???? z:lol:z:lol:z:lol:

Malo je podataka ali predpostavljam da je venera u trecem polju vodolija
Ova venera je u stanju da spoji nespojivo za neke druge osobe pa i da trpi ovakvog blizanca .
 
Pa, 6. kuća generalno nije srodna pitanjima ljubavi i veza, to je kuća rutine i služenja. To ne važi samo za Mesec već i uopšte za neke lične planete (pre svega ako govore o emocijama, npr. Venera ili vladari 4,5,7 kuće recimo). Naravno ovo je šablonsko tumačenje, mora se gledati ceo uporedni horoskop. Da ne pominjem da je moguće i da su ove osobe povezane poslovno, ali to su sve mogućnosti, dok se ne pogleda cela slika.
 
Blizanac, pa jos sa mesecom i venerom u blizancima! Ufffff!!!!
Vidi, ako ne zelis da ga delis sa drugim devojkama onda to prekidaj na vreme ako je uopste nesto i pocelo! Blizanci su sami po sebi nestalni, a jos ovaj sa licnim planetama u blizancima... meni se licno ne dopada, inace ne volim blizance pa to ti je! (izvinjavam se blizancima unapred)

Uh, pa valjda cu izaci na kraj sa njim nekako!! z:lol:z:lol:z:lol:z:lol:
 
Malo je podataka ali predpostavljam da je venera u trecem polju vodolija
Ova venera je u stanju da spoji nespojivo za neke druge osobe pa i da trpi ovakvog blizanca .

Pa ako te ne mrzi, evo malo vise podataka:

sunce u jarcu
mesec u ribama
s.m.cvor u strelcu
merkur u strelcu
venera u vodoliji
mars u raku
jupiter u vagi
saturn u vodoliji
uran u jarcu
neptun u jarcu
pluton u skorpiji

sunce u blizancima
mesec u blizancima ili raku (to nisam napomenula)
s.m.cvor u blizancima
merkur u biku
venera u blizancima
mars u skorpiji
jupiter u jarcu
saturn u skorpiji
uran u strelcu
neptun u jarcu
pluton u vagi

Venera mi je u cetvrtom polju..sad ne znam sta to znaci...z:lol:z:lol:z:lol:z:lol:
Ja sam skorpija u podznaku ali za njega ne znam sta je, ne znam u koliko je rodjen..... moze pomoc???? z:lol:z:lol:z:lol:z:lol:z:lol:
 
Pa, 6. kuća generalno nije srodna pitanjima ljubavi i veza, to je kuća rutine i služenja. To ne važi samo za Mesec već i uopšte za neke lične planete (pre svega ako govore o emocijama, npr. Venera ili vladari 4,5,7 kuće recimo). Naravno ovo je šablonsko tumačenje, mora se gledati ceo uporedni horoskop. Da ne pominjem da je moguće i da su ove osobe povezane poslovno, ali to su sve mogućnosti, dok se ne pogleda cela slika.

Da povezane su poslovno. Ma procitala sam negde da kada je mesec partnera u vasoj 6. kuci, onda vam je partner iza ledja ili tako nesto, valjda zato sto je to njegova 12 u sinstriji ili sta vec... ne shvatih bas najbolje. Pa da to nikako u uporedjivanju horoskopa nije dobro. z:hm:
 
Evo ovako, mene zanimaju 2 aspekta, u stvari zanima me koliko ima "slicnosti". Prvi aspekt je konjukcija SA sa SMC partnera, i drugi aspekt je SA u 12. kuci partnera.
Da li su obe veze karmicke. Odnosno da li mozemo da izjednacimo 12. polje i SMC, obzirom da oba govore o karmi.
 
Mene zanima zasto nije dobro ako u sinastriji mesec jedne osobe padne u 6. kucu druge? Da li nije dobar cak i kada je dobro aspektovan u sinastriji?
Pa ni Sunce, a ni Mesec..mada ako je vec to slucaj, a u pitanju je Mesec zene koja je spremna da "sluzi", ali da to ne bude osecaj iskoriscavanja..onda to i nije nesto toliko lose. Kao na prim.kad generalno kazu za muske Lavove, posto su dominantni muskarci, pa jos ako imaju naglasenu zelju za dominacijom kroz natal, onda osoba koja zeli biti u srecnoj vezi, mora se pomiriti s tim da ce je on u javnosti tretirati kao "kraljicu" - Lavicu, pijadestal..itd. A za uzvrat zna se..vidis ja kao Skorpija/Ovan odmah bih tu bila odbacena kao potencijalni partner, ali ako pogledas moje 6 polje, usluge a NE SLUGE.. je nesto sto me cini srecnom, kada nekoga onime sto umem cinim isto tako srecnim i zadovoljnim..mozda to ne zvuci kao "Pure Love"..ali ponekad ono sto spolja izgleda kao platonic i izvestaceno, gluma..mnogo je dublje i na visem nivou u "back-stage"..a sta ce svet da misli i prica - nema prolaza u "taj svet".. Sto bi se reklo We stick together!!!
A mogla bih da naidjem na jednog takvog, Boko .. mm.:think:
 
Pogledala sam sve od pocetka vezano za privlacenje osoba u musko-zenksim odnosima. Pa opet u praksi ili realno ono sto se meni desavalo je: jedna jako duga veza na daljinu gde decko sa koji sam bila u sinastrijama ne postoji nikakakva kontakt Marseva i Venera - o fizickom privlacnju i zadovoljstvu ne bih..Sunce mi nije ni na 30, 60, 120 od njegovog Asc/DC..i jos sto sta. Naravno, Sa nemaju ni jedanu dodirnu tacku, ali ni njegov ni moj ni sa jedne ni sa druge str.nisu aspektovani, ostali jedini tako. :cool:
Ono sto jeste bilo kroz sinastriju, vezano za fizicki tj.seksualno privlacenje je odnos Ve i Pluton. Njegov Ac je Strelac, moj Ovan..ni po tome se ne slaze. Ako gledam svoj moja Ve jeste u Strelcu ali kod zense osobe bi se gledo Mars moj u Devici. dok je njegova u Vodoliji, ni Mesec sa mnom nema dodira, opet rekla bih u Vodoliji i to u nekom kvadratu. Znaci bez obzira na duzinu odnosa i nemogucnosti trajnosti po pitanju emotivne veze, fizicka privlacnost je skromno "eksplozija" uprkos manjku pokazatelja. :dontunderstand:
 
Gledaju se i vladari odgovarajućih kuća kao i pozicije planeta po kućama, ne samo odnos Marsa i Venere i njihovi aspekti. ;)
a znas li kako je zeznuto kad sa muskarcem kog smatram idealnim imam u sinastriji moja Ve inace vladar drugog i 7 u trigonu sa njegovim Suncem vladarem njegovog 5-og i suvl.4 Sto se uklapa, ima moju prirodnu naklonost, a ja njegovu ..sve radim protiv sebe! Moje Sunce u kvadratu sa njegovom Venerom. Pocela sam da ga se klonim koliko me boli, podseca me na odnos mog oca i majke. Koliko god te erotike u vazuduhu, varnica tu su obostrani sekstili Sunca i Meseca, pa cak i ta obostrana konjukcija Marseva i Meseca, doduse njegov Mars na mom Mesecu u 7-moj u Skorpiji, palim motor na keca..dok moj Mars na njegovom Mo u Devici, koji me ubija u 5-om. Sve bih prevazisla da nije tog nedostatka ili mog neumeca da izmamim i osetim i tu njegovu naklonost. :(. To je jedina stvar koja me kochi sto sam shvatila i danas..i svaki put kad me neko posredno povredi vezano za tog muskarca.
A mozda ga se klonim i zbog toga sto bih, posto znam koliko je ovako meni u mojim ocima jak i idealan, ukoliko pocne da mi povladjuje (ne bi bila njegova krivica, vec uticaj sa strane) dosao bi i do izrazaja isto kvadrat njegove Ve na moj Mesec (posto su moj Mo0So u natalu) i onda bi sigurno izgubio samopostovanje u mojim ocima.
Ovako vise volim i taj So60Mo na kvadrat i zna se tacno ko je:muskarac a ko zena! A to sam konacno i po prvi put osetila, jer do sad je uvek nekako bilo isuvise slab utisak na mene, ili mi se cinilo da nekad glume zrtve (ne znam kako su Saturni bili postavljeni u tim predjasnjim mojim odnosima). Ali sad sam ovde, i ne znam koliko ce mi biti potrebno da se "harmonizujem" :zcepanje: kakva ironija, jer decko je inace harmonikas :rotf:
E moj umetniche kad bi znao kako mi je!!! :dash:
 
I dalje mi nije jasno sta se dogodilo.. i da li moj SMC koji je u RAku 27` i Venera koja je na 6`Lava muskarca - ukazuje na to sto smo na prvi pogled imali osecaj da se znamo ili je ovo presirok orbis? Ili je to njegov SMC bas na mom IC? Meni je inace Venera vladar DC, a muskarcu ASC. Ja sam mislila da je on covek mog zivota, po prvi put..mada kako stvari stoje izgleda mi ko da je njegov Juzni na mojoj Veneri..
:sad2::sad2::sad2:
 
Pzdrav svima od vrrrrlo svežeg novajlije! :bye: Kako sam ovde nova, a pri tome potpuni laik,značila bi mi pomoć! Svog dragog sam upoznala na krajnje neočekivan način...A sad održavamo vezu na daljinu...Koliko da se trudim i šta da očekujem?Da li je ovo zaista "to"?U produžetku su moji i njegovi podaci...HVALAAA :)

JA: Blizanac-Bik ON: Rak-Lav
Sunce u II kući Sunce u XII kući
Mesec u Jarcu,u X kući Mesec u Devici,u II kući
Merkur u Blizancima,u III kući Merkur u Blizancima,u XI kući
Venera u Blizancima (joj!), u II kući Venera u Lavu,u XII kući
Mars u Biku,u I kući Mars u Blizancima,u XI kući
Jupiter u Vagi,u VI kući Jupiter u Vagi,u III kući
Saturn u Vagi,u VI kući Saturn u Vagi,u III kući
Uran u Škorpiji,u VII kući Uran u Škorpiji,u IV kući
Neptun u Strelcu,u IX kući Neptun u Strelcu,u V kući
Pluton u Vagi Pluton u Vagi

Čak i za mene kao totalnu neznalicu,ovoliko poklapanja je bilo WOW! :think:
 
Radila sam uporedni sa jednim momkom ...

i ispalo je da oboje imamo veneru u 7 kuci tj njegova venera je u mojoj 7 kuci i obrnuto i
Njegov merkur je u mojoj 7 kuci i moj merkur je u njegovoj 7 kuci?

jel to nesto mnogo bitno?
 
Jeste bitno, jer venera generalno u horoskopima govori o ljubavi i nacin na koji je izrazavamo prema drugim ljudima.
Ovaj vas aspekt govori o tome da ako bi ste bili u vezi najverovatnije bi ste gledali jedno na drugo kao na potencijalne "ozbiljne" partnere, jer je 7. polje braka. Naravno i drugi aspekti moraju da pokazu to, ovo je samo mozda mali okidac da "bi nesto moglo biti".
 
Sa mladicem sa kojim sam sad imam konjukciju sunca i saturna i cini mi se da ovaj aspekt najaci i da nas on odrzava

takodje imamo i konjukciju venera - volimo iste stvari
sekstile marsova- podpaljujemo jedno drugo

sa jednom drugom osobom koja mi se jako dopadala sam imala konjukciju venere (moje) i marsa (njegovog) doduše ovo u njegovom šestom polju kapiram da je ovo problem
kao i kvadrat njegovog marsa i mog meseca..

kao i kvadrat mog marsa i njegove venere
i još poneke aspekte silne....
trigon njegove venere i mog jupitera koji se nalazi u mojoj sedmoj
a da konjukcija njegovog erosa i moje psyche...

znaci po sinastriji super veza, eksplozivna sigurno ali nikako nije moglo da se manifestuje uvek je bio nekakav problem mimoilazili smo se stalno ...
ebiga
 
Sa mladicem sa kojim sam sad imam konjukciju sunca i saturna i cini mi se da ovaj aspekt najaci i da nas on odrzava

takodje imamo i konjukciju venera - volimo iste stvari
sekstile marsova- podpaljujemo jedno drugo

sa jednom drugom osobom koja mi se jako dopadala sam imala konjukciju venere (moje) i marsa (njegovog) doduše ovo u njegovom šestom polju kapiram da je ovo problem
kao i kvadrat njegovog marsa i mog meseca..

kao i kvadrat mog marsa i njegove venere
i još poneke aspekte silne....
trigon njegove venere i mog jupitera koji se nalazi u mojoj sedmoj
a da konjukcija njegovog erosa i moje psyche...

znaci po sinastriji super veza, eksplozivna sigurno ali nikako nije moglo da se manifestuje uvek je bio nekakav problem mimoilazili smo se stalno ...
ebiga
razumljivo mi je obzirom da ma90ve, ne smatram za lose za akciju, ali marsevi u kvadratu sa mesecom, ne znam bas?
 

Back
Top