Poklon za 1.rodjendan

Ja sam jednoj kumici za prvi rodjendan poklonila Stolicu za hranjenje .... a drugoj neku haljinicu, jaknicu i cipelice .....

Ljudi obično vole da kupuju zlato, ali meni je to malo bezveze, pošto deca zlatno ne nose, a kada odrastu, sama će birati svoj nakit.
 
slažem se s pajamacom! kad sam ja bila mala, meni su mahom poklanjali zlato - narukvice, minđuše i prstenčiće,... - i moji su to sve kačili na mene, a ja sam kao živahno dete još pre polaska u predškolsko skoro sve to pogubila igrajući se po travi, skačući po penjalicama, verući se po drveću, i radeći sve ostalo što rade deca. sad mi je za uspomenu ostao recimo lep zlatan prsten s velikim rubinom koji mi je premali, naravno. narukvica s pločicom, koja mi je isto premala,...
igračke su zakon!
 
Ne znam, ja uvijek prvo obratim paznju na imovinsko stanje u djetetovoj porodici... Ako su primanja mala, odnosno nedovoljna da djetetu priuste sve sto bi ono trebalo da ima, onda pitam roditelje sta je malisanu potrebno, pa mu to i kupim...
Surova vremena... :?

Ali, naravno, mnogo vise volim kada sam u situaciji da dam masti na volju i izaberem mu neku ludu igracku... :)
 
Zar se zlato ne poklanja po rodjenju deteta? Ja sam dobila zlatnu narukvicu sa urezanim mojim imenom kad sam se rodila, ali mi za prvi rodj niko nije poklanjao nakit.
Prelazem isto sto i pajamaca - lego! Definitivno najbolje igracke na svetu, ja sam odrasla uz njih, i da kazem nateraju decu da budu malo kreativnija i da se super zabave.
 
Vjerovatno ce deda i baba kupiti veci poklon nego komsinica...
Meni su babai deda, vjerovali ili ne, za prvi rodjendan kupili biciklo. Sa pomocnim tockicima, doduse, ali normano Poni biciklo za vecu djecicu (recimo do 12 godina). !!! Nije ni cudo sto sam naucila da a vozim sa 3 godine (puno mi je trebalo!), a kasnije sam se cak i takmicila u biciklizmu.
I dan danas ga imam.
Od drugih sam dobila divan prsten sa koga visi malo srculenca, ali nema trika da uguram moj majusni prstic u njega... Nosi ga moja mladja sestra i to na najmanjem prstu.

Da je u pitanju dijete moje sestre, kupila bih mu hranilicu, mozda biciklo za bebe (ne mora Poni), neko extra veliko pakovanje lego kockica...
Ako je dijete daljih rodjaka, moze neke manje lego kocke, dobra lutka-lopta. Uvijek sam obozavala da muskoj djeci kupujem lopte, umjesto autica i pistolja koji su klasika.

POmenuste i socijalno stanje. Ako znam da porodica nema novca, radije cu kupiti finu trenerkicu za igranje i vrtic jer to najvise deru, a u prilogu i neki malu igrackicu, da ne bude da poklanjam samo roditeljima.

Tesko je ubosti sta voli bebac od godinu dana.
 
E pajamaco super sto si spomenula te lego kocke, ne bih se setila. Ja bas danas-sutra idem u kupovinu, moja kumica je sada napunila 2 godine a njena sestrica 4. Ova starija obozava da se sminka i macka, njoj cu tako nesto. :D Super je, uvek mi trkeljise torbu kada dodjem. :lol: A ovoj mladjoj bas nisam znala sta cu, mozda su te kocke pravi izbor. :) Dobice jos nesto od garderobice, nesto posebno naravno, bezveze mi je da im kupujem nesto obicno tipa trenerke. Videla sam presladak kao krzneni roze bolero sa sve brosem, mogu samo da zamislim kako bi se ova starija pravila vazna. :razz:
Obozavam da kupujem deci! :razz: :D
 
lego duplo, imaš svuda.
ima jedna radnja preko puta bazena na tašu, zove se hippopotamus.
ima u merkatoru u hipermarketu, ima u merkatoru u turbolimaču, i u onoj radnju prekoputa gde su ranij eprodavali oshkoosh...
čoko..ti si beše napolju?
pajz ovako.. u h&M imaju krila sa krunom i čarobnim štapićem...
trust me, odlepiće na to;)
a nešto je kao 7-8evra...
i neki sjaj za usne..znam moja micika..samo to koristi:lol:
poslala joj hanibalka, kada j ebila u diznilendu neku tašnicu sa princezama...
pa u njoj ima sjaj za usne, kremu za telo (mali testre chanel chance) parfem (uzorak)
prvi koraci:lol:
 
Zavisi kome kupujem........uglavnom to bude neka lepa igracka,komad garderobe,itd.Moja drugarica dobra je skoro slavila sinu prvi rodjendan i nju sam konkretno pitala sta mu je potrebno.
Po meni je lepo i poklanjati zlato.....u tome nikada ne moze da se pogresi,ali ja vise volim da budem originalna.
 
ja sam svima rekla "moja cerka nece da se kindjuri dok sama ne pozeli" ali su nas vesele babe ipak docekale sa lancetom,narukvicom i mindjusama od zlata koje se sad vuku po kuhinjskim fiokama :roll: ,to stvarno ne razumem,zar se poklon ne daje zbog radosti onog ko ga prima,ili samo da bi se reklo da je baba poklonila zlato?
sto rece pajamaca poklon je zbog deteta,njih raduju igracke,vise ih raduje komad plastike nego dragocenog metala,pa priustite im to!!!
 
pajamaca:
lego duplo, imaš svuda.
ima jedna radnja preko puta bazena na tašu, zove se hippopotamus.
ima u merkatoru u hipermarketu, ima u merkatoru u turbolimaču, i u onoj radnju prekoputa gde su ranij eprodavali oshkoosh...
čoko..ti si beše napolju?
pajz ovako.. u h&M imaju krila sa krunom i čarobnim štapićem...
trust me, odlepiće na to;)
a nešto je kao 7-8evra...
i neki sjaj za usne..znam moja micika..samo to koristi:lol:
poslala joj hanibalka, kada j ebila u diznilendu neku tašnicu sa princezama...
pa u njoj ima sjaj za usne, kremu za telo (mali testre chanel chance) parfem (uzorak)
prvi koraci:lol:
Videla sam tu krunu i stapic, dzaba je ali plasim se da ce se slomiti u koferu, bas je krhko. :? Eeeee mislim da sam u H & M videla i tu neku torbicu sa princezama, mogu da joj ubacim unutra neke decije sminke. Mogu samo da je zamislim, ne znate vi kakva je to mala smizla. :lol:
Malo mi je problem ova mladja, sve hoce da kopira stariju a jos je beba. Kupicu joj lego kocke, to mi je najlakse.
 

Back
Top