Da li ste lider

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Betty

Elita
Poruka
21.481
They are the rebels. The troublemakers. The ones who see things differently. They're not fond of rules. While some see them as crazy, we see genius. Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

ehm? :rolleyes:

Da li ste?



:D
 
Betty:
They are the rebels. The troublemakers. The ones who see things differently. They're not fond of rules. While some see them as crazy, we see genius. Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

ehm? :rolleyes:

Da li ste?



:D

Ja jesam, oces sada da me podrzis
 
Beti,jesu li te to forumaski izbori nagnali da postavis ovu temu?:)

Ja sam lider 100%!Ali stvarno!I svi me se nesto plase!:)
Nije problemsto me se zene plase,ali muskarci, jadni,dozivljavaju me kao mamu!Zato sam uvek i morala sa starijima da se zabavljam.Eto,kako to sve vuce jedno drugo...:)Prosto da ne poverujes!
Mogu samo reci,nije lako biti lider.Ovek se od tebe ocekuje najvise i da imas resenje za sve!
 
Nisu, nego moj RL ;)

www.newleaders.org.yu

Mhm....ja nemam takav utisak da se ocekuje od mene najvise...ja sve mislim ma mogu ja josh vishe pa pravim mesto za to moje VISHE :lol:


E, ozbiljna su stvar ljuCke navike & psihologija (i moji apetiti ;) ) moraš prvo da uvećaš KAPACITET za promene, da bi one mogle da budu prihvaćene adekvatno.
 
Na nekoj priredbi 1988. u obdanishtu,drugovi su me jednoglasno izglasali da mornairma slike u kolazu i papirne brodice predam ja uz odgovarajutji govor...bio je to dobar pochetak ali na tome se zavrshilo.
Nisam.
 
sevilja:
Prgledala sam prezentaciju!
Nesto su mi gosti ''onako'',sem Ane Sofrenovic.
Sta mislis jesu li ljuCke navike posledica psihologije pojedinca ili ne moraju biti skopcane???


Odlično pitanje :) Čini mi se da je u pitanju umrežavanje u prosečnosti & obeshrabrenosti...Znaš, taj zbir pojedinica u stvari na kraju sačini srednježalosnu masu, inertnu i nespremnu na promene. To je linija manjeg otpora, pristajanje na ovo i ono....

Uverena sam da je SVAKI čovek kadar da učini sjajne & fascinantne stvari, samo ako ima ko da ga malo ohrabri, podstakne, uputi....:) Super je, za početak, znati da je i OPTIMIZAM opcija. I to ona koja zaista uspeva.

Zato su važni pozitivni primeri. Meni je jedna od najvažnijih lekcija bila ta da ništa ne uspeva tako kao uspeh...cela razlika između luzera i pobednika je u tome što ovaj drugi NE odustaje, ende. Lako. Samo treba istrajati na svom putu.


aaaa...Šejdi, ne prepisuj, to je MOJA opcija. :lol:
 
Betty:
Odlično pitanje :) Čini mi se da je u pitanju umrežavanje u prosečnosti & obeshrabrenosti...Znaš, taj zbir pojedinica u stvari na kraju sačini srednježalosnu masu, inertnu i nespremnu na promene. To je linija manjeg otpora, pristajanje na ovo i ono....

Uverena sam da je SVAKI čovek kadar da učini sjajne & fascinantne stvari, samo ako ima ko da ga malo ohrabri, podstakne, uputi....:) Super je, za početak, znati da je i OPTIMIZAM opcija. I to ona koja zaista uspeva.

Zato su važni pozitivni primeri. Meni je jedna od najvažnijih lekcija bila ta da ništa ne uspeva tako kao uspeh...cela razlika između luzera i pobednika je u tome što ovaj drugi NE odustaje, ende. Lako. Samo treba istrajati na svom putu.

Slazem se...cak i mislim da je jedino covek kao pojedinac kadar nesto da uradi,a da onda svi u zbiru dajemo dobro i vise i pozitivno.
Da,optimizam zaista i jeste opcija.Cak bih sve i podelila prosto na optimizam i pesimizam.

Uostalom,odavno poznata stvar jeste ''kako mislis,tako ti se i desava''!;)
 
Betty:
.....aaaa...Šejdi, ne prepisuj, to je MOJA opcija. :lol:

Ma nisam prepisivao, majke mi....
a050.gif
 
sevilja:
Beti,jesu li te to forumaski izbori nagnali da postavis ovu temu?:)

Ja sam lider 100%!Ali stvarno!I svi me se nesto plase!:)
Nije problemsto me se zene plase,ali muskarci, jadni,dozivljavaju me kao mamu!Zato sam uvek i morala sa starijima da se zabavljam.Eto,kako to sve vuce jedno drugo...:)Prosto da ne poverujes!
Mogu samo reci,nije lako biti lider.Ovek se od tebe ocekuje najvise i da imas resenje za sve!
Nije lider onaj koga se svi plase, ali jeste onaj bez koga se svi plase!:)
 
joca111:
Nije lider onaj koga se svi plase, ali jeste onaj bez koga se svi plase!:)

Nisi me razumeo!
Mislila sam na posedovanje crte zvane ''autoritativnost''....pa autoritete postuju i plase ih se! ;)
Ali ni ovo nije prava definicija!Ali sad sam nesto umorna i boli me stomak.. i .mrzi me da pisem...ajd' zdravo! :lol:
 
Ako autoritet nije delegirani, onda se slazem da ih postuju i plase ih se!
Samo sam hteo da kazem da i autoritet ne mora biti u crti licnosti lidera, jer lidera liderom cine upravo oni koji ga prate, e sad zavisi nad kime si ti lider!
U visokointeligentnim grupama naprimer moguce je naci lidera, ali autoriteta uglavnom nema uopste, mada nekad nema ni lidera!, jer je tu lider uglavnom 1. medju jednakima i oslanja se uglavnom na harizmu, ne na inteligenciju!
 
joca111:
Ako autoritet nije delegirani, onda se slazem da ih postuju i plase ih se!
Samo sam hteo da kazem da i autoritet ne mora biti u crti licnosti lidera, jer lidera liderom cine upravo oni koji ga prate, e sad zavisi nad kime si ti lider!
U visokointeligentnim grupama naprimer moguce je naci lidera, ali autoriteta uglavnom nema uopste, mada nekad nema ni lidera!, jer je tu lider uglavnom 1. medju jednakima i oslanja se uglavnom na harizmu, ne na inteligenciju!


Ne mora autoritet biti crta licnosti lidera?Lider uvek poseduje neku vrstu autoriteta.Viskointligentne grupe bez lidera?Gde to postoji....Mislim da i u visokointeligentnim grupama nisu svi podjednako sposobni .Pa cak i kad bi pravio odabir prema IQ-u i kada bi sve odabrao sa istim koeficijentom,opet bi postojala razlika i opet bi se neko izdvojio po nekoj od sposobnosti,znaci,na tom polju bi u neku ruku bio lider.(vodja)(izuzev ako ne kapiram rec ''viskokointeligentna'').
Gde god se napreduje,red se zna!Postoji hijerarhija,samim tim i lider.Ispravi me ako gresim! ;)
A sto se tice sprege harizma-inteligencija,slazem se da ne mora postojati,a super je ako postoji!!!! Ali da se lider oslanja samo na harizmu,nisam bas sigurna.E sad,ako mislis na lidera u oblicju neke narodne pevaljke ili glumca,pa da,tu jeste samo u pitanju harizma.
Uostalom,pojam ''lider'' je uzasno sirok!
Ja sam ga shvatila na ovoj temi u kontekstu linka koji je Betty dala u nekom od prvih postova.
A moj odgovor na temu je bio vise saljiv. :wink:
 
U svim vecim kompanijama koje su u propulzivnoj privrednoj grani (vojska, farmaceutika, IT , ...), ima razvijen sektor za istrazivanje i razvoj, tu postoje grupe ljudi, naucnici i istrazivaci koji zajedno rade i u tim grupama najcesce ne postoje lideri! Jednostavno , nekad je jedan od njih dominantan, nekad drugi...
Ja mislim da je ovo usled toga sto se konvencionalni lideri uglavnom oslanjaju na inteligenciju, a u ovim grupama te prednosti nema, pa ostaje samo harizma koja tim ljudima u liderskom smislu nista ne znaci jer imaju glavu da sami donose zakljucke! Usled ovoga , lider i ako postoji, vrlo je slabe moci u ovim grupama!
U psihologiji je lider definisan kao covek koji je sposoban da rukovodi grupom i kada mu to pravo nije spolja delegirano!( parafrazirao sam)
 
joca111:
U svim vecim kompanijama koje su u propulzivnoj privrednoj grani (vojska, farmaceutika, IT , ...), ima razvijen sektor za istrazivanje i razvoj, tu postoje grupe ljudi, naucnici i istrazivaci koji zajedno rade i u tim grupama najcesce ne postoje lideri! Jednostavno , nekad je jedan od njih dominantan, nekad drugi...
Ja mislim da je ovo usled toga sto se konvencionalni lideri uglavnom oslanjaju na inteligenciju, a u ovim grupama te prednosti nema, pa ostaje samo harizma koja tim ljudima u liderskom smislu nista ne znaci jer imaju glavu da sami donose zakljucke! Usled ovoga , lider i ako postoji, vrlo je slabe moci u ovim grupama!
U psihologiji je lider definisan kao covek koji je sposoban da rukovodi grupom i kada mu to pravo nije spolja delegirano!( parafrazirao sam)

Upravo sam na to i mislila.
U naucnim timovima svi rade zajedno,ali ipak se na kraju cuje samo jedno ime.
 

Kažu da je za lidere osoben SMART CASUAL iliti BUSINESS CASUAL look, i to još od 90tih.
:D
Sve je počelo u Silikonskoj dolini 90tih, u IT biznisu - ovaj stil koketira sa sasvim neformalnim ali i sa klasičnim (odela, kravate) stilom, što je ranije bio default.
Suprotno od manuelnih "plavih" kragni, "bele" kragne su zaposleni koji ne koriste ili manje koriste fizičku snagu - na sceni su bili od 1900. do tehnološke revolucije 1998. godine. (dr, advokati, naučnici, kler i administracija).
Na Monsteru (portal za traženje posla, valjda najmnogoljudniji i sa naJvećom CV bazom na svetu: www.monster.com) kažu ovako
"Generalno, business casual znači da izledate kao opušteni profesionalac, ali i dalje uredno i zakopčano".


Eto, to mi bilo zanimljivo :)
 
Ima i nešto naprednije od LIDERA, pajz vamo...



What's the role of our moderators?
Over the last week, after reading many of your threads and a discussion with a GBW member I met with yesterday in Zurich, I felt it was time to spark an important discussion...

The role of a moderator... the role of a member in our community: Global Business Women...

Some may believe that the role of a moderator is a leader and the role of the members is to follow. This is the case for some communities. But quite the contrary for our community.

Global Business Women does not have leaders. We are catalysts. And each of you are catalysts too. The catalyst interacts with member as a peer. They come across as friends. As a catalyst it's all about letting go and trusting the community.

So what's the difference between a leader and a catalyst?

My favorite book 'The Starfish and the Spider' describes the two well:

Leader ------------------ Catalyst
The Boss ------------------ A Peer
Command and control ----------------- Trust
Rational ------------------ Emotionally Intelligent
Powerful ------------------ Inspirational
Directive ------------------ Collaborative
In the spotlight ------------------ Behind the Scenes
Order ------------------ Ambiguity
Organizing ----------------- Connecting

More than 95% of content comes from the members of our community.
The greatest ideas within our community come from our members.



We are fortunate that our community is free from some of the challenges that other communities are experiencing. Many would think that a community of over 4,000 women would be a hive of not so pleasant discussion topics. Not so.
And I can only assume that it's because every member is on the same level and has every opportunity to inspire one another.



Jimmy Wales is the catalyst behind Wikipedia.
Rod Beckstrom, author of The Starfish and The Spider, tells that in his conversation with Jimmy, he was warm and positive from the get-go. "I'm a pathologically optimistic person," he declared, adding,
"I talk a lot about love and respect. Our community's core values are to be thoughtful and kind and to have no personal attacks. It's an ongoing process of making sure that people are happy doing what they're doing."

You trust Jimmy because you know that he trusts you.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top