U cemu je problem (igre ili konfiguracija)

miki1962

Početnik
Poruka
4
Imam ASUS A7V8X-X, ATI Radeon 9550 GE, Athlon na 1,8Ghz.
Dosadasnji RAM je bio 2 x 256 DDR 333, i mogao sam igrati igrice gde se desavalo da kod pojedinih dolazi do zapinjanja i smrzavanja. Rekli su mi da kupim jaci RAM i da ce te smetnje nestati ali ne lezi vraze !!!; nakon kupovine RAM-a 1GB DDR 400 sve radi jos mnogo gore. Programi se otvaraju mnogo bolje - brze, ali same igrice i dalje zapinju cak i gore nego sa starim RAM-om. Konsultovao sam se sa prodavcem i oni tvrde da je do igrica te da racunar radi OK. Nisam siguran da je to bas tako. Molim vas pomozite mi !!!, sta da radim. RAM sam platio 100 eura (za mene nije mali novac). H V A L A
 
Ploca ti nije neka po meni ta sa x oznakom na kraju je stavljena u one ploce niskobudzetne.Procesor aj koliko toliko mada je i to malo,grafiku moras da menjas.Opet zavisi sta ti igrica trazi,imas system requirements kod svake igrice pa sam uporedi da li imas ono sto igrica trazi.
Najnovije igrice sa ovom konfiguracijom ne mozes da igras a da ne koci u to budi siguran.
 
imam istu stvar od kompa,stim,da mi je graficka 9600pro,256mb,pa igram fear 800x600 medium,i heroes 5 1024x768 medium,nfs carbon 1024x768 medium.jeste,da je komp prevazidjen,ali njegov je problem u tome,da mu se ploca i 9550 jednostavno se ne vole.i ja sam imao taj 9550ge,pa sam ga srecom za par dinara razlike zamenio za 9600.privremeno resenje je iskljucenje agp fast write u biosu,provereno;-)
 
miki1962:
Imam ASUS A7V8X-X, ATI Radeon 9550 GE, Athlon na 1,8Ghz.
Dosadasnji RAM je bio 2 x 256 DDR 333, i mogao sam igrati igrice gde se desavalo da kod pojedinih dolazi do zapinjanja i smrzavanja. Rekli su mi da kupim jaci RAM i da ce te smetnje nestati ali ne lezi vraze !!!; nakon kupovine RAM-a 1GB DDR 400 sve radi jos mnogo gore. Programi se otvaraju mnogo bolje - brze, ali same igrice i dalje zapinju cak i gore nego sa starim RAM-om. Konsultovao sam se sa prodavcem i oni tvrde da je do igrica te da racunar radi OK. Nisam siguran da je to bas tako. Molim vas pomozite mi !!!, sta da radim. RAM sam platio 100 eura (za mene nije mali novac). H V A L A
Jedina logika je ako je RAM jedino zamenjen a radi još gore da je u pitanju napajanje. Sve drugo je isto a radi gore znači nema dovoljno napajanja, šta drugo.
 
BAZUKA:
Upravo tako niskobudjetna ploca sa VIA KT400 cipom dobra jedino za kuckanja u vordu i pregledanja internet stranica...Nije se ASUS proslavio sa X serijom bas....
A i grafika je ocajna , mozes stvit brdo memorije ali ce to stekat i neces se moci igrati
Pa ne mislim da je ova konfiguracija dobra samo za "kuckanje" u wordu, pa ne sluzi komp. samo za igranje igrica (sto mu je u sustini sporedna namena). Inace ovo pitanje sam postavio zbog klinaca jer oni igraju igrice, a po mom misljenju onaj ko zeli da igra igrice neka kupi Playstation ili Nintendo sto cu verovatno i uraditi, a vi i dalje kupujte nove komponente da bi mogli biti u korak sa novim igricama i da bi se mogli pohvaliti pred drugima kakve masine imate. Samo sam hteo da mi neko da savet kako da poboljsam moju konfiguraciju da bi,eventualno, klinci mogli igrati igrice i HVALA na iskrenim i dobronamernim odgovorima.
 
Ja i jesam dobronamjerno odgovorio.
VIA KT400 i jeste jeftini cipset i nije namjenjen igranju...
A i ASUSova serija X se jako lose pokazala u konbinaciji sa ATI grafickim kartama,meni je sa ATI9600XT pucala nakon 10 minuta igranja bilo cega...
A sta je trebalo reci baci smece :
kupi novu plocu,graficku a napajanje i ostalo da i ne pominjem...
 
dali ti je direktX 9.0c? ako nije instaliraj. ako imas xp sp2 onda iskljuci razne nepotrebne servise kojih ima na gomilu. Idi na run i ukucaj msconfig pa onda na servise i iskljuci sledeće;
___________________________________
Bacground inteligent transfer servise
Eror reporting servise
Fast User swiching Com...
IMAPI CD-Burning rom
TCP/IP NetBios Helper
Machine Debug Manager
NetMeeting Remote Desktop..
Distributed Transaction..
Net Logon
IPSEC servises
Remote desktop help sesion..
Remote registry
Smart Card
Task Scheduler
Secondary Logon
Windows Firewall/intern....
Print Spooler
SSDP discovery Service
Performance logs and Alert
UNiversal PLug and Play Device
Uninterruptible Power Supply
Web Client
Portable Media Serial Number..
WMI performance adapter
Security Center
Automatic Updates
Wirless Zero Configuration
__________________________
klikni aplay i restartuj komp.
takodje iskljuci antivirus kad igras i obavezno windovsov firewall
trebao bi da koristiš i neki sistem tool kao sto je sistem mehanik 6 koji čisti registarsku bazu i uklanja neptrebne fajlove koje ti guše sistem.
I naravno probaj da instalraš noviji atijev drajver npr 6.11 koji možeš da skineš sa neta.
 
DejanTrajkovic:
dali ti je direktX 9.0c? ako nije instaliraj. ako imas xp sp2 onda iskljuci razne nepotrebne servise kojih ima na gomilu. Idi na run i ukucaj msconfig pa onda na servise i iskljuci sledeće;
___________________________________
Bacground inteligent transfer servise
Eror reporting servise
Fast User swiching Com...
IMAPI CD-Burning rom
TCP/IP NetBios Helper
Machine Debug Manager
NetMeeting Remote Desktop..
Distributed Transaction..
Net Logon
IPSEC servises
Remote desktop help sesion..
Remote registry
Smart Card
Task Scheduler
Secondary Logon
Windows Firewall/intern....
Print Spooler
SSDP discovery Service
Performance logs and Alert
UNiversal PLug and Play Device
Uninterruptible Power Supply
Web Client
Portable Media Serial Number..
WMI performance adapter
Security Center
Automatic Updates
Wirless Zero Configuration
__________________________
klikni aplay i restartuj komp.
takodje iskljuci antivirus kad igras i obavezno windovsov firewall
trebao bi da koristiš i neki sistem tool kao sto je sistem mehanik 6 koji čisti registarsku bazu i uklanja neptrebne fajlove koje ti guše sistem.
I naravno probaj da instalraš noviji atijev drajver npr 6.11 koji možeš da skineš sa neta.
Hvala na odgovorima. Probacemo pa cemo vam se javiti ako nesto uspe. Samo jos jedno pitanje dali bi pomoglo oveklokovanje graficke jer sada radi na default vrednostima?
 
Ne klokuj karticu, već je kloknuta. Taj VIA-in čipset nije toliko loš, daleko manje baguje od prvih nForce2 ploča i ima daleko manje problema sa radom IDE uređaja itd. Na žalost proizvođači hardvera su u to vreme imali stroge ugovore, pa su tako postojala dva klana 1- AMD - nVidia - MSI, 2- Intel - ATI - ASUS i sve je bilo podređeno tome. VIA je takođe bila naklonjena AMD-u. Zbog svega toga mnogi kupci računara su upadali u ralje ovih dilova između proizvođača, a da ne razvlačim temu evo mogućeg rešenja - verovano si uz računar dobio i originalnu literaturu tj. user manual knjižice od komponenti, među njima je MORALA da bude i knjižica od matične ploče u kojoj ASUS preporučuje neke memorijske module. Na žalost memorije baš tih proizvođača rade kako treba na tvojoj ploči, takođe pogledaj koje vrednosti memorija idu u određene slotove (naročito važno za 512mb i veće module), takođe nemoj zanemariti finu prašinu koja se nakupila na ploči i hladnjacima (kulerima) na grafičkoj kartici i procesoru (NAROČITO OBRATI PAŽNJU na sloj prljavštine koja se u velikoj meri skuplja ispod ventilatora na kuleru procesora). Na kraju kada sve ovo završiš i probaš stvari na koje su već ukazali vlasnici ove ploče, prodaj 9550GE i dodaj malo parica za običan 6600 na AGP slotu. Tako će svi problemi za 20-tak € biti rešeni.

Pozdrav.
 
Miki,ja bih jos dodao da posle ciscenja udji u bios (prilikom starta racunara stiskaj taster DELETE),strelicom izaberi ADVANCED SETTINGS pa CHIPSET CONFIGURATION,i AGP FAST WRITE podesi na OFF. Posle skini stare drajvere,i instaliraj Catalist 6.3. Treba da radi.
Puno srece,i javi, sta si postigao!
 
Kornel:
Miki,ja bih jos dodao da posle ciscenja udji u bios (prilikom starta racunara stiskaj taster DELETE),strelicom izaberi ADVANCED SETTINGS pa CHIPSET CONFIGURATION,i AGP FAST WRITE podesi na OFF. Posle skini stare drajvere,i instaliraj Catalist 6.3. Treba da radi.
Puno srece,i javi, sta si postigao!
Sve je za sada isprobano osim sto jos nismo probali instalirati nove drajvere za graficku. Inace probali smo igrice koje traze 1Gb RAM-a, 1,6GHz procesor, 128Mb, rezolucija 800x600 pa opet zapinje kao da je RAM od 256. Ako nemate jos neku ideju kupujemo novu graficku.
pozdrav
 
miki1962:
Sve je za sada isprobano osim sto jos nismo probali instalirati nove drajvere za graficku. Inace probali smo igrice koje traze 1Gb RAM-a, 1,6GHz procesor, 128Mb, rezolucija 800x600 pa opet zapinje kao da je RAM od 256. Ako nemate jos neku ideju kupujemo novu graficku.
pozdrav
Drajveri nemaju veze sa promenom memorije. Mogu da pomognu ali to nije problem. Ako si probao igre koje traže 1Gb onda jeste problem u procesoru i grafičkoj karti ali to je već drugi problem. Onda nisi ni trebao menjati memoriju nego celu konfiguraciju jer si očigledno hteo mnogo odjednom a mislio si to rešiti samo memorijom a to je nemoguće. Budi malo skromniji i probaj promene na onim igrama koje si igrao dok si imao 256Mb .Promena grafičke povlači delimično i promenu procesora i tako dalje.
 
Ako menjas grafiku,potrazi Power Color Radeon 9600 pro 256mb/128 bit,jesta da je i ona generacija sa 9550(isti gpu,na vecoj frekvenciji,i kvalitetnija memorija),ali garantovano radi.Kosta 5000 dinara u Subotici. Asus 9550 i ta ploca imaju problema zajedno,o tome je vec bilo reci ovde,a i u IT stampi.Probaj neku zamenu uz doplatu. Ja ne verujem,da je ram jer kazes,da i posle menjanja puca.
Pozdrav!
 

Back
Top