Gde da pametno ulozim........?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Imam vise od 2.000 eura a i kucu, malo drvoriste i garazu a zadovoljio bih se sa skromnih 250-300 eura mesecno kao i da zenu zaposlim da ne spava do podne i da negleda filmove do 2-3 h nocu. Radionicu za izradu kora za pitu i gibanicu imam u neposrednoj blizini kuce na 100 m i to otpada. Ako je nesto drugo pazljivo te slusam. Pozdrav !
 
Jerotije, izvini, ne slazem se s tobom da ti je komsijska radionica za proizvodnju kora konkurencija takva da ti ne bi mogao da radis.
Kada ides da kupis odelo, da li ces otici u ulicu gde ima 10 prodavnica sa odelima ili ces otici tamo negde gde je samo jedna u ulici ?
A ako si dobar sa kvalitetom proizvoda, kore se najmanje prodaju tamo gde se proizvode. Sto znaci, nadjes prodajna mesta kao sto su pijace ili male prodavnice za pocetak, a ako se procuje da si na primer jeftiniji ili kore imaju bolji kvalitet i trziste ce se prosiriti.
Srodno sa korama za pite je i lisnato testo, a to povlaci i proizvodnju zuzu pogacica, kroasana i slicnih zamrznutih stvari koje su vrlo isplative.
Znam coveka koji je pre mesec dana odlucio da se bavi pcelama, otisao na neki kurs na Radnicki univerzitet i sada gleda da kupi 50 kosnica. Kada poplaca sve troskove za ishranu i lekove za pcele, prevoz i drugo,trebalo bi cisto godisnje da mu ostane oko 5000 evra i to ako med proda na vise po 130 din kg (u buradima, ne u teglama), a ako ga prodaje na tegle ili radi i sa polenom i propolison, onda bar duplo vise.
 
tikatina:
A fransiza ? Swisslion takovo ? Ja to upravo otvaram i mogu ti reci da sam zadovoljan kako to trenutno izgleda. Imas 15 posto zarade od dnevnog pazara a roba je njihova (neplacas robu) vec vrsis prodaju njihove robe. Ovo ti je ukratko. Ako te interesuje ideja javi se na pp. Inace ulaganje ti je oko 3hiljade evra a u to ti je uracunato i 3-mesecna kirija od 400 evra mesecno. Pozdrav i nadam se da sam ti pomogao.

Ako neko ima informacije sto se tice Swisslion-Takovo slatke kuce, ja bih otvorio slatku kucu ali ne znam koliko je profitabilno i koliko moze dnevnog pazara da bude da imas za kiriju od 350 evra mesecno i ostale mesecne troskove i tebi koliko tebi ostaje? 063 316 550 Ako neko zna bilo kakve informacije neka cimne ili neka posalje poruku i ja cu nazvati, jako mi je hitno jer imam ponudu za lokal na odlicno mesto a ponuda vazi jos par dana
 
Cuo sam da je u Maleziji cena bubrega oko 2000e.Ljudi prodaju da bi kupili ves masinu ili zavrsili supu.E kod nas je znatno skuplje,pa moze tu da se napravi neki posao.Kupis tamo,prodas ovde..

Ili jednostavno kupis neku zgradu u centru ( nije mnogo skupo) i izdajes stanove.Da imas 10 stana,naplacujes po 250e - 2500e mesecno.Ja bi se pre opredelio za bubrega,pa ti vidi.
 
Dobio sam dobar predlog na imel za pokretno pranje kola i o tom trenutno razmisljam. Mnogi danas malo vremena imaju da bi posecivali autoperionice a i ja sam takav. Kupi se kombi, usisivac, kompresor.......i jos neke stvari da sad nenabrajam i da se reklama da se na tel poziv dolazi i peru se kola. Zaposlim dvojicu ili trojicu i mislim da bi islo. To se vec kako cujem radi u Grckoj i posao im cveta. Kazu da nemogu da stignu koliko imaju poziva. Mozda budem prvi na nasim prostorima. Nije veliko ulaganje i nema sta da se izgubi !
 
veverica82:
Ako neko ima informacije sto se tice Swisslion-Takovo slatke kuce, ja bih otvorio slatku kucu ali ne znam koliko je profitabilno i koliko moze dnevnog pazara da bude da imas za kiriju od 350 evra mesecno i ostale mesecne troskove i tebi koliko tebi ostaje? 063 316 550 Ako neko zna bilo kakve informacije neka cimne ili neka posalje poruku i ja cu nazvati, jako mi je hitno jer imam ponudu za lokal na odlicno mesto a ponuda vazi jos par dana
Pa deces vuku verovati 8-)
 
to se i ja pitam, gledam obveznice, akcije, forex... obisao sam foruma i foruma, a da ulozim u neki posao koji bi jos dodatno morao ja da radim nisam raspolozen... znaci moracu da rizikujem pa ako puknem dodje mu na isto kao da stoje u carapi (imam ih a nemam ih)
 
Kupi obveznice stare devizne stednje serija koja dospeva 2016-te god.Kupis obveznice po ceni 55%od vrednosti i 2016-te godine naplatis obveznicu 100% vrednosti i zaradis za 8 god 45% na sumu koju ulozis.Pa ako ulozis 10 000 e zaradjujes jos 4500 e za 8 godina ili godisnje 500 e vise nego da orocis u banci
koji ludak će u to ulagati pare i za samo 45% za 8GODINA! Za to vrijeme neko je napravio milione iz ničega.
 
Znas ona mini pakovanja kukuruza kokicara za mikrotalasnu ( pogledaj u Metrou, Mercatoru....).
Treba ti mini vertikalna pakerica ( Turska, Italija) i ambalaza, malo kukuruza, margarina i soli.
Mozda ti se cini malo smesno ali sve je extra jednostavno i nemas velika ulaganja.
 
Jerotije,ulozi sutra na Real i Barsu,i za nekih 120min imas par hiljada eura.
Sto se tice Crne trave,tamo ni krompir ne uspeva,jedino suma ali i to cesto pale debilni lovci-tako da prodaj kucu i kupi veliku povrsinu koja ima izvore.(obezbedi decu a ti u kladionicu).
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top