Gde da pametno ulozim........?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
tamo se radja 1 beba godišnje....u crnoj travi...gledao reportažu...... a to je baš blizu vlasinskog jezera......gooverner je poreklom iz tih krajeva....osim projekta rose vode .... ništa nije radjeno, postojali su neki planovi....ima tamo neki smeštaj za putnike namernike....to je stvarno bestragija......kažu da je priroda super......al daleko mnogo.....
 
ribnjaci su cool posao.....jedino što moraš da uzmeš u ozbir faktor prirode.....zime su tamo izuzetno duge i surove, a priroda nepredvidiva...planina.......... do tamo samo džipom, ako i on može da prođe svuda.....možeš i u šumadiji da otvoriš ribnjak....da bude fenomenalan potez.... al vlasina je izazov...budeš pionir u nečemu......taj narod tamo...blizu leskovac, crna trava...zidarski narod...pečalbari....kako nikome nije pala ideja za tako nešto?...
 
moonja:
tamo se radja 1 beba godišnje....u crnoj travi...gledao reportažu...... a to je baš blizu vlasinskog jezera......gooverner je poreklom iz tih krajeva....osim projekta rose vode .... ništa nije radjeno, postojali su neki planovi....ima tamo neki smeštaj za putnike namernike....to je stvarno bestragija......kažu da je priroda super......al daleko mnogo.....

Rosa nema nikakve veze sa rekom i jezerom Vlasinom. Fabrika i izvori su blizu Bistrice koja je 15ak km juzno od Vl. jezera i pripada opštini Surdulici (isto tako bedna) a ne Crnoj Travi. Vlasnici su bile glavonje SPS-a a skoro je prodata Coca-Coli. Ako misliš na Dinkića on nije iz CT nego iz Vlasotinca koje je isto tako bedno.
Crna Trava osim vode može da se pohvali građevincima koji su radili i koji rade po celom svetu (Moskva, Azija, asuanska brana...)
 
Posto vidim da si dobar znalac ovog podrucja, imas li tamo nekoga da pitas za plac, sumu ili uopste neki prostor a da je jeftino ? Ako je stvarno tako povoljno kao sto se prica pazario bih. Cuo sam da i porezi na imanje su vise nego smesni zato sto je to nerazvijeno podrucje !
 
jerotije:
U okolini Valjeva prodaju ar obradive zemlje za 100 eura a niko nece da kupi a u nerazvijenom podrucju juzne Srbije Crna trava zemlju poklanjaju da nebi placali ionako mali porez na nju ali je niko nece ni na poklon. Ovo Vam je gospodo pouzdana informacija pa sad vi kupujte zemlju ako vidite perspektivu. Ja nevidim !
E ako neces ni zemlju u Vojvodini unda smaras i mi nemozemo da ti pomognemo.
Neces:akcije,neces sajt(koji bi mogao ja da ti napravim zabadava),neces obveznice,neces zemlju,neces banku,neces da stekas...
Sta hoces?Neku radnjicu?
Moj savet:Zemlja u Vojvodini,akcije hemofarma ili kupi neki lokalcic(u Vojvodini su jeftini) i otvori neku radnjicu.
 
berza,definitivno.
Stim da je sad pravi momenat dok je ovaj letnji stampedo prodaje da bi se otišlo na more,dečije mature i tako to.Samo triput meri pre nego se odlučiš da se upustiš u to.Nije baš naivno, a bitno je da zaboraviš na taj keš do marta-aprila sledeće god.
Srećno.
 
Berza.Pricate o berzi kao da je to pijac i kao da kupujete paradajz.Tamo se bogati preko noci i gine za dan.Konkretno ja sam prosao dobro sa akcijama Luke Beograd.Ali i mnogi su se podavili.
Problem je sto na nasu berzu vise uticu novine i televizija nego zakoni trzista.
Drakulic je kupio luku BEograd.Onda je izfinansirao novine i televiziju da ser* o tome kao o dogadjaju godine i pametnoj investiciji.Onda je pustio akcije Luke Beograd na berzu i narod je krenuo kao mutav da kupuje,tako da je samo u MArtu skok akcija pomenute firme bio 480% Prosli su dobro samo oni koji su se pocetkom Marta odlucili na kupovinu i krajem Marta dali nalog za prodaju.Na ulozeni Euro zaradio si 4.8eu.
Pare o kojima prica Jerotije su male da bi nesto ozbiljno napravio na berzi.Moze da kupi akcije nekog anonimusa i da najebe.
Veliki Tigar je uradio isto sto i Drakulic.Izreklamirao se preko novina do besvesti da je kod njih med i mleko i kako ih preuzima Miselin tako da je cena akcija Tigra polovinom Aprila bila 3200din. a danas je 2228dinara sa trendom opadanja.
Znaci da je Jerotije ulozio u Tigar u Aprilu 8000eu danas bi imao 2400eu manje tj. 5600eu.Matematika do bola.
Poenta svega je:
Da lupate i pricate o necemu o cemu pojma nemate.Niste informisani ni na nivou novina.
 
DellBoy-011:
Bogami, veliki si ti stručnjak kada si trgovao akcijama Luke Beograd i pratio skok akcije u martu:lol:
Akcijama LBGD počelo je da s trguje prvi put na berzi 29. marta kada je prodato (samo) 181 akcija po 3200 i 30 marta kada je prodato(samo) 5 akcija po ceni od 3840.
Vrednost obima akcija u martu je: 598.000 dinara.
Izvinjavam se mladi gospodine ako pogresih mesec...
www.belex.co.yu pa citaj,gledaj,uci,pisi.Ako nisi citao ja i rekoh da su vasa znanja i informacije u vrh glave onolika koliko procitate u novinama.
 
Najviša cena Najniža cena
7.400 3.200
11.4.2007 29.3.2007

Simbol LBGD
Izdavalac /prospekt Luka Beograd a.d. Beograd
Naziv hartije Luka Beograd a.d. Beograd, obične akcije sa pravom glasa
ISIN RSLBGDE36399
CFI kod ESVUFR
Sektor oznaka Z
Sektor naziv Saobraćaj, skladištenje i veze
Valuta DIN
Broj hartija 4.270.237
U trgovanju od 29.3.2007
Statistički prikaz vlasništva preduzeća Centralni registar HoV

Tržišna kapitalizacija 22.205.232.400
EPS 0,96
PE 5.414,59
PB 10,59
ROE 0,20
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top