Gde da pametno ulozim........?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja mislim da su oni koji ti preporucuju kupovinu obradivog zemljista u pravu. nasa vlada predvidja da ce srbija uci u eu 2012 ili 2014.Kupi sada zemljiste i za 5 do 10 godina njegova cena ce vrtoglavo porasti. Pravi potez takodje je i kupovina gradjevinskih parcela na potezu Stara planina posto se predvidjaju ogromna ulaganja u taj region. U svakom slucaju zelim ti puno uspeha u bilo kom poslu koji odaberes.
 
jerotije:
Jedva cekam 10 januar da vidim sta je to sigurno. Bices i ti nagradjen ako ja budem zadovoljan. Samo da ti ponovim rec SIGURNO. Rizike u startu odbijam. Hvala !

Mislim da ti i dalje trebas da cuvas pare ili da uložiš novac u banke, jer nijedan, zapamti nijedan posao nije potpuno siguran. Nacin na koji pristupaš poslu je neispravan. Kada želiš da uđeš u neki posao moj savet ti je da ne samo da ispitaš uslove, već da razmišljaš o najgoroj situaciji u koju možeš da zapadneš (sa troškovima, uslovima itd...) kao i to da se ozbiljno posavetuješ sa ljudima koji su duže vreme u tom poslu i u toj grani uopšte.
 
Ja bi na tvom mestu novac ulozila u kupovini stancica, ne u Beogradu, nego u nekom manjem gradu, manji stancic, nesto kredita, koji bi se odplacivao iznajmljivanjem stana. Cene nekretninama rastu i uvek ce rasti, investicija je profitabilna i sigurna. Ako si u mogucnosti, da svaki mesec ostavis 200 €, kredit ti ne bi bio problem, a i kad budes planirao, da ti novac treba, mozes nekretninu da prodas i samom prodajom zaradis.

Inace se nikad ne kladi na jednog konja, ma kako on siguran bio. Sumu koju imas, mozes da podelis na vise delova, ali mislim, da razbiti je na vise od 3 nema smisla. Posto zelis siguranu investiciju, nema smisla ubedjivati te u akcije i svotu koju imas jos dodatno deliti. Ipak predlazem, da veci deo novca ulozis u obveznice (oko 80% recimo), a jedan manji deo (oko 20%) u akcije dobro kotirajucih firmi. Kako budes pratio rast akcija, i svoju "zaradu", tako ces se lakse upustati u ulaganja.
Inace se sredstva uvek dele, nesto na banku i da je pri ruci, nesto u sigurnija ulaganja (mesano obveznice i akcije) i nesto u riskantnija ulaganja (akcije). Takodje se i vreme ulaganja prilagodjava, nesto na kratak rok, a nesto na duzi (10 godina).
 
jerotije:
Imas li konkretan predlog cije obveznice bi trebalo da vrede ? Ja sam malo laik za to ali verujem da obveznice od recimo nekih velikih giganata nebi trebalo da gube vrednost. I kupio bih npr samo malo-za svaki slucaj da nerizikujem. Pozz


Uzmi 20% od svote, koju imas, idi u berznu kucu i tamo ce ti objasniti koje obveznice nude (mislim, da moze i na banki da se kupe). Ne preporucujem nekog svetskog giganta, jer je njima donos jako nizak, preporucujem srpske, balkanske, istocno evropske, rumunske, bugarske... Znaci sa nama bliskog trzista, koje se razvija i dize cenu.

Ja verujem, da ce ti sutra (jednom u buducnosti) biti zao, sto nisi kupio stan ili akcije. Ali ako ces ti mirnije da spavas, kupi obveznice. Svakako ces za godinu ili dve ulagati u akcije :)
 
Kila kukuruza na jesen je 6 - 7 din u maju junu sledece godine 12-13 (odma ga prodas,nema ga nigde!).Moj radni kolega tako vec godinama od svog kukuruza uzima lake sale 200000din. :) Pakerica za sitnozrnaste i praskaste materijale od 0-2 kg je oko 6-7 hiljada evra.Da li neko ima iskustva o isplativosti tog biznisa posto sam i ja zainteresovan za tako nesto. ;-)
O nekretninama i akcijama ne razmisljaj ako nemas 50 -100 hiljada evra,samo gubis vreme a lova sitna...Buducnost je u proizvodnji hrane 100%,bar za Srbiju.Kupi hektar zemlje,zasadi lesnik i posle 5 god penzija...normalno,moraces se i malo angazovati ali investicija strava(oko 10 hiljada godisnji rod) 8) Pozz
 
jerotije:
Pa svaki mesec mogu da ostavim sa strane 200-300 eura tako da nije frka da mi bas treba sad ili odmah. Nebih zarobio na 10 god ali na godinu ili dve sigurno. Nezna se sta nosi dan a sta noc !

Ako mesecno mozes da ostavis 300 E u stednju, pretpostavljam da imas ukupne prihode bar 1000 E, i ne vidim zasto bi ulagao u neki drugi posao , sem tog, koji ti donosi 1000 E mesecno, i to opusteno.............

Dakle, svako ulaganje u neki biznis je neozbiljno. Ako si ozbiljan, i zelis sigunost , kupi drzavne obveznice, jer nema sigurnije ulozenog novca......premije nisu prevelike, ali je sigurnost zagarantovana........
 
DraganY:
...Buducnost je u proizvodnji hrane 100%,bar za Srbiju.Kupi hektar zemlje,zasadi lesnik i posle 5 god penzija...normalno,moraces se i malo angazovati ali investicija strava(oko 10 hiljada godisnji rod) 8) Pozz


Lesnici su dobra investicija ali na duge staze.Daju rod tek posle cetvrte godine,ali zarada nije neka sve do sedme,osme godine kada sa hektara mozes da uberes 8-10 tona i tu je zarada extra,ali vec sa 12 godina oni su matori pa sta si uradio od sedme do dvaneste uradio si.
Rizik -prilican!!
 
Cuo sam da u opstini Crnoj trava ljudi hoce da se odreknu placeva u korist opstine da nebi placali porez ali opstina nece da prihvati jer onda nema ko da im placa. Pretpostavljam da je taj porez nesto smesno malo pa ako neko nesto zna pouzdano o tome nek kaze. Cujem da ce za 10-tak godina voda biti deficitarna roba a to je na par km od Vlasinskog jezera gde pijace vode ima na svakih 100 m. Mozda bi to bila kombinacija. Nemas sta da izgubis osim da placas porez na imovinu-naravno ako je sve to istina !
 
Sa koliko bi se ti novca dnevno, odnosno mesecno zadovoljio? Posto znam za jedan posten i siguran posao. Mene je takodje slicna dilema mucila prosle godine pa sam mic po mic dosla do proizvodnje kora za pitu. Posto zivis u kuci, verovatno bi mogao da adaptiras neki prostor, Za masine ti ne treba vise od 2000 eura. Zena bi mogla da radi, mozda i ti sa njom, a iskoristili biste i olaksice koje daje Zavod ako se skidate sa biroa. To je proizvod ko;ji sde neverovatno dobro prodaje. Ne znam tacno koliko kosta kilogram u Beogradu, ali znam da su tamo najskuplje. Eto, ako te zanima, kazi pa cu ti detaljnije objasniti.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top