bolni odnosi

Gost
help!
imam veliki problem koji ne znam da resim...kada sa deckom vodim ljubav, osecam izuzetan bol,i sve to ide prilicno tesko..bila sam kod ginekologa,on rekao da je sve u redu i da mi ti misici nisu bas opusteni, i dao mi da pijem buscopan sat dva pre sexa. Ne pomaze...Da li je neko imao slican problem i kako ga je resio..
 
Sve ide iz glave,tako da ne bi bilo lose da sto kaze nas narod sednes sama sa sobom i vidis zasto si u grcu,da li imas strah od odnosa i zasto...
drugog resenja nema osim da se opustis.Naravno i redovan sexualan odnos dopinosi opustanju misica vagine.
 
dr:
Sve ide iz glave,tako da ne bi bilo lose da sto kaze nas narod sednes sama sa sobom i vidis zasto si u grcu,da li imas strah od odnosa i zasto...
drugog resenja nema osim da se opustis.Naravno i redovan sexualan odnos dopinosi opustanju misica vagine.

ja se zaista trudim,ali je problem taj veliki bol iz razloga sto uopste vise i ne osecam zelju,pa sam suva,a to valjda jos vise povecava bol. Kao zacaran krug.Da li postoje neka sredstva za "spoljnu upotrebu",neka mast, i sl?
 
Nabavi AstroGlide ... Daleko bolje od vazelina... Pa probajte s' tim... Ako nece, e onda ces stvarno morati da raskrstis sama sa sobom zasto se to desava... Bice da se necega plasis, a da toga nisi ni svesna...
 
Problem koji ti navodis je 99,9%psiholoskog porekla.
Zato sam te i pitala koliko imas godina,jer se to vrlo cesto desava devojkama sa prvim partnerom.Ako su stupile prerano u odnose pri tome ne mislim na godine vec na psihicku zrelost.Ako nisi bila potpuno spremna,ili nisi u potpunosti bila sigurna da to cinis sa pravom osobom tvoje telo odbacuje to.I zato ne mozes da se opustis.Onog trenutka kad se javi zelja za sexom misice vagine se opustaju,vagina vlazi i siri se.Bez zelje od toga nema nista.
Zato sedi i preispitaj svoja osecanja prema decku,sta ti to smeta,zasto nemas zelju.Odgovor je u tebi.
 
dr:
Problem koji ti navodis je 99,9%psiholoskog porekla.
Zato sam te i pitala koliko imas godina,jer se to vrlo cesto desava devojkama sa prvim partnerom.Ako su stupile prerano u odnose pri tome ne mislim na godine vec na psihicku zrelost.Ako nisi bila potpuno spremna,ili nisi u potpunosti bila sigurna da to cinis sa pravom osobom tvoje telo odbacuje to.I zato ne mozes da se opustis.Onog trenutka kad se javi zelja za sexom misice vagine se opustaju,vagina vlazi i siri se.Bez zelje od toga nema nista.
Zato sedi i preispitaj svoja osecanja prema decku,sta ti to smeta,zasto nemas zelju.Odgovor je u tebi.

Imam 21 godinu, i ovo mi je drugi decko...Sa prvim deckom sam bila sa 19 godina,ali je to bilo kratko, jer se pojavio ovaj problem sa sexom.Nakon nekoliko neuspesnih i manje uspesnih pokusaja vodjenja ljubavi, mi smo raskinuli.To me jeste povredilo, ali sam sad totalno rascistila sa sobom, u smislu da volim svog decka,koji ima puno strpljenja i razumevanja.Medjutim,nikako ne uspevamo da prevazidjemo problem...Hvala na savetima,mada nisam sigurna sta da radim, posto zaista zelim da imam normalan sexualni zivot,ali kad dodje do toga,nekako se sva zatvorim
 
ja mislim da ti se stvarno sexa da ne bi imala tih problema?? (kao kad si mnogo gladna a muka ti od hrane - nema sanse) mozhda nije loshe da probas s nekim sa strane nesto ko ti nije decko mozda ne skroz nego samo malo nesto
 
Anonymous:
dr:
Problem koji ti navodis je 99,9%psiholoskog porekla.
Zato sam te i pitala koliko imas godina,jer se to vrlo cesto desava devojkama sa prvim partnerom.Ako su stupile prerano u odnose pri tome ne mislim na godine vec na psihicku zrelost.Ako nisi bila potpuno spremna,ili nisi u potpunosti bila sigurna da to cinis sa pravom osobom tvoje telo odbacuje to.I zato ne mozes da se opustis.Onog trenutka kad se javi zelja za sexom misice vagine se opustaju,vagina vlazi i siri se.Bez zelje od toga nema nista.
Zato sedi i preispitaj svoja osecanja prema decku,sta ti to smeta,zasto nemas zelju.Odgovor je u tebi.

Imam 21 godinu, i ovo mi je drugi decko...Sa prvim deckom sam bila sa 19 godina,ali je to bilo kratko, jer se pojavio ovaj problem sa sexom.Nakon nekoliko neuspesnih i manje uspesnih pokusaja vodjenja ljubavi, mi smo raskinuli.To me jeste povredilo, ali sam sad totalno rascistila sa sobom, u smislu da volim svog decka,koji ima puno strpljenja i razumevanja.Medjutim,nikako ne uspevamo da prevazidjemo problem...Hvala na savetima,mada nisam sigurna sta da radim, posto zaista zelim da imam normalan sexualni zivot,ali kad dodje do toga,nekako se sva zatvorim
Dala si sama sebi odgovor na pitanje.Produbi svoju vezu na emotivnom planu pa onda ce i sex doci na red.
Podsvesno mozda se plasis trudnoce,sta bi roditelji rekli da saznaju...ko zna sta ti se mota po glavi a sve sto ti se desava samo ukazuje na to da psihicki jos nisi spremna na odnose.
 
ja sam stupila u odnose sa 20god. i u početku je sve bilo ok,da bi nakon nekog vremena počela osećati bol za vreme sexa.imali smo jako učestale odnose da sam pomislila da je i od toga.osećala sam tupu bol unutra i sve me bolelo.ne znam kako je došlo niti prošlo,ali sad kad razmislim mislim da me je kočio strah od trudnoće...
 
može problem biti da ti je vagina preuska za njegov penis ili da se nisi dovoljno opustila.sljedeći put se opusti i uzbudi i tek tada vodite ljubav.a možda i on nije za tebe?
 
zg.:
može problem biti da ti je vagina preuska za njegov penis ili da se nisi dovoljno opustila.sljedeći put se opusti i uzbudi i tek tada vodite ljubav.a možda i on nije za tebe?

e idi, vagina preuska! pa de to ide tako - e sad se opusti (da se nasljoka? ;) il ide il ne ide... valjda
 
Anonymous:
zg.:
može problem biti da ti je vagina preuska za njegov penis ili da se nisi dovoljno opustila.sljedeći put se opusti i uzbudi i tek tada vodite ljubav.a možda i on nije za tebe?

e idi, vagina preuska! pa de to ide tako - e sad se opusti (da se nasljoka? ;) il ide il ne ide... valjda
dušo to je iz medicinskog udžbenika.nekad je vagina preuska za pojedine penise.
 
Vagina moze biti preuska samo ako je on neko cudo prirode...sto verovatno nije!
Sve ide iz glave,ako ne zelis odnos,imas strah,nesto te koci ne mozes ni tampon da stavis a ne penis.
 
Ne mora da znaci,mozda postoje neki unutrasnji strahovi vezani za nacin na koji je vaspitana,na koji se nacin tretira sex u njenoj porodici ako je to tabu tema...ako ima strah od toga sta ako roditelji saznaju,ako se plasi trudnoce.
Sve to utice na to da se ne moze opustiti a nema veze sa doticnim muskarcem.
 
zg.:
a zar ju ne bi taj pravi opustio?možda dolazi do takvog grča jer je i on grub?

ma ne,
u tome i jeste problem. sto moj decko nije grub, ima strpljenja, a ja opet verujem da ga volim dovoljno da bih zelela da vodimo ljubav. zaista se dosta preispitujem i cini mi se da mena nikakvih smetnji u glavi da to uradimo...samo jak fizicki bol,pa sam htela da pitam dr za savet,neka mast, nesto sto bi mi u pocetku pomoglo,dok se ti misici malo ne opuste.
 
Mast ili to sto ti vec trazis bi se davalo zenama u godinama kad je vlaznost vagine smanjena,a kod tebe to nije problem nego stegnutost a za to nema nista sto bi mogla da koristis.
 
Dr,koliko je preporucivo koriscenje lubrikanata u ovakvim i slicnim situacijama,tj. da li ima i kakve stetne posledice??Pomenute su zene u godinama,da li to znaci da mladje devojke ne bi trebale da ih koriste??
 

Back
Top