Pupčana kila?!

Lexa

Buduća legenda
Poruka
30.368
Ja koristih pretragu i ne izbacuje mi ništa, mislim ovde...
Reko' da pitam online doktore, kada ovi iz RL imaju tako podeljena mišljenja...
Pre nekoliko meseci na pupku mi je otpala neka krastica i on se, nekako, "otvorio" :?
OK, nije to rupa bez dna, samo je krastava, malo veća, rupa :)
I gledam ja to, reko' ae, ništa strašno, dok pre nekoliko nedelja nisam uradila "most", kada me je zabolelo u tom predelu stomaka, a iz pupka je izašla kap neke, hm, vodice...

I tako to mene uplaši, odem kod pedijatra jer, zaboga, još idem kod pedijatra kao izdržavano lice :?

Ona pogleda i kaže - imaš rupu, poslaću te kod hirurga, to mora da se ušije, ništa strašno, ne brini... :shock:
A kao dijagnozu napiše "pupčana kila", sve tražeći neku, bože moj, šifru :shock: u nekoj knjizi :)
Kada sam otišla kod hirurga, on gledao, pipao, konta da nema ničega, ne zna odakle ovoj ideja, međutim - ja mu nisam ništa rekla, ni da je došlo do promene, ni za tu krasticu, ništa... Oslonila se na dijagnozu jer, otkud ja znam, zaboga, šta je kila?! :? :roll: :confused:
Tako da je na kraju, po nekoj mojoj proceni, ispalo da se radi o infekciji, pošto mi je rekao da idem kući i da praktikujem sapun + jod, da bi otpale te krastice :? :roll:
A meni je otpadanja krastica dosta :P Ne, stvarno :roll:
Osim toga, jod nešto i ne pomaže...
Činjenica - da bi se on (pupak) vratio u prvobitno stanje, tj. u ono stanje u kom je bio 20 i nešto godina, zaista mora da se ušije, ili zalepi ili štagod :?
Ali ovo nije nikakva kila, gledala sam sada na googlu šta je to... Mislim, ništa nije ispalo, bože moj, osim tih krastica koje baš ne mogu da definišem.
Dakle, šta vi mislite da je, da li sme ovako da ostane? Ko je u pravu, pedijatar ili hirurg?
Da znate da se ne usuđujem da idem na bazen, ne bih volela da bude tako i sledeće godine :( Nisam hipohondar, ali ovo mi je nekako, neprijatno... Ne znam šta bih još napisala, hvala na eventualnim odgovorima.
Pozdrav... :)
 
Cao Lexa,
malo je zaista verovatno da se radi o 'pupcanoj kili', svakako treba verovati hirurgu. Pedijatar je imao najbolju nameru, ali hirurg je svakako kompetentniji. MOguca je infekcija, zbrinjavaj je onako kako tije hirurg rekao, nemoj ici na bazen dok se pupak ne sanira, izbegavaj veliko naprezanje i idi redovno na kontrolu. POzdrav!
 

Back
Top