Dakle, stvarno...

SURbel

Buduća legenda
Poruka
36.557
Danas, dok sam dokono (nedelja je ;) ) vrtela kanale na TV, zaustavih se u momentu na B92, gde su prikazivali neku zenu (nisam zapamtila ime), a ispod je pisalo: psiholoskinja ta i ta.

PSIHOLOSKINJA???!!!!

Dakle, ne samo sto nam plasira kako treba da se ponasamo i sa cim sve da se suocimo, B92 je sad pocela i da nam plasira neki novi srpski jezik, verovatno u skladu sa BHS (haskim) jezikom...

Eto, to je bio moj utisak nedelje (a nije na listi) :evil:
 
Verujem da cemo uskoro imati dve skole za psihologe - jednu za psihologe a drugu za PSIHOLOSKINJE, a sve to u skladu sa demokratskim tranzicionim promenama na putu ka Evropi i suocavanjem sa istinom... bla bla bla... :P :P :P :evil:
 
Па срамота је што једна "демократска" телевизија користи такве термине који немају благе везе са српским језиком. Добро, јасно је свима данас да Б92 заступа антисрпске идеје, што се одражава на гледаност те телевизије. Па чак и већина оних који су гледали ову телевизију више је не гледају, јер им је мука од усташких ставова "демократски" оријентисане телевизије.
И да одговорим другу Јоминију, јесте ужас, јесте срамота и јесте циркус да једна телевизија у Србији, на националној фреквенцији користи усташки језик.
 
Ja najviše volem da gledam vesti na Bee 92, isključim ton i gledam ih kako se mršte, beče i krevelje, slažu neke grimase kao da su Muppet-ovci... I tako se lepo nasmejem, a posle još i više jer ih zamišljam kako nastavljaju sa grimasama i kad izađu iz studija :lol: Šou živi, upiš :lol:
 
Mislim da je tim gestom pokušano, do duše na veštački način da se predstavi posao dotične gospođe. Jednakost polova i te priče. Čak je tema više za jezik i gramatiku, ne za politiku. Ili sam ja ovde to jedini prevideo i tu ima neki "antisrpski" potez. :roll:
 
Јес вала, а она Иваница ми тако баш слатка...
Мислим на Ивану Констатиновић која чита вести. Мало штета тако лепа девојка да се бечи... али ја је онда замислим на неку садо-мазо фору. Или у полицијској униформи. :wink: 8)
 
Decaci i devojcice.samo se vi smejte i pljujte onako patriJotsko-domacinski,kao po obicaju po jedinoj TV kuci u ostatku Srbije koja ipak sistematski i temeljno otvara vase
usnule,tradicijom zabetonirane vijuge.
Kako u ovoj zemlji nista ne valja,sve treba da se promeni,pa tako i nakaradni jezik i nedorecen pravopis.
Metuzalemi sede i mozgaju vec 30 godina i ne mogu da urade pravopis.
Ali zat,decaci,budite strpljivi jos koji mesec i to cemo mi sigurno da uradim,jer to samo od nas zavisi.
 
Mlohavi:
Kako u ovoj zemlji nista ne valja,sve treba da se promeni,pa tako i nakaradni jezik i nedorecen pravopis.
Metuzalemi sede i mozgaju vec 30 godina i ne mogu da urade pravopis.
Ali zat,decaci,budite strpljivi jos koji mesec i to cemo mi sigurno da uradim,jer to samo od nas zavisi.

Апсолутно се слажем. Ево ћириличне, демо(но)хришћанске варијанте

batic.jpg


ГаД Ђемо виЖе да заврЖимо Де реВорме. Бредлажем да заДо Зви Гренемо од језиГа јер До је оЗновни део маДриДЗе МилоЖевиЂевог режима.
ВеЖбајДе моју Баролу: Зрбији се жури
.
 
То не треба ништа да чуди. Свакодневно се преко медија врши бомбардовање нашег језика и писма(које је фонетски најсавршеније). То се врши не само преко разних електронских медија, већ и преко књижевности, разних натписа...
Колико пута наиђем на таблу на којој пише ,,ДОБРОДОШЛИ" и ,,DOBRODOŠLI"...
Па кажу да ће ово што је написано латиницом странци пре да разумеју!? :roll:
Којешта! Странац ће препознати пар слова која му, ама баш, ништа не значе!
Сећам се Зорана Остојића из ЛДП коалиције како је, недавно, критиковао уставна решења за језик и писмо. Човек каже како је ,,латиница неоправдано изостављена и да је на тај начин наметнуто једино писмо огромном броју грађана Србије". :roll:
Штеточинама смета све што је србско!
 
Тај Остоја је ултрамегаталибанчина.
А оно са латиничним натписима су се тако проваљивали на једном форуму :lol: :lol: :lol:
 
ПСИХОЛОШКИЊА

Обзиром да је Б92 у питању, паде ми на памет да би управо тако требала та ТВ да се зове.
Ако ову сложеницу, именицу, поделимо на
Психо-лош-киња , разматрамо смисао и дођемо до, рецимо, оваквог закључка :
Особа (или ТВ станица) која твоју Психу Кињи на Лош начин, тј у лошем смеру! :D :D :D
 
PATHFINDER:
То не треба ништа да чуди. Свакодневно се преко медија врши бомбардовање нашег језика и писма(које је фонетски најсавршеније). То се врши не само преко разних електронских медија, већ и преко књижевности, разних натписа...
Колико пута наиђем на таблу на којој пише ,,ДОБРОДОШЛИ" и ,,DOBRODOŠLI"...
Па кажу да ће ово што је написано латиницом странци пре да разумеју!? :roll:
Којешта! Странац ће препознати пар слова која му, ама баш, ништа не значе!
Сећам се Зорана Остојића из ЛДП коалиције како је, недавно, критиковао уставна решења за језик и писмо. Човек каже како је ,,латиница неоправдано изостављена и да је на тај начин наметнуто једино писмо огромном броју грађана Србије". :roll:
Штеточинама смета све што је србско!

Da...strasna teorija zavere.... Zar je moguce da ste toliko iskompleksirani da vam toliko smeta latinica... Kada neki narod moze da se sluzi sa dva pisma to moze da bude samo bogatstvo,ili vas i tome neko nije naucio?
 
kami83:
Da...strasna teorija zavere.... Zar je moguce da ste toliko iskompleksirani da vam toliko smeta latinica... Kada neki narod moze da se sluzi sa dva pisma to moze da bude samo bogatstvo,ili vas i tome neko nije naucio?

Је ли Ками, а да постоји опасност да ћирилица некако "природно изумре", да ли би и онда бранио богатство народа да има два писма?
Just curious :roll:
 
limojed:
Тај Остоја је ултрамегаталибанчина.
А оно са латиничним натписима су се тако проваљивали на једном форуму :lol: :lol: :lol:
Пардон, колега, додао бих вашем опису и његов појавни сенз, толико је одвратно ружан и рошав да потпуно одговара оном што прича.
 
jomini:
Hahaha, kad ste i ovo poistovetili sa demokratijom i tranzicijom, nemam reči... Možda i imam...
Užas, cirkus, tuga... Pa birajte.
Da! I sramota.

Шта се чудиш када је ДС тадићев предлог преамбуле устава био "Србија је држава свих њених ГРАЂАНКИ и ГРАЂАНА"

непотребно је рећи да бих волео да је усвојен, идијот који је то писао направио би да би све жене у администрацији и државној управи аутоматски добиле отказ, јер се свуда тамо тражи услов да "је ГРАЂАНИН" Србије...

Интересантно како делује мозак либерала...
 
limojed:
Је ли Ками, а да постоји опасност да ћирилица некако "природно изумре", да ли би и онда бранио богатство народа да има два писма?
Just curious :roll:

Pa naravno,samo sto cirilica je daleko od toga da "izumre",a trenutna stvar koja je dominantna u ovom drustvu je zigosanje onih koji pisu latinicom,i to je meni uzasno odvratno. Ja licno uvek pisem cirilicom,ne zbog ideologije,vec zbog navike,i tako treba da bude kod svakoga,a ne da se prosipaju neke glupe ideoloske price oko pisma...
 
kami83:
Pa naravno,samo sto cirilica je daleko od toga da "izumre",a trenutna stvar koja je dominantna u ovom drustvu je zigosanje onih koji pisu latinicom,i to je meni uzasno odvratno. Ja licno uvek pisem cirilicom,ne zbog ideologije,vec zbog navike,i tako treba da bude kod svakoga,a ne da se prosipaju neke glupe ideoloske price oko pisma...

Па онда пиши ћирилицом.
 

Back
Top