Vremeplov

jomini

Buduća legenda
Banovan
Poruka
33.113
Da imate vremeplov za jednokratnu upotrebu, u koji period biste otišli i šta biste promenuli što se tiče politike, bilo da je vezano za Srbiju, bilo uopšte za svet? I šta mislite kakve bi posledice to imalo?

Malo da se opustimo. ;)
 
jomini:
Da imate vremeplov za jednokratnu upotrebu, u koji period biste otišli i šta biste promenuli što se tiče politike, bilo da je vezano za Srbiju, bilo uopšte za svet? I šta mislite kakve bi posledice to imalo?

Malo da se opustimo. ;)
otisao bi u 1991 nasao vezu i uzeo kredit od 50 miliona evra u nekom drzavnoj banci i nista ne bi menjao sto se tice politike...
 
1918.godine ne bih ujedinio južne slovene,i ne bi bilo ovog vremena i ovih gluposti u poslednjim decenijama koje mi pamtimo.Smatram da je to prekretnica svih kasnijih zbivanja. :wink:
 
Koliko smo loši u tom političkom smislu, ne znam u koji bih pre period otišao, jer mi se čini da je samo do Svetog Save "zdravo", a posle leleeeee.
Verovatno u 90-te jer me najviše bole, ali ne znam kako bih ni tad morao i želeo reagovati čak i posle toliko vremena.
P.S. Zbog Ljube bi otišao 04.05.1980. u Ljubljanu da mi Tito na samrti kaže kako da sačuvam Jugu :grin:
 
jomini:
Da imate vremeplov za jednokratnu upotrebu, u koji period biste otišli i šta biste promenuli što se tiče politike, bilo da je vezano za Srbiju, bilo uopšte za svet? I šta mislite kakve bi posledice to imalo?

Malo da se opustimo. ;)
pa dvoumim se...
il bi streljo onog debilnog nishliju konstantina
il bi savi udario 2 dlana i poslo ga u dubrovnik...
 
Rado bih se vratila u ono vreme kad smo bili puni nade i volje da ,konacno zivimo kao ljudi,posle horora u reziji crveno-crne koalicije
Moram da priznam da se cesto osecam kao da sam se vremeplovom vratila u to vreme.Na TVu ponovo vracare i gatare,povampireni socijalisti i nacionalisti(a moze i jedna rec NACIONALSOCIJALISTI) teorija zavere,svi su protiv nas jer mi smo poslednji nevini na planeti koje CIA hoce da unisti ali sad malo suptilnije,novim licnim kartama.
Jedino sto bi svet bio bogatiji za jos neku satiru Dusana Kovacevica,poput one BALKANSKI SPIJUN a inace ostalo sve cist gubitak i propast.
 
jomini:

pa normalno, da nije murata, sad bi srbija bila ihahaha....
u stvari, stvorio bih se u carigradu i k'o u dosieju X poceo da tamanim njihove drzavnike....

u stvari, jos bolje, ne bi ih tamanio...doneo bih iz buducnosti satove, upaljace, nakit, neke djindjuve...i podmitio bih da krenu na drugu stranu, a ne na srbiju....ovo je mnogo bolja varijanta....
 
jomini:
Da imate vremeplov za jednokratnu upotrebu, u koji period biste otišli i šta biste promenuli što se tiče politike, bilo da je vezano za Srbiju, bilo uopšte za svet? I šta mislite kakve bi posledice to imalo?

Malo da se opustimo. ;)
Otishao bih u 1975.Do 1991. dospeo bih na chelo udbe i pobio sve lichnosti koje su trebale da postanu kljuchne politichke figure gradjanskog rata.
 
Vratio bi se u 1850-60 i preusmerio Alfreda Pajka,velikog severno-americkog masona, na neke malo humanije zamisli i ideje od ovih koje danas dozivljavamo,ali mozda bi i skoristio vremeplov da se vrati u 1249.god,da zivim jedan normalan zivot u severnoj Americi medju indijancima.
 
_Milanche_:
otisao bi u 1991 nasao vezu i uzeo kredit od 50 miliona evra u nekom drzavnoj banci i nista ne bi menjao sto se tice politike...

Ubedljivo najbolja ideja, ali si zaboravio da napomenes da bi kredit bio u dinarima, a ti bi morao da ga zamenis za devize., pa to pojede inflacija od milijardu posto dnevno , i ti vratis kredit posle nekoliko meseci u dinarima, promenivsi 100 DM, a ostatak od 99000000DM ostaje u dzepu........ :D Kad se setim, nisu ni bile tako lose devedesete, ko je znao znanje :D :D .......i nije bilo Evra 1990 :wink:
 
inagadadavida:
Ubedljivo najbolja ideja, ali si zaboravio da napomenes da bi kredit bio u dinarima, a ti bi morao da ga zamenis za devize., pa to pojede inflacija od milijardu posto dnevno , i ti vratis kredit posle nekoliko meseci u dinarima, promenivsi 100 DM, a ostatak od 99000000DM ostaje u dzepu........ :D Kad se setim, nisu ni bile tako lose devedesete, ko je znao znanje :D :D .......i nije bilo Evra 1990 :wink:
Pa i mislio sam dinara u tadasnjoj protivrednosti od sadarsnjih 50 miliona evrica a tada 100 miliona marona :-)
***** visoku politiku nije to za mene.
 
Ja bih se vratio u nazad nekih 2006 godina, da malko porazgovaram sa jednim čikom. I da snimim taj razgovor na diktafon. Ali prvo bih ga napio, čisto da znam da me neće lagati.
 
jomini:
Ja bih se vratio u nazad nekih 2006 godina, da malko porazgovaram sa jednim čikom. I da snimim taj razgovor na diktafon. Ali prvo bih ga napio, čisto da znam da me neće lagati.
ma bezi bre Jonimi bolja je moja ideja dam tebi jedno 10% pa pocnemo da zidamo po Novom Sadu...malo damo Nasoj Maji da nas ne dira malo Velji a malo demokratama i boli nas...ti se razvedes od zene das njoj alimentaciju i ozenis se sa sestrom od Natasa Bekvalac...
 
Hmmm...Vjerovatno bih volio da se vratin na Vidovdan 1389 u jednoj osamdesetcetvorci...Mozes li samo zamisliti scenu...Desetine hiljada Turaka jurisaju na tebe a ti se fino prihvatis mitraljeza...:twisted:
 

Back
Top