lek za belu kugu

bolji uslovi u porodilistima, da prestane korupcija kod babica i lekara koji poradjaju, neljubaznost mnogih zdravstvenih radnika s kojima se zena srece tokom trudnoce, i naravno ajd sve ovo napred navedeno prodje...al to dete raste i ima raznorazne potrebe...a para niotkuda...znaci sve se svodi na materijalnu situaciju...
 
baki 75:
bolji uslovi u porodilistima, da prestane korupcija kod babica i lekara koji poradjaju, neljubaznost mnogih zdravstvenih radnika s kojima se zena srece tokom trudnoce, i naravno ajd sve ovo napred navedeno prodje...al to dete raste i ima raznorazne potrebe...a para niotkuda...znaci sve se svodi na materijalnu situaciju...

Ma nije valjda materijalna situacija. U kakvoj to situaciji zive ovi u Aziji i Africi?
 
Baki, ne bih se bas u potpunosti slozila s tvojim misljenjem. Mislim da nedostatak para nije dovoljno cvrst razlog zbog kog bi se neko odrekao roditeljstva, a pogotovo ne stanje u zdravstvu. Da sam razmisljala na taj nacin nikada ne bih imala dete. Porodila sam se nesrecne 1993. godine kad nicega nije bilo. Moja plata je bila 2 marke, muz nezaposlen, ali se snalazio i pomalo raduckao na crno. I preziveli smo i mom detetu nije nista nedostajalo.
 
Zato sto sam kad je cerka imala 7 meseci dobila rak na cisti na jajniku, a operisana sam kad je ona imala godinu dana. Imala sam totalnu histerektomiju, znaci, klimaks u 31. godini!:(
 
ja mislim da ima mnogo momaka i devojaka koji imaju materijalne uslove za stvaranje porodice ali da je kod nas drasticno poremecen sistem vrednosti i da postoji jak trend kod mladih koji od nekuda dosao da se porodica ne treba da se stvara i da je to glupost :roll:
 
Ma ok nije samo u pitanju lova, juce nisam imala vremena da pisem, svega je tu pomalo ...ima raznih ljudi...Jutros na radiu B92 javi se nasa zena koja se udala ya Svedjanina i zive u Svedskoj...kaze da bolovanje tamo traje godinu i po dana kad rodis dete, i kao nezaposlena majka ona prima platu yato sto je rodila dete....ali od jedne plate mogu normalno da zive...a kad joj prestane porodiljsko ona ima nameru da studira, drzava to podrzava tako sto joj opet daje mesecnu platu...
 
kakav ti je to lek, ljubav?
možeš nekog da voliš pa da opet ne želiš da imaš decu, iz ovog ili onog razloga. mislim da je ipak u pitanju sistem vrednosti. današnji momci od 25-26 godina koji su u dužim ili stabilnijim vezama kad ih pitaš kad će da se žene, sve se vređaju i napadaju te. ili prosto umru od smeha. a kad ih baš ozbiljno pitaš, onda krenu da ti objašnjavaju da im je još jako rano. deca su im mislena imenica.
 
Ja ne nameravam da imam decu, a za druge me bas briga, ako im ne smeta da ziive sa svojim roditlejima i decom u nekom smrdljivo malom stanu od jedne penzije i jedne plate meni jos manje.
Ali mislim da svako normalan nece imati dete dok ne obezbedi najpotrebnije uslove za zivot (pare, stan i stalan posao).
 
Их, ко да је тако нормално да у Србији свако са двадесет и нешто обезбеди себи стан!
Знам људе који су годинама подстанари, са једним-двоје-троје деце...
Да је стан услов за децу, педесетогодишњаци би тек правили децу....
С друге стране, знам људе који су иали сталан посао, лепо изродили децу, па онда отпуштени као технолошки вишак (пуна их је Србија)...а опет хране породицу и подижу децу!

Нисам за то да рађамо социјалне случајеве, али ако се чекају идеални услови: многи их никада не би дочекали!
(Моји су живели у кући без купатила, са пољским вецеом и каљевом пећи кад сам се ја родила...)
 
Mackic:
Ja ne nameravam da imam decu, a za druge me bas briga, ako im ne smeta da ziive sa svojim roditlejima i decom u nekom smrdljivo malom stanu od jedne penzije i jedne plate meni jos manje.
Ali mislim da svako normalan nece imati dete dok ne obezbedi najpotrebnije uslove za zivot (pare, stan i stalan posao).

Не бих да залазим у твоје приватне ствари, али колико знам нису ОВО разлози зашто си тако скептична према породици!
 
Pazi ja psa ne bih uzela a da nemam osnovne uslove za njega, a kamoli radjala dete, koje bih posle pocela da gledam kao teret i kao nesto sto mi "koci" zivot, zbog kojeg bih morala da radim dva posla i dolazim kuci jadna i besna. Na ideju o radjanju dece gledam vrlo ozbiljno i to je jedan od razloga zasto mislim da necu imati decu.
E sad posto meni neko obicno hoce da vadi oci kad iznesem svoj suprotni stav o radjanju dece, ja cu sad lepo da se iskljucim iz dalje diskusije.
 
a sto vam je tesko da shvatite da devojka tako razmislja?kao da vam je tesko da prihvatite :?
ja sam sa 15 zapravo mislila kako cu imati petoro dece samo ako bude uslova
vremenom je taj broj opadao,sad imam samo jedno i ne planiram vise,a uslova imam za recimo jos dvoje.ali tek sad mogu da razumem ljude koji razmisljaju kao mackic,i ne cudi me
nije mi jasno kako mozete da prihvatite sve ostale razlicitosti ali ovu roditeljsku ne
ne osudjujem ni jednu ni drugu stranu,samo ne razumem
 

Back
Top