Gledate li ponekad u nebo?

pa i mozes samo da se smejes, onaj je to odlicno objasnio sta je u pitanju...nista cudno, nista neobicno....
kad nemas argumenata - smej se....
uostalom, ovo ce jomini sigurno brisati, a ja mu kazem da pomeri kod mene na prirodne nauke....
 
Ti to sugerises jominiju da brise temu? Bolje na prirodne nauke, zar ne? Mada ja mislim da je tema i politicka. Zapravo, uveren sam. A, volim da se smejem, takav mi je temperament, sta da radim...ponekad mi je, veruj i brasno smesno, jbg, mozda sam glup, otkud znam, tu je nauka da mi objasni.
 
ok, ukratko...

dakle, tvrdnja je da neko iz aviona ispusta nekakve bakterije, aluminijum, otrove u cilju kontrolisanja ljudske populacije. Neko tvrdi i se tako formira faradejev kavez, neko opet tvrdi da se tako utice na klimu, a koliko sam ja primetio dominanta je teorija o kontroli umova.
sve ovo se manifestuje kao trag aviona, koji je neuobicajeno dug, i zadrzava se na nebu mnogo duze od 'normalnih' tragova.

sta ja kazem?
ja kazem da su to obicni contrails oblaci, iliti condensation trails, vestacki cirusi.
Kao i normalni, prirodni, cirusi, oni se javljaju iznad 7-8000 metara, ali to nije precizna cifra, ponekad je moguce da se javi i na manjim visinama.

Zasto se zadrzavaju dugo?
U pravim uslovima, kada avion leti na visini gde se inace formiraju cirusi, vodena para iz motora ce se pretvoriti u cestice leda, i one ce ostati da lebde na nebu koliko im dozvole meteo uslovi (isto kao i oblaci tipa cirus)
Contrails takodje mozemo videti kada su pravi cirusi vec formirani na nebu, tako cemo znati da su uslovi za formiranje istih pogodni.

Zasto su paralelni, zasto se ukrstaju?
U pitanju su vazdusni koridori propisani medjunarodnim standardima i uslovljeni su polozajem radio navigacijskih sredstava.
 
Astrolog predvidja sukob Albanaca i KFOR-a


Tokom 2007. godine mogu se očekivati sukobi medjunarodnih snaga i Albanaca, jer neće uroditi plodom njihova nastojanja da svet prizna nezavisnost Kosova i Metohije, izjavio je u ponedeljak astrolog Zlatko Zlatković.

Na tradicionalnoj konferenciji za novinare koju upriličuje pred kraj svake godine, Zlatković je u prognozi za 2007. godinu rekao da će od 20. maja do 28. juna "doći do poremećaja u odnosima albanske strane i KFOR-a".

"Albanci će svakako pokušati samoproklamovati sopstvenu državu, ali Kosovo ima sličnu sudbinu kao Tajvan. Bez obzira što Albanci lobiraju po svetu, ipak neće doživeti priznanje. Kosovo ostaje status kvo teritorija gde neće biti zvaničnog priznavanja, ali ni našeg uticaja", rekao je Zlatković.

Prema njegovim rečima, "sukobi i okršaji" albanske strane sa medjunarodnim snagama na Kosovu u tom razdoblju odraziće se i na zapadnu Makedoniju, gde će "Albanci početi da dižu jači glas", a napraviće i nekoliko incidenata na severu Grčke.

Izbori u Srbiji padaju na poslednji dan sazveždja Jarac 21. januara, kada Zlatković predvidja vrlo tesnu pobedu Demokratske stranke Srbije i kompromis oko sastava nove vlade koja počinje aktivno da funkcioniše od 8. aprila.

Srpska radikalna stranka dobiće posle izbora "veću i jaču poziciju nego što su ikada imali" u Skupštini Srbije, što Zlatković vezuje za položaj Saturna koji je krenuo u retrogradnom pravcu i vraća stvari iz prošlosti kada su u pitanju države.

Ekonomska situacija u Srbiji 2007. godine biće komplikovana i teška, jer se u martu i aprilu, te oktobru i novembru mogu očekivati povremene oscilacije kursa dinara.

U Srbiji naredne godine neće biti težih zemljotresa, ali se mogu očekivati manji, posebno izmedju 20. i 30. marta, odnosno 24. aprila i 5. maja, te oko 1. juna na tromedji sa Crnom Gorom i Bosnom i Hercegovinom.

Zlatković je rekao da se početkom juna u Crnoj Gori može očekivati jači potres sa epicentrom u albanskom delu Jadrana,ali da se nada da neće biti žrtava.

Prema njegovim rečima, zbog uticaja sazveždja Ovan i Rak, funkcionisanje Haškog tribunala doće u pitanje zbog finansijskih teškoća, a haški begunci neće biti ni sledeće godine uhvaćeni.

Terorističkim organizacijama kao što je Al-kaida vlada planeta Mars, čiji će uticaj ojačati u periodima oko punog meseca, pa Zlatković predvidja mogućnost terorizma 3. i 19. marta, 2. aprila, 2. maja, 1.
i 2. juna, te 30. juna u NJujorku, Londonu, Vašingtonu, San Francisku, Berlinu, Rimu, Parizu i Briselu.

Zbog jačeg aspektovanja planete Saturn, Zlatković očekuje pojačane aktivnosti vulkana Etna na Siciliji izmedju 20. i 28. februara, odnosno 14. i 27. marta.

Zlatković, koji je i predsednik društva astrologa, prošle nedelje obeležio je jubilej 25 godina astrološkog rada, tokom kojeg je izradio oko 25.000 horoskopa, a od 1999. godine uradio je 400 emisija "Astro prstena", koji se emituje na više regionalnih televizija na području bivše Jugoslavije.
 

Back
Top