Koji monitor?

Turelio

Aktivan član
Poruka
1.185
Ljudi u velikoj sam dilemi... :|

Trenutno koristim Samsung 753s imao sam pre njega 795DF ali poceo se trese...

Hocu sad da kupim neki monitor, pa se dvoumim izmedju TFT i CRT sta vi mislite?

I koji su ovako modeli ok ali ne preko 250e ako uzimam TFT

Unapred Hvala!
 
lord_tana:
Ljudi u velikoj sam dilemi... :|

Trenutno koristim Samsung 753s imao sam pre njega 795DF ali poceo se trese...

Hocu sad da kupim neki monitor, pa se dvoumim izmedju TFT i CRT sta vi mislite?

I koji su ovako modeli ok ali ne preko 250e ako uzimam TFT

Unapred Hvala!

Ma uzmi Samsung 740N za te pare, TFT je buducnost!
 
Za te pare možeš da uzmeš BELINA od 19 inča odziv od 8 ms potraži malo po sajtovima , a što se tiče CRT monitora možeš da kupiš izuzetne primerke sa kojima se ni najbolji TFT neće moći nositi.
 
moja preporuka : neki crt od 19inca samo da nije samsung... Na pitanje zasto ne tft , ako kupis crt dobices mnogo bolju sliku , i ostace ti dosta para... na tebi je da odlucis
 
Da kupi CRT i zaboravi na oci.Pa ljudi bre u igraonicama u bankama i ama svuda su zamenjeni sa TFT pa ja barem tako mislim-volim svoje oci-za boju i kvalitet slike me bas briga!:)
 
rema:
Da kupi CRT i zaboravi na oci.Pa ljudi bre u igraonicama u bankama i ama svuda su zamenjeni sa TFT pa ja barem tako mislim-volim svoje oci-za boju i kvalitet slike me bas briga!:)
Ako voliš svoje oči kupi dobar CRT koji je bar duplo jeftiniji od dobrog TFT-a između ostalog. Primere koje navodiš su rezultat malog prostora i toga da se bude u trendu, a ne brige oko vida korisnika.
 
Aham :) sad mi ispadne bolje da kupim neki CRT? :) pa verovatno... Ima finih i lepih modela... Razmisljam se o LG-u. Zasto? Pa samsung serije su mi ruzne + imam 795DF i zeznula se slika... Tako da... NO SAMSUNG!
 
Pa ja koliko znam TFT nemaju zracenje...ispravite me ako gresim.P.s.Ne pricam iz samo licnog iskustva-ortak mi radi u jednoj firmi u Corelu,Photoshopu,pripremu za stampu itd. i kaze da ga sada posle menjanja sa CRT-a na TFT uopste ne boli glava,ne bole ga oci - nisu mu crvene i da se oseca uopste odmornije.Pa vi sami presudite...
 
Kod TFT monitora ima valjda neka fora sa ultravioletnim zracenjem, mislim da je snejks vec pisao negde o tome (ispravi me ako gresim), za razliku od rentgenskog kod CRT-a, pa sad koje zracenje ko vise voli...
Enivej, sta mislite o Sony-jevoj TFT 19-ici, ne znam tacno model, ima onaj siroki stalak, ima ih u dosta radnji, a cena je negde oko 225 evra. Da li je Sony izgubio bitku sa ostalima? I jos jedno objasnjenje, ako biste bili ljubazni. Kako se widescreen monitor ponasa sa aplikacijama u 4:3 formatu, igricama, itd, da li neprirodno siri postojecu sliku ili je „skracuje” po ivicama, zadrzavajuci „originalni” izgled?
 
Da već sam naširoko i nadugačko pisao o toj temi pa nema smisla da se ponavljam suština cele priče da TFT monitori ne rade bez pozadinskog osvetljenja već imaju osvetljenje u vidu tankih fluo cevčica koji zrače UV (ultra violetno) koje je inače mnogo štetnije od elektromagnetnoga zračenja , tako da razne priče oko štetnosti zračenja pa zbog toga kupovati CRT mesto TFT monitora nikako ne stoje. Ako želiš više prostora na stolu kupi TFT , ako želiš kvalitet slike onda se uzima CRT.
A da što se tiče tvoga kolege on je najverovatnije menjao neku staru od 15" ili staru od 17" koja nije imala dovoljnu veliku brzinu osvežavanja slike pa su ga terali na 60 hz umesto da su uzeli neki noviji i terali na 100 ili 120 hz pa ga nebi ni od njega bolela glava niti bi imao crvene oči itd. .
 
petrof:
Kod TFT monitora ima valjda neka fora sa ultravioletnim zracenjem, mislim da je snejks vec pisao negde o tome (ispravi me ako gresim)
Ti verovatno ne grešiš, ali Snejks zato često greši i za nas ostale... kakvo bre UV zračenje... TFT monitori nemaju UV zračenje.
 
Snejks, ti si odavno pokazao znanje na ovom forumu, ne mogu da verujem da tako lagano padneš na običnu reklamu firme koja želi da proda svoj proizvod.

Da ne znaš možda koliki je intenzitet u W/cm2 UV zračenja proizvedenog od strane LCD monitora? Sasvim beznačajan, zato se i ne meri u TCO sertifikaciji TFT monitora. Jesi li ikad uzeo radiometar u ruke? Mislim da nisi čim možeš da odvališ glupost tipa da je veće UV zračenje LCD monitora od EM zračenja CRT monitora. Naravno, monitori više nisu opasni kao što je nekad bio slučaj sa starim uređajima, TCO03 je veoma strog standard koji ispunjavaju svi moderni monitori (i LCD i CRT) ali zdrave paranoje i teorija zavere izgleda nikad dosta.

Treba da shvatiš da ako nešto postoji u tragovima da ne znači da će nam svima od toga porasti treća ruka, i u običnom pasulju ima uranijuma u tragovima, a ja još nisam čuo da je neko prdežom izazvao lančanu reakciju.
 
Sizife ovo nije samo obična reklama jedne firme , sem toga o ovome se već odavno priča kako po svetskim časopisima tako i u našim časopisima tipa Mikro ili PC press koji se bave informatikom , hardverom softverom uopšte , samo izgleda da do tebe to nikada nije stiglo.
PS : da dodam samo da sam ova dva sajta malopre iskopao preko googla za minut znači bez po muke i bez mnogo lutanja.
 
Sem toga nisam uopšte želeo da od ove teme napravim TFT Vs CRT , ali kada neko od vas počne idiotsku priču o zračenju CRT monitora onda mi dođe da puknem od besa , za vašu informacju treba da sedite 1000 dana neprestano za računarem 24 časa dnevno , da biste primili jednu dozu zračenja koju dobijete za vreme ozračivanja pri jednom rendgenskom snimanju . Problemi koji nastaju sa vidom , glavobolja i itd. su posledica nedovoljne brzine osvežavanja monitora sa kojima radite (stariji tipovi monitora, Crno beli monitori i monohromatski monitori (crno beli i monohromatski su najgori monitori sa navećim nivoima zračenja i najmanjom brzinom osvežavanja.))
 
Zamislite danas odem ja do jednog ortaka, on ima TFT Samsung 710n mislim nije neki ali nije ni losh kupio je ga uz komp pre jedo 2 mes. Kad **** kada se pali Win i kada se startuju neke igre javlja se mrtav piksel... :) Pa tako da me ovo i snejksove mudre reci sve vise odbijaju od TFT-a :)

Snejks ae predlozi neki dobar CRT
 
snejks:
...da vam napravim malo zazubice da vidite kako treba da izgleda vrhunski TFT monitor http://store.sharpsystems.com/product.asp?sku=2555920 :) samo da vam kažem da je ovo model od pre dve godine...
Sharpov 3D monitor sam gledao uživo pre mnogo godina (nisam siguran da li je bilo 2000 ili 2001) na Comdexu u Las Vegasu, zaista je bio impresivan doživljaj, mada im je velika mana što je ugao gledanja veoma veoma mali, dakle slika izgleda 3D samo ako se gleda praktično pravo u monitor, iz centra, a čim pomeriš glavu par cm u levo ili desno, 3D impresija nestaje.

Dakle, ako 3D monitori za ovih 5 godina nisu uspeli da se probiju na tržište, nešto ne verujem da će uskoro postati glavni hit, osim ako ne smisle neku radikalno novu tehnologiju sa širim uglom vidljivosti.
 

Back
Top