POVREMENO drhti slika na monitoru?

Franka

Obećava
Poruka
63
Molim da mi neko objasni sta se to desava kada povremeno (ali samo povremeno) drhti slika na monitoru? Posle restarta, uglavnom, problem nestaje. Da li to znaci da "mirise" na novi monitor, bez da se ja pitam?

Problem se pojavio nedavno, otkako su dva racunara prikljucena (switcherom) na jedan monitor, star oko 5 god. (Hansol, CRT, 19 ", 920D flat). Ne bih jos da ga menjam (iako bi valjalo), dok malo ne padnu cene boljih i vecih LCD-a... E da, prikljucen je na UPS, Mustek 1000 USB... Treba li jos podataka, graficke karte i tako to...? Uz to da pitam - koliko problematican napon struje utice na sam monitor, buduci da je to bio cest slucaj pre nabavke UPS-a, kao i ono kada struja samo "bapne", bez najave, kako je to vec "normalno" u ovoj zemlji... Hvala unapred.

P.S. Znam da ovde ima slicnih tema, ali sve su malo drugacije...
 
Dobro, sto se ljutis, evo, usvaja se.
P.S. Teme jesu slicne, ali nece biti da su bas istovetne. Ova ispod nase pogotovu nije. Tamo je monitorcic, izgleda, vec riknuo... Kod nas se jos drzi...
P.P.S. Ali si u pravu da je ovo moglo da se nastavi u nekoj od tih tema. Vodim racuna, promaklo mi... Pozdrav
 
Saznao sam koji mu je ku**c , naime vecini monitora ne smeta promenljiv napon, ali samsongovi modeli su uglavnom osetljivi na napon ( ne moram da pricam o naponu koji ima vecina nas u svoim kucama , pogotovu sad zimi kada vecina ljudi ukrucuje el. grejalice (mamu da im ebem:))) . ovo ne mora da bude uzrok drhtanja monitora ali sam 99% siguran da je to uzrok.

pozdrav svima
 
ivam91:
Saznao sam koji mu je ku**c , naime vecini monitora ne smeta promenljiv napon, ali samsongovi modeli su uglavnom osetljivi na napon ( ne moram da pricam o naponu koji ima vecina nas u svoim kucama , pogotovu sad zimi kada vecina ljudi ukrucuje el. grejalice (mamu da im ebem:))) . ovo ne mora da bude uzrok drhtanja monitora ali sam 99% siguran da je to uzrok.

pozdrav svima

E sad ako su ukrucene grejalice problem - yebes ga ondak, nema tu pomoci.... :)
 
Postoji mogucnost da je iza monitora, u zidu, neki kabl elektrizne mreze. Ako je uredjaj koji se napaja preko tog kabla iskljucen onda ni kroz kabl u zidu ne tece struja, pa je slika ok.
Ako se npr. preko istog napaja grejalica ili neki jaci potrosac onda se oko kabla indukuje elektromagnetno polje koje uzrokuje podrhtavanje slike ukoliko je monitor blizu.
 
Ja sam imala slican problem. Bez razmisljanja sam kupila nov monitor, a onda se desila ista stvar. Samo, meni je bilo nemoguce da gledam u monitor, slika se bukvalno tresla, i treperio je non stop.
Sada imam tft i stabilizator, izvadjen iz garaze, star 25 godina. I sad je sve ok. Spoj modernog i starog!
 
Kedi:
Ja sam imala slican problem. Bez razmisljanja sam kupila nov monitor, a onda se desila ista stvar. Samo, meni je bilo nemoguce da gledam u monitor, slika se bukvalno tresla, i treperio je non stop.
Sada imam tft i stabilizator, izvadjen iz garaze, star 25 godina. I sad je sve ok. Spoj modernog i starog!

Nisu ti stari stabilizatori uopste naivne stvarcice. Dobro si se snasla.
 

Back
Top