Albanci odlucili da glasaju

Ja ne razumem, jel iko smatra da je pozitivno što je jedna manja grupa građana Srbije albanske nacionalnosti rešila da veruje u institucije ove države i da uzme aktivan politički život u ovoj zemlji??? U čemu je tu problem?
Da li je bolje da sede u rovovima oko Vranja i da šaljemo žandarmeriju da ih dole kontroliše.
Shvatite, da u ovoj zemlji žive i neki ne Srbi i da im se mora garantovati da žive u jednakim uslovima kao i većinski narod.
 
filatelista:
Ja ne razumem, jel iko smatra da je pozitivno što je jedna manja grupa građana Srbije albanske nacionalnosti rešila da veruje u institucije ove države i da uzme aktivan politički život u ovoj zemlji??? U čemu je tu problem?
Da li je bolje da sede u rovovima oko Vranja i da šaljemo žandarmeriju da ih dole kontroliše.
Shvatite, da u ovoj zemlji žive i neki ne Srbi i da im se mora garantovati da žive u jednakim uslovima kao i većinski narod.

Pa naravno da je pozitivno, da izadju na izbore........
Ako im se dozvoli da aktivnije ucestvuju u kreiranju svoje buducnosti u okviru Srbije, i ako se ponovo izgrade neki mostovi poverenja, problem juga Srbije ce se resiti mnogo lakse.......

Takodje, kao reciprocitet, imacemo pravo da zahtevamo od MZ da dozvoli Srbima na Kosovu , organizovano politicko delovanje.........

Super je , naravno, sem sto mi jedan mali crv sumnje ne da mira............Fakat je da ce siptari, u tim opstinama osvojiti vlast, kao vecina............ALI, se plasim, da ne iskoriste te funkcije, i u nezgodnom momentu zatraze sa pozicija lokalne vlasti, pripajanja opstinama na Kosovu.................to bi moglo da bude , onda cupavo....... :roll:
 
Ништа ново.Године отимачине,а затим политичко потврђивање отимачине.Увек су тако радили.Мало гласају,па дигну халабуку како су угрожени,а већ заузели шта су хтели.Да нисмо корумпирани,као што јесмо,не бисмо имали никаква посла с њима,већ бисмо драконски кажњавали наше лопове који с њима праве било какве дилове!:evil:
 
Ја нисам рекао ни да,ни не.Само посматрам њихов однос према окружењу и нама.Очигледно ниси живео поред њих,па њих ,њихово понашање и однос према другима не видиш реално.:)
 
Њих човек не може да ''свари''.Они још увек живе у родовској заједници.Политичари им мало значе.Породица им је основна друштвена ћелија и најстарији члан породице одлучује све.Питање је који њихов политичар је легитиман да било шта преговара и договори.Народе у окружењу сматрају људима другог реда и тако се и понашају.Једино Грцима не могу ништа,пошто су ови економски и политички јачи.Ето...Резиме без мржње.:)
 
hijawata:
Bio cika ceku kod cika putina i cika putin lekao cika cekuu da ce ne ceca i da icaje na izbole i gasa za cika voju....uuuuu jeeeee

Tako mali a već tako pametan. Mr. Putin knows how to treat these stupid evil bastards. Od sada će manjine biti inkorporirane u državi kao svuda u svetu i uvek će davati podršku onima koji su trenutno na vlasti.
 
misoni:
Њих човек не може да ''свари''.Они још увек живе у родовској заједници.Политичари им мало значе.Породица им је основна друштвена ћелија и најстарији члан породице одлучује све.Питање је који њихов политичар је легитиман да било шта преговара и договори.Народе у окружењу сматрају људима другог реда и тако се и понашају.Једино Грцима не могу ништа,пошто су ови економски и политички јачи.Ето...Резиме без мржње.:)

smesno...I u cemu se razlikuju od 80% Srba?
 
Kira Neris:
A ne treba da glasaju? Najbolje da svi pocrkaju ili da idu negde daleko?
Albanci imaju svoju nacionalnu koaliciju i ne vidim zašto bi glasali za bilo koju beogradsku partiju..

Albanci imaju svoju nacionalnu koaliciju ali ce ipak glasati za cedicu jer od njega imaju mnogo vise koristi, slicno kao i u tvom slucaju, Madjar si a glasas za canka jer znas da od njega imas mnogo vise koristi od bilo koje madjarske stranke 8-)
 
filatelista:
Ja tebe kao sagovornika nisam nigde nipodaštavao... ;)
Mogu oni da pričaju šta god hoće, dok god svoje težnje, želje i zahteve iznose u parlamentu. Znači veruju u institucije ove države. To je važno.
Neveruju oni u institucije drzave.Mozda pre veruju da ce ostvariti svoje ciljeve udruzivsi se sa drugim "lojalnim"partijama u parlametnu,nego da pokusaju oruzjem gde bi popusili debelu cigaru
 
drvasic:
Ne vidim nikog na političkoj sceni ko bi ih u tome mogao sprečiti, čak šta više mislim da im demokrate idu na ruku i pomažu im iz sve snage.

Demokrate im daju ogromnu autonomiju na Kosovu tako da nemaju potrebe da se bilo kuda sire niti ce se siriti vise dalje od Kosova i onog malo istocnijeg dela... Mada ne bi bilo lose da ipak izgradimo nesto nalik kineskom zidu i na njemu ispisemo "NEMA DALJE" :lol:
 
Yan:
Demokrate im daju ogromnu autonomiju na Kosovu tako da nemaju potrebe da se bilo kuda sire niti ce se siriti vise dalje od Kosova i onog malo istocnijeg dela... Mada ne bi bilo lose da ipak izgradimo nesto nalik kineskom zidu i na njemu ispisemo "NEMA DALJE" :lol:

Devojcice,vas domacinsko patriJotski radikalizam je doveo do toga da su stanovnici Kosova odlucili da vise ne zive sa vama.
Ti bi da gradis kineski zid oko Kosova.
Vidis,devojcice,to bas tako nece igrati jer vi o tome vise nikada necete odlucivati.
Vec sam ti rekao da ce narod Kosova biti nas partner,a vama ako se zidaju kineski zidovi pokupite vase sveto kamenje sa Kosova i nosite ga TAMO DALEKO pa zidajte sta hocete,sazidajte si jos jednu svetu goru sa onim cardakom .
Mi necemo sigurno slusati vase gusle koje paraju usi,a to isto od nas zavisi.
 
Mlohavi:
Devojcice,vas domacinsko patriJotski radikalizam je doveo do toga da su stanovnici Kosova odlucili da vise ne zive sa vama.
Ti bi da gradis kineski zid oko Kosova.
Vidis,devojcice,to bas tako nece igrati jer vi o tome vise nikada necete odlucivati.
Vec sam ti rekao da ce narod Kosova biti nas partner,a vama ako se zidaju kineski zidovi pokupite vase sveto kamenje sa Kosova i nosite ga TAMO DALEKO pa zidajte sta hocete,sazidajte si jos jednu svetu goru sa onim cardakom .
Mi necemo sigurno slusati vase gusle koje paraju usi,a to isto od nas zavisi.

Mlohavi, pa ti iz dana u dan izgledas sve losije a ja ti lepo rekoh da konzumiras malo vise povrca i to onog smrznutog al ajde, to ipak OD TEBE ZAVISI. Nego, tema ovde se dotice Albanaca iz Preseva i okoline pa kad vec imamo jednog njihovog predstavnika ovde u tvojoj malenkosti kazi ti meni da li ste srecni sto cete napokon imati jednog Albanca u parlamentu nakon 21.Januara kada cedica prodje cenzus?
 

Back
Top