Oasis

Kr$t@

Ističe se
Poruka
2.219
Meni su oni kraljevi.Prosto kraljevi.
I extra je shto se liam ponasha kao stoka najgora.neka.bash su extra.
mislim,extra im je i muzika i lik ima bash upechatljiv rockerski glas .shteta shto se upropascava stalno.
ali opet,svidja mi se to njihovo buntovnichko ponashanje.bash ih to i ukrashava.nisu pi**e kao drugi....
naravno, svi znate za wonderwall i supersonic.mora da ste chuli.pa to su im extra pesme. a ima extra pesama i josh, go let it out,the importance of being idle,don't look back in anger,shakermaker,aquiesce,morning glory itd itd....
znam da su oni zakopani duboko u 90ima, al ajde malo bacite pogled i recite mi shta mislite o ovim dilejama.
 
Pa dobro, jeste da on ume da bude stoka. ali i to je interestantno.
Meni stil bash ulazi u krv.skroz.pogotovo uz supersonic.pogubim se.
prosto stil je takav, huliganski,rockerski,i don't give a **** stil....
 
Kr$t@:
Meni su oni kraljevi.Prosto kraljevi.
I extra je shto se liam ponasha kao stoka najgora.neka.bash su extra.
mislim,extra im je i muzika i lik ima bash upechatljiv rockerski glas .shteta shto se upropascava stalno.
ali opet,svidja mi se to njihovo buntovnichko ponashanje.bash ih to i ukrashava.nisu pi**e kao drugi....
naravno, svi znate za wonderwall i supersonic.mora da ste chuli.pa to su im extra pesme. a ima extra pesama i josh, go let it out,the importance of being idle,don't look back in anger,shakermaker,aquiesce,morning glory itd itd....
znam da su oni zakopani duboko u 90ima, al ajde malo bacite pogled i recite mi shta mislite o ovim dilejama.


smatrati ih za neku genijalnu grupu je smesno
ali ja volim ponekad da ih poslusam

njihova najbolja pesma je ubedljivo Live Forever....svako treba da je cuje
meni su jos omiljene Sad song, morning glory, supersonic

i zaboravio sam napomenem da imam Definitely Maybe
dobar album
 
u da...live forever.uvek se pogubim kad krene refren.
i slide away....mada, uvek su kruzile debate da noel ima bolji glas od brace.mozda i ima, ali njegov je glas suvishe visok i ima neku osobinu tipa ''hej ja sam peshko''
mada ume on da lepo otpeva pesmu, ali kad je liamov glas u pitanju, znachi lik KIDA!.
ne znam kako mu uspeva da onako peva, uvezbao je throat singing ( da peva iz grla i baca dosta napona na glasne zhice) pa mu zato glas danas onako i zvuchi.

-I deffinitely maybe nije dobar album, pa to je najbolji njihov album .Najjachi album, 2 best seller u UK.
imali su oni extra pesme, ali meni je najvishe cool njihovo ponashanje.znachi, likove boli **** za sve :D e to mi se svidja

a shto se tiche wonderwalla, svi kazhu da im je to najjacha pesma, ali
jeste da je ona napravila prodor u americi i da je najbrze prodana blabla...ali ja mislim da oasis imaju mnogo boljih pesama koje bi mogle da nas asociraju na njih.
ako razumete
 
boze me sacuvaj koliko sam ja njih slusala u 5. osnovne... kada su tek ispali u industriju!!
znaci album definetely maybe mi je urezan u neku krvni sud u nozi...
ali su me izgubili sa albumom standing on the giant's sholder... tako nesto... imam taj album, ali eto, ne znam ni kako se tacno zove... od tada ih ne slusam vise i bas sam izasla iz njihovog fazona... :)
Ali tada sam zelela da zajedno sa njima razbijam hotelske sobe i da budemo ortaci LOL :lol:

Live forever i wonderwall... i sigurno jos neka ima... hm, sad from the top of my head mi dolazi Cigaretes & Alcohol... itd :D
 
jao da strashni su bili tada.ali kad je izashao taj album (standing on the shoulder of giants) ljudi su pocheli da gube interesovanje...:(
a jeste chuli da je sad krajem novembra izashla antologija njihova ''best of'' i zove se ''stop the clocks''
 
znaci album definetely maybe mi je urezan u neku krvni sud u nozi...

Definitivno sjajan album, uopste, posle tog imali su jos par odlicnih stvari sa nekoliko razlicitih albuma...
Generalno, pop koji stize iz UK-a je odlican, iako ga jako slabno slusam...
 
da, mix sa green day.zove se
green day vs. oasis - boulevard of broken songs
i pokazuje kako je green day uzeo melodiju iz wonderwalla za boulevard of broken dreams.interesantno.
strashna pesma.
istina je i da svaka dobra muzika dolazi iz uk.ameri su prevelika komercijala nekvalitetna,mi smo seljaci, a u uk je najbolja muzika.
 
ameri nisu prevelika komercijala,mi nismo seljaci....ima i komercijale u americi i seljaka kod nas ali smesno je generalizovati...
oasis-mnogo dobra prva dva albuma,posebno whats the story...;posle toga sve shit do shita...mislim,i dalje su to kvalitetna pop pesme ali nijedan album posle prva dva nije bio konceptualno jak,kao celina...secam se dok sam bio teenager da sam bas otkidao na oasis...dobro si primetio to za njihov attitude...taj stav je isto jako oruzje tog benda...prepoznatljivo po tome sto liam digne nos i broji zvezde dok stoji ispred mikrofona...

Oasis-ikone devedesetih,nema sta...brit pop je eksplodirao u svet pojavom Oasisa...jedan od najuticajnijih bendova ikad,definitivno.
pesma koja mi je bila favorit je champagne supernova...
 
pa slobodno podeli tvoj literearni dar sa nama :D

EDIT: jao ljudi izvalite cover od supersonic
supersonic.jpg
 
Nece (njah njah njah).
Ne volim ih mnogo. Nikada ih i nisam volela, ali mi se mnoooooooooooogooooooooooo dopada ova nova pesma Masterplan.
 

Back
Top