Oasis

Ja ih bas bas volim, imaju strava pesme
narcito don't look back in anger, live forever, wonderland, rock and roll star, stop crying your heart out
 
lapsus...greska u stampanju....baladican zvuk imaju - stop crying ur heart out, don't look back in anger
90asti zvuk imaju : little by little, importance of being idle, force of nature
psiho-liam zvuk imaju : champagne supernova, supersonic
pogubljeni zvuk ( sto je mnogo extra zvuk ) : shakermaker, live forever, the hindu times

i sto se tice wonderwalla, slusao sam ja zapravo mnogo bolje covere. Evo gledao sam Noel je imao neki koncert na MTV unplugged i zvucalo je mnogo -lakse- , -bezbolnije- i -mirnije- . I bilo je covera jos od nekih wonderwall mnogo lepse zvuci usporeno a ne kad lik krene da se dere i gleda u zvezde i
umire od napora :D
 
a koje pesme imaju liam gay zvuk? ja kazem i sad song u balade. trenutno omiljena pesma: little james :lol: "live for your toys even though they make noise" :lol: a wonderwall superrr zvuci i ovako :D
 
lol, to i da zvuci gay, opet je cool :D:D:D
malo je morbidna pesma...ali nema veze
evo npr. shakermaker zvuci psiho-gay-cool
nadam se da se slazes sa mnom
 
a too....pa cudno mi odjednom spominjes nesto a meni nepovezano....a too
pa kad se napiju debili pa krenu da se peglaju sa svima da prozivaju itd...leekovi
 
da, leekovi. :) elem,

They're trying hard to put me in my place
And that is why I've gotta keep running
The future is mine and it's no disgrace
Cos in the end the past means nothing

You tell me I'm free then you tie me down
And from my chains I think it's a pity
What did it cost you to wear my crown
You dont like me why don't you admit it

D'you feel a little down today?
Bet you ain't got much to say?
But your gonna miss me when I'm not there
You know I dont care, You know I dont care

As we beg and steal and borrow
Life is hit and miss and this
I Hope, I Think, I Know
And if I hear the names you call
If I stumble catch me when I fall
Cos baby after all,
You'll never forget my name

ql pesmica
 
Mislim oni su bend koji obelezava engleski rock 90ih.
pogledao sam i po drugim bendovima , radiohead, blur itd...imam i njihove pesme, ali Galager braca prosto imaju najveci repertoar i najvecu raznolikost medju pesmama . dok su svi ostali nekako vodenkasti...mada nije ni radiohead za bacanje. ali, oasis = ikone
 
Ja sam danas na radiJu cula da je Nelly Furtado kada je cula Wonderwall odlucila da kupi gitaru i pocne da se bavi muzikom.
Oasis inspirise svet. :D
 
Oni su kao prvo inspirisali mene :) pre njih sam bio obican cupavi lik sto bleji i igra komp. a sad sam prosvetljeni cupavi lik sto bleji i igra komp :D
 
nije mi jasna hronologija. znaci, ti si oduvek bio chupav, samo si posle pronasao razlog za to, postao si rocker/hipik?
ne gotivim ni radiohead, ni nelly furtado, ali lepo je to sto devojka zna da svira gitaru. ima li ista bolje od gitare?...
 
Kr$t@:
Oni su kao prvo inspirisali mene :) pre njih sam bio obican cupavi lik sto bleji i igra komp. a sad sam prosvetljeni cupavi lik sto bleji i igra komp :D

Uh,velike li razlike! :D
Uze mi rec iz usta Krsho,jes vala klavir je zakon......
Al' i gitara je dobra.......
Ja ih volem oba,al' ni jedan ne sviram.......
 
Gitara je gotivna a klavir je meni gotiva. Jer kao
1) ne moram da stimujem zice na svakih 5 minuta
2) ne moram da stojim i smaram se :D
3) ne bole me prsti posle 3 sata sviranja
4) nastavice se :D
 

Back
Top