Veliki "demokrata" Mesić razotkriven!!!

DraGo70

Iskusan
Poruka
6.561
Mesić veličao NDH?

9. prosinca - Portal Index.hr objavio je poslijepodne snimku na kojoj predsjednik Stjepan Mesić proglašenje i priznavanje NDH naziva - hrvatskom pobjedom. Snimka Mesićeva istupa, koji se navodno dogodio u Austriji ili Australiji početkom 1990-ih, dobivena je od tajnog izvora i na portalu je objavljena u cijelosti.

U objavljenoj snimci Mesić poručuje kako su Hrvati u 2. svjetskom ratu dva puta pobijedili. "Mi nemamo razloga se nikom ispričavati. Ovo što skroz traže od Hrvata - ajde idite kleknuti u Jasenovac, kleknite ovdje... Mi nemamo pred kim šta klečati! Mi smo dva puta pobijedili, a svi drugi samo jednom. Mi smo pobijedili 10. travnja kad su nam Sile osovine priznale Hrvatsku i pobijedili smo poslije rata, kad smo se našli opet s pobjednicima, za pobjedničkim stolom", kazao je Mesić.

Vlasnik Indexa.hr Matija Babić rekao nam je kako su urednici više puta provjeravali snimku i smatraju je vjerodostojnom, no ne mogu utvrditi vrijeme njezina nastanka.

Ni predsjednik ni itko iz njegova ureda nije komentirao snimku.
 
Sada me posebno interesuju reakcije nekih forumaša koji se zalažu za poklonjenje žrtvama u Ovčari i u Srebrenici, pogotovo vezano za sledeću rečenicu:
"Mi nemamo razloga se nikom ispričavati. Ovo što skroz traže od Hrvata - ajde idite kleknuti u Jasenovac, kleknite ovdje... Mi nemamo pred kim šta klečati! Mi smo dva puta pobijedili, a svi drugi samo jednom."
Hajde LDP-ci da vas čujem...
 
Reakcije na snimku Mesićeva govora

9. prosinca - U prvim reakcijama na govor Stjepana Mesića ističe se da je svako pozivanje na NDH - političko samoubojstvo. Prije osuda, svi se slažu, potrebno je provjeriti autentičnost snimke predsjednikova govora.

Predsjednik HHO-a Žarko Puhovski, koji je u kratkom razgovoru kazao kako se početkom 90-ih godina puno tadašnjih političara i javnih osoba okrenulo korištenju ustaške ideologije, misleći da će na njenim krilima uspjeti postići nešto dobro. Puhovski smatra da bi bilo koja osoba, koja se danas bavi javnim poslom te je tadašnji svoj govor javno iskazala, zbog korištenja ustaške ideologije morala dati ostavku na dužnosti koje obnaša.

Saborski zastupnik i predsjednik Srpskoga nacionalnog vijeća Milorad Pupovac drži kako je izjava sa spomenute snimke tipičan primjerak tuđmanovskog govora, te dodaje kako bi Mesić, ukoliko se snimka pokaže autentičnom, trebao priznati pogrešku. "Ako je to rekao, trebao bi smoći snage da kaže - pogriješio sam," kazao je Pupovac.

Potpredsjednik HSLS-a Ivan Čehok, nakon što je doznao za Mesićevu snimku, rekao je da je svako pozivanje na NDH "potpuni politički promašaj".

U telefonskom razgovoru predsjednica HNS-a Vesna Pusić izrazila je sumnju u vjerodostojnost te snimke, iako su, naglašava, mnogi koketirali s ustaštvom. Upitana da prokomentira što bi Mesić trebao poduzeti nakon objavljivanja snimke, Pusić je dala zanimljiv odgovor: "Politički gledano, najbolje bi mu bilo praviti se da to nikada nije rekao i da mu je namješteno. Što se tiče osobnog integriteta, reći da je Hrvatska prvi put pobijedila 10. travnja, nema nekakvog opravdanja u bilo kom smislu."

Predsjednik SDP-a Ivica Račan izjavio je kako bilo koje korištenje "ustašluka" za osudu, bez obzira kada je bio izgovoren. Smatra da bi svaka osoba koja obnaša javnu dužnost, a koja bi se danas koristila ustaškom ideologijom, "apsolutno morala podnijeti ostavku", dok u "starom" Mesićevom slučaju smatra da bi najprije trebalo vidjeti u kojem je kontekstu rečeno to što se vidi na snimci.
 
DraGo70:
Mesić veličao NDH?

9. prosinca - Portal Index.hr objavio je poslijepodne snimku na kojoj predsjednik Stjepan Mesić proglašenje i priznavanje NDH naziva - hrvatskom pobjedom. Snimka Mesićeva istupa, koji se navodno dogodio u Austriji ili Australiji početkom 1990-ih, dobivena je od tajnog izvora i na portalu je objavljena u cijelosti.

U objavljenoj snimci Mesić poručuje kako su Hrvati u 2. svjetskom ratu dva puta pobijedili. "Mi nemamo razloga se nikom ispričavati. Ovo što skroz traže od Hrvata - ajde idite kleknuti u Jasenovac, kleknite ovdje... Mi nemamo pred kim šta klečati! Mi smo dva puta pobijedili, a svi drugi samo jednom. Mi smo pobijedili 10. travnja kad su nam Sile osovine priznale Hrvatsku i pobijedili smo poslije rata, kad smo se našli opet s pobjednicima, za pobjedničkim stolom", kazao je Mesić.

Vlasnik Indexa.hr Matija Babić rekao nam je kako su urednici više puta provjeravali snimku i smatraju je vjerodostojnom, no ne mogu utvrditi vrijeme njezina nastanka.

Ni predsjednik ni itko iz njegova ureda nije komentirao snimku.
Pazi kad jedva čekam da Kyo naleti i stane u odbranu jadnog im Mesića i optuži nas da smo zli Srbi zato što im diramo predsednika.
 
g035.gif
 
Winston Smith:
А шта ово говори о Тадићу и његовим присним односима са овим, сада је евидентно, усташом?
Uf majko! Da Tadić ode u Mongoliju, da pregovara o uvozu jakove dlake u Srbiju i ako bi nakon toga meteor spucao u sred Gobija i pobio pola Mongola (i jakova :D ) vi radikali bi ga optužili Tadića da je baksuz i da ga što pre skinemo s vlasti u svrhu protiv meteorske zaštite.
 
Pa valjda će ovo biti dovoljno da svi "čistači samo i isključivo srpskog dvorišta" konačno prihvate činjenicu da u ratovima 1991-1999 nije bilo nevinih i da nisu samo Srbi činili ratne zločine.
Valjda će konačno da shvate ono što mnogi u Srbiji već odavno znaju, a to je da su i nad Srbima činjeni ratni zločini i to veći i gori od onih koje danas pripisuju Srbima, samo što se zbog medijske propagande i hajke protiv Srba do sada o tome malo znalo.
Ali, istina polako izlazi na videlo...
 
filatelista:
Sad se pitam, jel gluma bila 1991 ili glumi danas?
Gledao sam na TV "snimku i prosto je to kako je rekao Pupovac tipičan Tuđmanovski govor.
Sad samo čekam da vidim neki takav govor Puhovskog i potpisujem da su genocidan narod.
Ne znam koliko da si Hrvat, ali ismejavati se jasenovačkim žrtvama da si u ratu pobedio DVAPUT. ODVRATNO
Politicari glume i dok spavaju.

A opet siguran sam da je Mesic mnogo manje glumio 1991 nego danas (ili mu je bilo lakse da se uzivi u onu ulogu).
 
Salvantis:
Politicari glume i dok spavaju.

A opet siguran sam da je Mesic mnogo manje glumio 1991 nego danas (ili mu je bilo lakse da se uzivi u onu ulogu).
Vidiš, imam još uvek dosta rodbine tamo i svi su listom za Mesića. Ima mnogo razloga. Od naoko bezvrednog obraćanja sa građanke i građani do čestog i veoma trezvenog stajanja u zaštitu Srba u Hr. Sad je pitanje, jel ja sad malo glumim fensaru, to je u trendu, pa mazim Srbe, a u duši smo "DVA PUTA POBEDILI U RATU"
g030.gif

Baš čekam da čujem njegov izgovor. Pretpostavljam da će biti: "tražili donacije u ustaškoj emigraciji za odbbranu domovine, pa nije mudro spominjati Jasenovac...."
Za mene, gori je od Njofre, ovaj je bar do smrti to i mislio i govorio.
n025.gif

Nema Ševe da nam pametuje.
 
nactu:
Mesic je hteli mi to da priznamo ili ne politicar bez premca!
Pokvaren ,namazan,pametan i odlican glumac.Zato su Hrvati danas bolje placeni,bolje kotirani u svetu i imaju sredjeniju drzavu od nas.
A,mi smo i dalje nebeski narod..........:roll:
Ma jeste sve to, pravi eUropejac (pogotovo ovo o Jasenovcu pokazuje koliko je moderan i demokratski politicar).
Samo si jos trebao da kazes i da je "lep k'o lutka":

mesic3.jpg
 
Ово није никакво изненађење. Зна се да је тај само лукави превртач. И вешт играч (у локалним оквирима дакако) За којег ме, дакле, заправо врло мало брига. А ово образложење да су Хрвати баш због тога боље котирани у свету, итд. је, благо речено - наивно.
Него је то што сад износе ваљда опет неко њихово локално препуцавање.
 
DraGo70:
Nikako da saznamo šta o ovoj temi misle:
Kyo, Kira Nevis, Erasehead, Crow, inagadadavida, Elvin, Nataša Kandić, Sonja Biserko, Latinka Perović, Čeda Jovanović, Žarko Korać i ostali ...
8) :roll: ;)

........sta me bole ka*ra za Mesica??

Ustasa ko ustasa.........za svoje je dobar, a mene nije......sta si ocekivao da cu da branim Mesica, pa sada prozivas, kako nema mog misljenja na ovoj temi??.......ajde mi jos obrazlozi , na osnovu cega si tako pametno zakljucio :roll:

Kao, sad je neko provalio da je Mesic ustasa???.....Big deal, ko da to nismo znali, a bas smo svi mislili da je demokrata do koske, jos od onog predsedavanja predsednistvju SFRJ..........

Mene interesuju ove, nase ustase, sto se prerusavaju u cetnike.....a Mesic, ko ga yebe...

Evo, vidis, kako i od Mesica moze da bude dobar cetnik, pa moze i od Vjekolava Vjeke Seselja.........
9e66daaacce6059695c4adffo1.jpg
 

Back
Top