SKYPE

NICS

Iskusan
Poruka
5.705
Ajde kazite nesto korisno danas sam instalirao i na prvi pogled je skroz O.K. sad mi treba neko da kaze uslove placanja razgovora bilo je nedavno u nekim novinama nesto kao kupovina kredita a ne secam se sta i gde.

Nadam se da ce mi neko uoputiti jer kao sto vidim ovaj forum i nije nesto preterano posecen
 
Ja koristim vec dugo Skype,stvarno je super.Razgovor skype-skype je naravno potpuno besplatan,za zvanje telefonskih brojeva moras da kupis kredit(pay-pal,click-ebay,kreditna kartica,preko uplatnice....itd).Postoje krediti od 10e i od 25e.Tarife se razlikuju,a ako zoves zapadnu Evropu ,Ameriku....cene su jako,jako niske.Mada je i za druge zemlje dosta,dosta jeftinije nego klasicno telefoniranje.Mozes da kupis i svoj Skype broj za nekih 30e godisnje.
 
NICS:
Ajde kazite nesto korisno danas sam instalirao i na prvi pogled je skroz O.K. sad mi treba neko da kaze uslove placanja razgovora bilo je nedavno u nekim novinama nesto kao kupovina kredita a ne secam se sta i gde.

Nadam se da ce mi neko uoputiti jer kao sto vidim ovaj forum i nije nesto preterano posecen
Javljam se iz Danske. Danas sam se prijavio na ovaj sajt i upravo procitao tvoju poruku. Samo uclanjenje kosta 10 E. Svi razgovori sa clanovima SKYPE su BESPLATNI . Pozdrav iz Kopenhagena
 
Kako mislis uclanjenje?Pa registracija je potpuno besplatna!Razgovor sa Skype korisnicima je naravno besplatan,kupujes kredit samo ako zelis da zoves normalne telefone ili saljes sms!
 
Skype je koliko ja znam potpuno besplatan.Mozes ga skinuti besplatno,razgovori PC to PC su besplatni a samo pozivi na prave telefone i SMS-ovi se placaju.A ovu glupost da se registracija placa prvi put cujem.Ja sam imao Skype(ne koristim ga samo zato sto imam i previse tih instant messengera), i registracija je potpuno besplatna :lol:
 
EH-dekica ovde.
I ja sam danas prvi put instalirao skype. molim preporucite mi beb kameru i slusalice sa mikrofonom
ukupne vrednosti od 40-50 eura.nasao sam na sajtu i meni se dopadaju slusalice -A$tech RHP-5p8
i veb kamera A4 tech PK-935. na sajtu www.tntdoo.co .yu
imateli boli mozda prakticniji predlog./inace vrlo malo znam o svemu ovom.no ipak mislim da velika ponuda jeftinih nije najbolje resenje. unapred SVIMA HVALA, Vas dekica
 
Skype koristim dosta dugo i mogu vam reci da je super. Instalirala sam i Beta versiju koja je malo naprednija, ima neke dodatke kojih nema u osnovnoj verziji.

Uclanjenje u Skypu NE POSTOJI, tj. FREE je! Mozete s jednog kompa da imate i sto adresa (samo drugi user name naravno!).

Razgovori sa Skype userima su free. Mozete se tipkati, gledati, pricati...znaci kao i svaki messanger (npr. yahoo, msn, google talk), s tim sto je Skype, barem po meni, od svih napred navedenih najlepse graficki odradjen, najpregledniji je i ima za sada najlepse smajlice!!!

Ukoliko pozelite da razgovarate s osobom koja je van Skypa, bilo da se radi o slanju SMS-a, pozivima na fiksne ili mobilne telefone, TADA vam treba Skype credit, koji mozete kupiti na milion nacina, sve je lepo objasnjeno, samo pratite uputstva. Ovde napominjem da je koriscenje kredita u Srbiji dosta skupo (kad kupujete kredit pogledajte cenovnik poziva prema svim zemljama - mobilni i staticni telefoni - te se postavlja pitanje da li je jeftinije tako razgovarati ili ne, jer morate uzeti u obzir i internet konekciju koju posedujete). Ukoliko kupujete kredit, u Srbiji vam se ne obracunava porez, koji je oko 1-2 Evra, ne secam se tacno (obzirom da je Skype proizvod iz Luxembourga, tako da porez placaju zemlje Evorpske unije), a Srbija placa 10 Evra cisto!

Vredi napomenuti i cinjenicu da je osoblje koje radi u ovoj kompaniji MAXIMALNO usluzno (sajt ima izvanredno opremljenu opciju HELP), ali ukoliko imate bilo kakvih problema s Skypom, ne ustrucavajte se da ih kontaktirate i iznesete problem. Automatski vam stize poruka da odgovor dobijate za najkasnije 72 sata. Obicno odgovor stigne vec posle nekoliko sati, i to veoma kulturan i detaljan. Iz iskustva mogu da kazem da sam jednom prilikom imala problem gde Skype nije mogao da mi prepozna kameru (sto se desava kad je koristite na vise messangera!), iako je bila uredno instalirana. Odgovor koji mi je stigao, ne samo da mi je pomogao da za 5 min otklonim problem, vec sam dobila i citav listing sajtova, na koji nacin da poboljsam pronalazenje kamere za ubuduce.
Drugog puta sam imala problema oko regulisanja placanja kredita, jer po pravilu kredit treba odmah nakon uplate da se i vidi na racunu (internet mi je zakazao, i uplata je automatski blokirana; takodje sam se obratila pismom i dobila izvanredna uputstva). Naravno da Skype nije uzeo novac i da sam ja mogla da budem sigurna sa narednim uplatama.

Sve ovo govori u prilog da je Skype jedan izvanredan program i da je kompanija koja stoji iza njega na jednom visoko kvalitetnom nivou.

Naravno, koristiti usluge Skypa u inostranstvu, zvanje preko okeana, Severna Amerika i drugi kontinenti, za to nemam reci. Pre jeftino je. I sami se uverite...

Za kraj, svima toplo preporucujem Skype!

Pozdrav!
 
Emails07.gif
 

Back
Top