MOKRA GORA !!!

domacin_uzice

Domaćin
Poruka
3.645
Da li ste nekada bili u Mokroj Gori, vozili se vozom ili vam cuvenom "Sarganskom Osmicom". Ukoliko neznate domaci reditelj Emir Kusturica sagradio je na prelepom brdu grad "Mecavnik". U toku je izgradnja velike zimske staze za skijanje. Nazalos jedna tuzna ves jeste da je od skoro bas ovaj retielj poceo da naplacuje koriscenje puta tacnije da naplacuje putarinu. Koliko mislite da je to dobro. Pisite sve...

Unapred Hvalla!!!
 
bio sam i na mecavniku i vozio sam se sarganskom osmicom. za razliku od mnogih na ovom forumu ja sam se vozio i kada je taj voz, popularni cira vozio i na more. posto ja zivim u krusevcu. mi smo dva dana isli do sutomora. smene su bile po meec dana. ja sam se podsetio , bilo mi je vrlo milo. kada sam ja isao, novembra prosle godine nije bilo nikakvog naplacivanja putarine, vec samo ulaz u mecavnik, kartu i danas cuvam kao i kartu za voz. ne znam sta da kazem. verovatno on misli da je napravio drzavu, pa tu moze da radi sta hoce, kao neki dktator. postovao sam ga, ali sada posle ovih procitanih redova ne znam sta da mislim o njemu i kao coveku i kao umetniku. na kraju, na ulazu u mecavnik pise da je to uradjeno uz pomoc uNESKO-a, ipak to nije njegovo. cuo sam i to da su mu seljaci naplacivali bukvalno svaki metar zemljista i sada verovatno hoce da vrati te pare. ali ipak put... sta da kazem...........
 
Bila sam i na Mokroj Gori i na Mećavniku više puta, i nikakvu putarinu nismo plaćali....Poslednji put sam bila prošle godine, a kakva je situacija sad nemam pojma.
Ako je to tačno da Kusturica naplaćuje, malo mi zvuči nelogično i bezveze....da to ipak nije neka Turistička organizacija Mokre Gore ili nešto slično?
 
Dezdemona:
Bila sam i na Mokroj Gori i na Mećavniku više puta, i nikakvu putarinu nismo plaćali....Poslednji put sam bila prošle godine, a kakva je situacija sad nemam pojma.
Ako je to tačno da Kusturica naplaćuje, malo mi zvuči nelogično i bezveze....da to ipak nije neka Turistička organizacija Mokre Gore ili nešto slično?
NE to nije nijedna turisticka organizacija daklecovek, tacnije Kusturica reditelj "Srpski" naplacuje putarinu. Oslobodjeni su placanja automobili dal Uzickih tablica i svi gradjani iz Bosne i Hercegovine jer se u Mokroj Gori nalazi granicni prelaz sa istoimenom zemljom. Stvarno je to nepodnosljivom tako da ono mislim da mu to nece proci. A to za zemlju ja sam inace mokrogorac i mogu ti reci samo da ga je covek za ono parce koje je kao navodno on Kusturica kupio ojadio otelio ga, ali sta mu vredi kada je ovaj gad pun. Iz izvestaja za 1 maj stoji da je kroz kapiju proslo vise ljudi nego sto je imao Zlatibor. Pa pomnozite taj broj sa ulazom na kapiji koji iznosi 150 dinara. Dacu vam podatak da je cak uzeo na svoje 5 popolicajaca i on njima komanduje koda im je on sef a ne neko iz Ministarstva Unutrasnjih poslova, Ko zna sta se radi tu....izgleda da se covek ponasa da je to njegovo...
 
po mom misljenju mecavnik je sranye...sem prirode ja tu ne vidim nista interesantno niti autenticno...samo mamac za sticanje love...
posle posete mecavniku sam isla u jednu pecinu i kako se sve desavalo istog dana mogla sam da uporedim koliko je fascinantnija prirodna lepota od kaobajagi etno sela...to možda i nekome kome naša kultura i tradicija nije ni malo poznata i bliska može da bude interesantno kao svojevrsni muzej, ali većina ljudi koja živi na ovim prostorima je vrlo dobro upoznata takvim načinom života...
 
Sve zavisno od ukusa i očekivanja. Mnogi su verovatno očekivali neznam ni ja šta, a onda se razočarali. Što se tiče prirode ona je fenomenalna, i svi koji kažu drugačije mislim da nisu iskreni. Mokra gora i ćira je lepo zamišljeno i stanice su zaista lepo uređene. Pa u turističke svrhe (uzimanja novca i sl. )je i u urađeno. A što se tiče Kusturice i moje mišljenje je da je malo preterao, počev od cene u Mećavniku pa do putarine za koju sad saznaje. Ali po opet priči koja kruži po Mokroj gori Kusturica je uložio i još će ulagati u Mokru goru. U izgradnji je i ski centar.
 
DA sve je to istina, ali trebaju li meni beogradjani da naplacuju sto dolazim u bg i kada budem dosao u beograd, trebaju li...ne trebaju naravno...sve je to po meni smesno. ali sta je tu je idemo dalje...

Pozdrav...
 
letos sam tuda prosla i svratili smo u Mecavnik na sok od jagode,onako gust i prirodan :roll: Nikakvu putarinu nismo platili..
gde se ona sada tacno placa ako se placa!? :confused:
Na glavnom putu koji vodi ka granici prema Visegradu ili na malom putu uzbrdo prema samom komplexu!? :?
Jedno je sigurno..Od kada je Kusta napravio to seoce muzej sta li je...Mokra Gora je dozivela svojevrsnu turisticku expanziju,i od toga stanovnici tog kraja mogu imati samo koristi.
Malo je glupo sto se naplacuje ulaz u Mecavnik jer nema sta da se vidi,mislim nista sto na bilo kom drugom mestu tj.seoskom domacinstvu ne moze..s obzirom da ce skoro svako makar popiti kafu..pa eto parica.
Bilo bi lepo kada bi moglo da se prenoci gore,a cujem da se radi na tome...
Lepa priroda,mir i tisina...
 
Dadadada kaze se na Mecavniku na u Mecavniku ali dobro. Pa on je idiot veliki idiot tako da ono. Sto se tice putarine ja sam cuo da se naplacuje po izlasku iz tunela tacnije sada kada rade tunel da se malo dole nise na putu placa da li je top sada pocelo mislim da jeste. Nista jos provericu pa javljam oki doki


Pozdrrav,, i posetite MG kada je leto da se malo kupamo...pozdrav....
 
Bila sam i opetidem. Zapravo iza Bozica sam na Zlatiboru. Osim sjajne pijace, koje nema na svijetu, Mokre Gore, osmice i etno sela,stmi jos preporucuju strucnjaci da vidim?

Ako naplacuuje putarinu, vjerovatno je ili on sredio put do tamo ili namjerava da to ucini. Sa druge strane mozda je u pitanju turisticka org, a ne on licno.
 
Obrni-okreni ali nemozes da prodjes a da neplatis ni zatvorenih ociju. Sta ako ja to nezelim da gledam a idem u CG preko Bosne ? Znam da 50 din nije nista ali princip je u pitanju.Samo fali da me naguze........MAFIJA rekao sam Vam
 
Kusturica je posetio granicni prelaz sa Bosnom i Hercegovinom. Od 1 januuraa ce naplacivati iz pravca visegrada ka uzicu kroz mokru goru putarinu barem tako sam cuo.... sta da se radi jeste podrzavam mafija je to...
ja sam iz uz kada dolazim u bg sta treba da me cekas na glavnoj zeleznickoj i da mi naplatis sto sam dosao naravno da netreba tako i on to netreba da radi,,,,ne znam sta da vam kazem

Pozdrav...
 
Bio sam pretprošle godine za doček Nove godine na Zlatiboru pa sam išao u posetu i Mećavniku, a u toku istog leta sam bio na Šarganskoj osmici. Samo etno selo nije loše, bilo mi je interesantno što smo mogli u tom trenutku da vidimo nekoliko poznatih ličnosti u samom Mećavniku, Vuka Kostića, Momu Kapora i samog Emira Kusturicu. Zapamtio sam da je u poslastičarnici usluga veoma spora ali su zato tufahije odlične.
 
Procitala sam sve sto ste ovde napisali, i kako to nekako i ide uz mentaitetet naseg naroda, mislim, srpskog, jedna apsolutna dezinformacija koju je postavio gospodin koji koristi nick domacin_uzica, izazvala je reakcije medju kojima se kusturici, sasvim neopravdano lepi etiketa idiota i sl...
Kusturica je reditelj, svetskog ranga a sada i vlasnik drvengrada, kao i direkktor projekta koji se zove PARK PRIRODE MOKRA GORA koje je vlasnistvo drzave, a ne Kusturice.
Drvengrad se nalazi pod zastitom UNICEF-a, kao deo PARKA PRIRODE.
Posto je domacin_uzice apsolutno neupucen i svojom izjavom da Kusturica naplacuje put, izazvao kontroverzne reakcije ljudi koji prate ovaj forum, nasla sam za shodno, da takoreci iz prve ruke objasnim o cemu se radi.
Kusturica nije uveo nikakvu putarinu niti se ista sada naplacuje niti ce se ikada naplacivati, tako nesto nije definisano u programu Parka Prirode.
Drzava koja stiti parkove prirode u nasoj zemlji uvodi "naknadu za zagadjivanje predela izuzetnih odlika Mokra Gora", slicne naknade postoje od Yelow parka i mnogih evropskih
zasticenih zona, za vozila koja prolaze tom teritorijom!
i to nema nikave veze sa Kusturicom, niti je to njegova ideja, niti ce taj novac ici u njegov dzep....
TAJ NOVAC CE BITI RASPOREDJEN U LOKALNE SVRHE I RAZVOJ TOG KRAJA!!!
ZNACI, KUSTURICA AMA BAS NIKAKVE VEZE NEMA SA TIM NOVCEM, NITI CE IMATI BILO KAKVU KORIST OD TE NAKNADE, MOZE DA IMA SAMO GLAVOBOLJU...
Od Nove Godine je moguce prespavati u drvengradu...
Skijaliste je pocelo sa radom 7.01.2007. skipas je 600 dinara dnevno po osobi...
jos uvek se ne iznajmjuje oprema za skijanje, ali ce to biti u ponudi za neko vreme
Za sve informacije o drvengradu, mozete poslati email na info@mecavnik.info
i dobicete u sto kracem roku odgovore na sve sto vas zanima u vezi sa tim.
Pozdrav i molim vas bez iznosenja neproverenih informacija!
 
domacin_uzice:
Kusturica je posetio granicni prelaz sa Bosnom i Hercegovinom. Od 1 januuraa ce naplacivati iz pravca visegrada ka uzicu kroz mokru goru putarinu barem tako sam cuo.... sta da se radi jeste podrzavam mafija je to...
ja sam iz uz kada dolazim u bg sta treba da me cekas na glavnoj zeleznickoj i da mi naplatis sto sam dosao naravno da netreba tako i on to netreba da radi,,,,ne znam sta da vam kazem

Pozdrav...
mogu da razumem da si toliko neifomisan ili da namerno siris deinformacije ne bi li isprovocirao odredjene rekacije iz samo tebi znanih razloga, ali da poredis zeleznicku stanicu u Beogradu sa zasticenom zonom i predelima izuzetnih odlika kao sto je Mokra Gora, e to bih ja vec nazvala tvojom mafijaskom misijom!!!!!
btw. tufahije u Lotici, poslasticarnici u Drvengradu kostaju 150 dinara!

8)
 
domacin_uzice:
NE to nije nijedna turisticka organizacija daklecovek, tacnije Kusturica reditelj "Srpski" naplacuje putarinu. Oslobodjeni su placanja automobili dal Uzickih tablica i svi gradjani iz Bosne i Hercegovine jer se u Mokroj Gori nalazi granicni prelaz sa istoimenom zemljom. Stvarno je to nepodnosljivom tako da ono mislim da mu to nece proci. A to za zemlju ja sam inace mokrogorac i mogu ti reci samo da ga je covek za ono parce koje je kao navodno on Kusturica kupio ojadio otelio ga, ali sta mu vredi kada je ovaj gad pun. Iz izvestaja za 1 maj stoji da je kroz kapiju proslo vise ljudi nego sto je imao Zlatibor. Pa pomnozite taj broj sa ulazom na kapiji koji iznosi 150 dinara. Dacu vam podatak da je cak uzeo na svoje 5 popolicajaca i on njima komanduje koda im je on sef a ne neko iz Ministarstva Unutrasnjih poslova, Ko zna sta se radi tu....izgleda da se covek ponasa da je to njegovo...
OVO JE TVOJE SASVIM PROIZVOLJNO NAKLAPANJE KOJE VEZE NEMA SA ISTINOM I SITUACIJOM NA TERENU!
Ima nacina da se pravilno informises i da onda o tome diskutujes, ali ovo tvoje sirenje dezinformacija ne mogu protumaciti drugacije osim kao zescu provokaciju sa idejom da se nepravdano stvori nekakakav gnev na samog Kusturicu !!!!
 

Back
Top