најчесћи узроци развода

Joca_Jox

Početnik
Poruka
37
Који су по вама најчешћи узроци развода.По мени то су алкохолизам,неверство,не поштовање онога са којим сам.У једно нема љубави мећу супружницима.А нема љубави јер нема Бога а Бог је љубав.Нека ми свако опрости кој је друге вере или не верује.Али ја само износим свој став.Шта ви мислите?
 
Joca_Jox:
Који су по вама најчешћи узроци развода.По мени то су алкохолизам,неверство,не поштовање онога са којим сам.У једно нема љубави мећу супружницима.А нема љубави јер нема Бога а Бог је љубав.Нека ми свако опрости кој је друге вере или не верује.Али ја само износим свој став.Шта ви мислите?

О теми...
Толстој је рекао:''Све срећне породице личе једна на другу, две несрећне - несрећне су на свој начин!''
Разлози су потпуно индивидуални...али верујем да ипак негде постоји нека статистика...

Најискреније: ја не бих могла конкретно да дефинишем разлоге свог равода...
 
pajamaca:
jeste. ali koliko ih je već bilo, ko po zadatku?
ok hellen. neću sa tobom da se raspravljam.
ali smorili me više.
a znam da bi i tebe, ali nisi danas u tom fazonu, očigledano:lol:

Не волим ни ја кад неко почне да мисионари и да нас убеђује....
Ваљда смо се, ми са стажом овде, много наслушали сличних покушаја, па зато тако нетрпељиво реагујемо...
Али, слушамо и оног Ацу, и Синкета са његовим глупостима...па нек прича и овај, има право.
 
Не ја не мисионарим.Мисионарење значи проповедати веру.Али ја нисам овде зато дошао.Већ да са вама поделим мишљењ.То јест да чујем и вас али и да изнесем своје.То што мислите другачије а је другачије не значи да ми не треба да комуничирамо.У осталом зар то није дијалог.Када би причао са оним ко мисли као ја то би био монолог.Овде сам тошао не да подучавам већ да научим.Опрости те ми ако вас нечим увредм знај те да нисам имао намере.
 
ne postooji razlog,svako se razvodi iz nekog drugog razloga........ja ni ne znam zasto sam se razvela.Nije on bio neveran,niti sam ja,nije bio alkoholicar.........bio je nesto sasvim drugo,nije bio ni cvecka,ali ja sam mislila da cu moci........jednostavno u jednom trenutku sam shvatila da ne mogu vise,da zelim da zivim normalno,da zelim da ZIVIM.........poceli smo da se svadjamo,da se medjusobno optuzujemo,da se bijemo,mrzimo.........i rastali smo se.
.........a ustvari nikaad nismo ni prestali da se volimo...........
 
pajamaca:
što bi rekla moja ćera:
N-E-mo-Z-em vi-FE
Svaka cast. Ali pre toga se samo treba zapitati zasto. Pokusaj da stavis na papir sta je ono pozitivno sto vas spaja i sto ti odogovara najednu stranu a na drugu sve sto ti smeta i ne odgovara. zatim isto to zamoli i nju/ njga. Ako ste dosli dotle da ni to necete a uradite onda nema dalje. Lagano pa na raskrsnicu. Ako imate dece pokusajte barem da se na raskrsnici pozdravite kao ljudi a ako ni to nemate onda se slobodno sutnite i put pod noge. nema tu mnogo filozofije. ZIvot je patnja a svako ljudsko bice zeli da prevazidje stanje patnje. Cisti zen. Ili jesi ili nisi ... Pozzz
 
Joca_Jox:
Који су по вама најчешћи узроци развода.По мени то су алкохолизам,неверство,не поштовање онога са којим сам.У једно нема љубави мећу супружницима.А нема љубави јер нема Бога а Бог је љубав.Нека ми свако опрости кој је друге вере или не верује.Али ја само износим свој став.Шта ви мислите?
pored navedenog ...
``PARE`` ljude kvare ....:wink:

naravno ako dolazi u braku do svakodnevnih svadja , tuche ,.....
 

Back
Top