Kako da aktiviram dodatna 2 USB porta?

Moraš da proveriš da li su ti portovi uključeni fizički u matičnu ploču, jer često nisu.

Takođe pazi, često ovi kablovi koji idu od matične do spoljnog konektora na kućištu nisu kvalitetni, te uređaji prikačeni na njih ne rade dobro. Ja sam imao jedan server koji se inače zapalio na spoju konektora za eksterne USB portove, zato ne volim da ih koristim nego umesto njih uvek imam USB HUB na stolu...
 
Не можеш да их активираш у БИОС-у.Једино можеш да повежеш жице које иду с кућишта на плочу.Ако повежеш погрешно,чим прикачиш нешто на УСБ,спалићеш плочу,ЗАТО ПАЗИ!
 
Povezivanje USB konektora koji se nalazi na kućištu sa matičnom pločom je relativno jednostavan posao, jer su žice koje idu od konketora jasno obeležen te je potrebno samo povezati svaku žicu sa odgovarajućim pinom na matičnoj ploči. Ukoliko se žice koje idu od USB konektora završavaju u jednom utikaču onda je stvar još jednostavnija. Naravno, zgodno je imati i uputstvo za matičnu ploču.
 
Jel' imaš manual? Ako se ne varam, ovo bi trebalo da ima u njemu:
...

Znači, ti data + i - su na ploči USBP + i -, imaš gnd ( masa ) i taj četvrti kome ne znaš oznaku je USBPWR ( možda označen kao Vcc ili sl. )
Ako ti je taj 4. označen kao Vcc onda ide ovako:

VCC1 DATA1- DATA1+ GND ............ prvi port...
VCC2 DATA2- DATA2+ GND ............ drugi port...
 
@ dr_Bora
Pretekao sam te.... :D
misioni:
Не можеш да их активираш у БИОС-у.Једино можеш да повежеш жице које иду с кућишта на плочу.Ако повежеш погрешно,чим прикачиш нешто на УСБ,спалићеш плочу,ЗАТО ПАЗИ!
Inache za tvoj info ja sam u servisu sa drugarom ( koji tu radi ) sad kad sam nosio plochu na reklamaciju pogreshno spoji zice i nisam spalio plochu.... Chim sam ubo USB Flash windows je izbacio da je nashao Unknown Device i automacki na flashu vishe nije svetlila kontrolna dioda nego je win sam disable-ovao flash... Kad sam spojio normalno i ponovo ubo flash sve je normalno radilo ukljuchujuci plochu i flash i sve ostalo....
 
Pa napisao sam ti redosled. Izaberi bilo koji, npr. levi JUSB2.
Znači , tačno redosled koji sam napisao : kreneš od pina 1 na ploči :
VCC1 DATA1- DATA1+ GND ............ prvi port... znači sve je u liniji...
pa onda od pina 2 :
VCC2 DATA2- DATA2+ GND ............ drugi port...
 

Back
Top