Суноврат ДС-а, пали на треће место

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Winston Smith

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
111
Narodnjaci jači od DS-a!
SRS sa 31,5 odsto i dalje najjača stranka u Srbiji, koalicija DSS-NS sa 21 odsto pretekla DS, koji podržava 19,3 odsto birača, pokazalo istraživanje "Medijum Galupa"

Narodnjaci jači od DS-a....

Aligrudić: Preći ćemo i radikale, bićemo najjači

Vukadinović: Tvrdim da je G17 daleko ispod tog rejtinga

BEOGRAD - Koalicija vladajućih partija DSS-NS jača je od Demokratske stranke, pokazalo je poslednje istraživanje "Medijum Galupa", saznaje Press. Prema anketi "Galupa", SRS je i dalje najjača stranka u Srbiji sa podrškom od 31,5 odsto, dok je DS posle dugo vremena pao na ispod 20 odsto - 19,3! Istraživanje je rađeno na uzorku od 1.400 ispitanika sa teritorije cele Srbije, a zaključeno je 4. decembra.
Koštuničin DSS i Nova Srbija Velimira Ilića, na čijoj se listi nalaze i članovi Jedinstvene Srbije Dragana Markovića Palme, ima 21 odsto podrške onih koji bi izašli na izbore, što pokazuje da su glasači dobro reagovali na stvaranje takozvane "narodnjačke koalicije". DSS sam ima podršku 15 odsto, NS 5,4, a JS 1,2.
Neočekivano dobro, prema "Galupovom" istraživanju, stoji i G17 Plus, doskorašnjeg ministra finansija Mlađana Dinkića, koji sa 9,3 odsto podrške neće imati nikakvih problema da uđe u parlament. Cenzus prelazi još jedino SPS Ivice Dačića, koji ima podršku 5,7 odsto birača, dok je na ivici koalicija LDP-LSDV-SDU-GSS - Čedomir Jovanović sa 4,9 odsto.
Daleko od skupštinskih klupa nalazi se SPO, pošto bi za njih, prema "Galupu", glasalo 2,7 odsto izašlih na izbore, dok će manjinske liste SVM-a Jožefa Kase i LZS-a Sulejmana Ugljanina verovatno preći manjinski cenzus i ući u Skupštinu.
Politički analitičar Đorđe Vukadinović sa dosta rezerve uzima najnovija istraživanja "Medijum Galupa".
- Moram da priznam da su mi ti rezultati vrlo čudni. Ono što mogu da tvrdim jeste da je G17 Plus daleko ispod tog rejtinga i da se bori za cenzus sa krajnje neizvesnim ishodom. S druge strane, i da uzmemo da je takav rejting DSS-a moguć, sumnjiv je rezultat DS-a i LDP-a, jer sve ukazuje da oni imaju veću podršku među glasačima. Sve ovo treba uzeti sa rezervom jer ovakva istraživanja često lansiraju stranke kako bi "ostavile utisak" kod onih koji se još kolebaju - kaže Vukadinović.
Međutim, funkcioner DSS-a Miloš Aligrudić kaže da je siguran da "Galupovo" istraživanje "realno oslikava raspoloženje građana".
- Rejting naše koalicije skočio je jer mi građanima nudimo jasnu strategiju bolje Srbije. DS je ranije išao na popularnost svog lidera, što je ovoga puta izostalo, a to će ih koštati... Slažem se i sa rejtingom G17 Plus, jer je Mlađan Dinkić krenuo sa školskim primerom izborne kampanje. Mislim da bi uskoro moglo da dođe do još većih promena i da stranke okupljene oko premijera Koštunice izbiju ispred radikala - smatra Aligrudić. I portparol Izbornog štaba G17 Plus Suzana Grubješić ubeđena je da "Galup" "raspolaže pravim informacijama".
S. VOJINOVIĆ

DS i SPO: Nije tačno

U DS-u ne veruju u istraživanja "Medijum Galupa"

- U poslednjih nedelju dana rađeno je najmanje deset istraživanja, koje smo imali priliku da vidimo, i sva ona jasno kažu da se bitka za najveći broj glasova vodi između SRS-a i DS-a. Mi očekujemo da će se takva čudna istraživanja, koja vi pominjete, pojavljivati i dalje u cilju obeshrabrivanja građana - kaže portparol DS-a Jelena Marković.
Potpredsednik SPO-a Srđan Srećković siguran je da će njegova stranka dobiti veći broj glasova.
- SPO neće da ulazi u priču o procentima, ali ipak vi to proverite... Već sada mogu da tvrdim da ćemo biti nezaobilazan faktor u budućoj demokratskoj vladi Srbije - kaže Srećković.

Rejting

SRS 31,5
DSS-NS 21
DS 19,3
G17 9,3
SPS 5,7
LDP 4,9
SPO 2,7
 
Ma propast.....Shto se onaj tadic uopshte trudi.....Kao sporitsta
d025.gif
pih, kad vinston ima rezultate u rukavu
a020.gif
 
Ma мене једино забрињава могућност да у Парламент уђе ЛДП, а сви остали мање-више су разумни људи који желе добро грађанима Србије. Да ми је упознати некога од тих 4,7% који би гласали за њих чисто да упознам њихов психолошки профил и утврдим да ли је тачно оно што се прича.

Иначе баш гледал реплику и ови из ЛДП изгледају заиста јадно. Млада дама из поменуте странке даје следећи коментар поводом тога што у погледу КиМ постоји консензус свих парламентарних странака "Па шта и Устав је изгласан са већином али ми мислимо да није добар документ". Е јест јој одговор :D
 
no_problem:
Ма ЏДП има негде око 45-55% нисте знали? хахахахаха ... Друго, радикали су испод 1% ... мислим, то је оно што ови из ЏДП желе да чују. Реалност је ипак суровија. ЛДП има око 4% а СРС око 40%
Jel to neko stekao utisak da sam pristalica ovih balondžija? Pogrešno i očigledno ste novi pošto je upravo suprotno, ali mislim da sam realnu procenu dao bilo nam krivo ili ne. Ali ipak je čini mi se bolje da čedica osvoji više jer to su glasovi DSa, tako da njegovim boljim rezultatom DS prolazi lošije što je za SRS povoljnije pošto LDP nema ulaz u bilo koju koaliciju.
 
Winston Smith:
Narodnjaci jači od DS-a!
SRS sa 31,5 odsto i dalje najjača stranka u Srbiji, koalicija DSS-NS sa 21 odsto pretekla DS, koji podržava 19,3 odsto birača, pokazalo istraživanje "Medijum Galupa"

Narodnjaci jači od DS-a....

Aligrudić: Preći ćemo i radikale, bićemo najjači

Vukadinović: Tvrdim da je G17 daleko ispod tog rejtinga

BEOGRAD - Koalicija vladajućih partija DSS-NS jača je od Demokratske stranke, pokazalo je poslednje istraživanje "Medijum Galupa", saznaje Press. Prema anketi "Galupa", SRS je i dalje najjača stranka u Srbiji sa podrškom od 31,5 odsto, dok je DS posle dugo vremena pao na ispod 20 odsto - 19,3! Istraživanje je rađeno na uzorku od 1.400 ispitanika sa teritorije cele Srbije, a zaključeno je 4. decembra.
Koštuničin DSS i Nova Srbija Velimira Ilića, na čijoj se listi nalaze i članovi Jedinstvene Srbije Dragana Markovića Palme, ima 21 odsto podrške onih koji bi izašli na izbore, što pokazuje da su glasači dobro reagovali na stvaranje takozvane "narodnjačke koalicije". DSS sam ima podršku 15 odsto, NS 5,4, a JS 1,2.
Neočekivano dobro, prema "Galupovom" istraživanju, stoji i G17 Plus, doskorašnjeg ministra finansija Mlađana Dinkića, koji sa 9,3 odsto podrške neće imati nikakvih problema da uđe u parlament. Cenzus prelazi još jedino SPS Ivice Dačića, koji ima podršku 5,7 odsto birača, dok je na ivici koalicija LDP-LSDV-SDU-GSS - Čedomir Jovanović sa 4,9 odsto.
Daleko od skupštinskih klupa nalazi se SPO, pošto bi za njih, prema "Galupu", glasalo 2,7 odsto izašlih na izbore, dok će manjinske liste SVM-a Jožefa Kase i LZS-a Sulejmana Ugljanina verovatno preći manjinski cenzus i ući u Skupštinu.
Politički analitičar Đorđe Vukadinović sa dosta rezerve uzima najnovija istraživanja "Medijum Galupa".
- Moram da priznam da su mi ti rezultati vrlo čudni. Ono što mogu da tvrdim jeste da je G17 Plus daleko ispod tog rejtinga i da se bori za cenzus sa krajnje neizvesnim ishodom. S druge strane, i da uzmemo da je takav rejting DSS-a moguć, sumnjiv je rezultat DS-a i LDP-a, jer sve ukazuje da oni imaju veću podršku među glasačima. Sve ovo treba uzeti sa rezervom jer ovakva istraživanja često lansiraju stranke kako bi "ostavile utisak" kod onih koji se još kolebaju - kaže Vukadinović.
Međutim, funkcioner DSS-a Miloš Aligrudić kaže da je siguran da "Galupovo" istraživanje "realno oslikava raspoloženje građana".
- Rejting naše koalicije skočio je jer mi građanima nudimo jasnu strategiju bolje Srbije. DS je ranije išao na popularnost svog lidera, što je ovoga puta izostalo, a to će ih koštati... Slažem se i sa rejtingom G17 Plus, jer je Mlađan Dinkić krenuo sa školskim primerom izborne kampanje. Mislim da bi uskoro moglo da dođe do još većih promena i da stranke okupljene oko premijera Koštunice izbiju ispred radikala - smatra Aligrudić. I portparol Izbornog štaba G17 Plus Suzana Grubješić ubeđena je da "Galup" "raspolaže pravim informacijama".
S. VOJINOVIĆ

DS i SPO: Nije tačno

U DS-u ne veruju u istraživanja "Medijum Galupa"

- U poslednjih nedelju dana rađeno je najmanje deset istraživanja, koje smo imali priliku da vidimo, i sva ona jasno kažu da se bitka za najveći broj glasova vodi između SRS-a i DS-a. Mi očekujemo da će se takva čudna istraživanja, koja vi pominjete, pojavljivati i dalje u cilju obeshrabrivanja građana - kaže portparol DS-a Jelena Marković.
Potpredsednik SPO-a Srđan Srećković siguran je da će njegova stranka dobiti veći broj glasova.
- SPO neće da ulazi u priču o procentima, ali ipak vi to proverite... Već sada mogu da tvrdim da ćemo biti nezaobilazan faktor u budućoj demokratskoj vladi Srbije - kaže Srećković.

Rejting

SRS 31,5
DSS-NS 21
DS 19,3
G17 9,3
SPS 5,7
LDP 4,9
SPO 2,7

pa chinjenica je da je tadic som,
poprilichno glup
i da rejting stranke sigurno nece da raste...

al da ih stigne vojovelja... ne verujem...
 
anntaylor:
Ej ljudi ja imam statistike svih agencija koje su istrazivale biracko telo pred izbore i sve cu ih postaviti nakon izbora pa da vidite koje su to LAZI i verovatno namestena istrazivanja.

Cak sam jednoj agenciji posalo te statistike a oni odgovorili kako je to radjeno samo na podrucju Beograda :)

Za mene licno svaka istrazivanja koja DS-u daju vise od 15% su lazna.

:D
to shto ti neznash shta znachi rech "laz"... verovatno nisi ti kriv.
okruzenje te je takvim napravilo 8)
 
anntaylor:
Ej ljudi ja imam statistike svih agencija koje su istrazivale biracko telo pred izbore i sve cu ih postaviti nakon izbora pa da vidite koje su to LAZI i verovatno namestena istrazivanja.

Cak sam jednoj agenciji posalo te statistike a oni odgovorili kako je to radjeno samo na podrucju Beograda :)

Za mene licno svaka istrazivanja koja DS-u daju vise od 15% su lazna.

Ovo je skroz tacno! I narocito se to odnosi na CeSID (i onaj njihov mutavi Blagojevic...)
Uvek do sad SRS je jaca a DS slabija nego u tim takozvanim "istrazivanjima"

Matematicki obracun glasi: ako oni kazu da je SRS na nekih X % onda treba na tih X dodati 10 ili 15% i dobicete stvaran rejting SRS
 
Torrente-BG:
Pa to je ocekivano da DS pukne.Jos ce i Ceda da im uzme koji procenat i gotovi su

ДС је пук'о из два разлога:

1. Борис Тадић је запечатио политичку каријеру у Србији метанисањем
у Сребреници, и

2. Мики Маус звани Божа Дерикожа га начисто свакодневно покопава јер говори
и промовише потпуно ИСТЕ ЛАЖИ као и 2000., Борис је палио рају на 500 000
нових радних места, а Божа серенда о укидању школарина студентима - а они их
и увели и направили приватне универзитете... Мики Маус је невиђена мала
лажовчина......
 
I umesto da se svi ovi desničari raduju, počinje popovanje zašto je to tako? Imam osećaj da su voljni pomoći DS da ojača :grin: Radujte se.
No znajući naše istraživače, još jedna u nizu nepouzdanih anketa. Ja tvrdim da DS neće biti ispod 23%. Za 43 dana ćemo se uveriti.
A to koliko je Boris glup, dokaz je da je ipak najpopularniji političar u Srbiji. Onda se čovek pita kakvi su ostali kad je on najpopularniji 8-)
 
Saznaje Press :lol:

Dragi moji sugradjani radikali i cedisti, na sledecim izborima DS nece biti ispod 25% - to ja kao portparol stranke i ugledni prorok garantujem tako da ukoliko zelite da se kladite igrajte 25+ SIGURICA...

Gledo danas reprizu "Replike" - na pitanje Srbina sa Kosova "Ne pravite se mutavi, da li ste vi iz ldp-a za nezavisno Kosovo?" sledi odgovor nenada prokica "Da, mi jesmo za nezavisno Kosovo" - a procenti stranke iznenada naglo pali u bunar, pocinju ljudi polako ali sigurno da shvataju da ste vi cedisti dno dna ovog naroda...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top