Problem sa SISTEMSKIM ikonama!

Franka

Obećava
Poruka
63
Da li se ovo nekome dogadjalo? Nicim izazvane (bar ja tako mislim), potpuno su mi se izmenile sistemske ikone na desktopu (My Documents, My Computer), a isto tako i folderi u Windows Exploreru (My Documents, My Computer, My Music, My Pictures, My Videos). Pored toga, izmenili su mi se i neki fajlovi u folderima (kao npr. MHTML). Pre toga, poremetile su mi se bas sve ikone na desktopu, ali njih sam uspela pojedinacno da vratim, opcijom Properties-Shortcut-Change Icon. Isto sam to pokusala sa sistemskim ikonama, opcijom Properties-Desktop-Customize Desktop itd., ali iako postupak prikaze kako treba, sa ikonama se ne desava nista. Poslednje sto sam pokusala je System Restore, ali nije pomoglo. Takodje je cudno da su se bile poremetile i neke ikone u Start meniju, ali one su se vratile same! Napominjem da kada kliknem na problematicnu ikonu na desktopu, ili na folder u Exploreru - radi bez problema, sve se otvara bez problema, ali ne mogu da vratim izgled same ikone. Sistem je XP Professional. Koristim Internet Explorer, kao default, a cesto i Mozilu, ako ovo ima neke veze. Ima li neko kakvu ideju?
 
Hm, ako si promenila default browser sa IE u Mozilla, onda su se promenile ikonice za htm, html i eventualno mhtml. Međutim, ovo ostalo je malo čudno... Da li si menjala temu Windows-a ili možda koristila neki program za menjanje izgleda Windows-a?
 
Ma nisam, bas nisam, slutim da se nesto desilo u sistemskim parametrima. Kopala sam, potom, po Internetu, po raznim stranim forumima i nasla iks slicnih problema kod korisnika. Ne nadjoh, pritom, da se iko snasao u odgovorima. Kopacu jos malo i ako nesto pronadjem, javljam obavezno, jer je problem bas neobican. Slutim da se zeznulo nesto sistemski... Ako neko nesto nadje, molim, takodje, da napise. Uostalom, ne bih ubacila temu tek tako, da je neki bas svakidasnji problemcic...
P.S. Pretpostavljam da je krajnje resenje reinstalacija OS, ali me bas kopka sta se to desilo...
 
The Legolas:
Pa vrlo jednostavno, print screen dugme na tvojoj tastaturi iskoristi kao opciju za slikanje desktop-a, ili vec ikona koje su ti izmenjene. Zatim pokreni paint program, edit, paste, save as. Uploaduj ovde i to je to.

Hvala, jasno mi je, ali mi nije jasno sto nesto nece. Imam bas dobru tastaturu koja jos nije zakazala. Ne bih nesto da zavrzujem ovde po Forumu.
 
U starijim verzijama windowsa je postojala opcija u kontrol panelu da se uradi customize desktop , Microsoft je bio pripremio jedno dvadesetak stilova , kada bi se neki desktop od njih postavio menjale bi se sve sistemske ikone , pokazivač miša itd. . da nemaš nešto slično instalirano na kompjuteru??? :)
 
Nece ni Alt+... nije bitno, skinula sam trajal verziju SnagIt-a sa Neta, nije bas snimilo cisto, ali evo, mozete da vidite kako izgledaju sistemske ikone (My Computer i My Documents, na primer) i kako, npr. izgledaju MHTML, u ovom problemskom slucaju. Sad cu da prostudiram i ovo drugo sto ste mi napisali...
 

Prilozi

  • Snagit IIb.jpg
    Snagit IIb.jpg
    11,7 KB · Pregleda: 53
  • SnagIt 1b.jpg
    SnagIt 1b.jpg
    16,3 KB · Pregleda: 53
snejks:
U starijim verzijama windowsa je postojala opcija u kontrol panelu da se uradi customize desktop , Microsoft je bio pripremio jedno dvadesetak stilova , kada bi se neki desktop od njih postavio menjale bi se sve sistemske ikone , pokazivač miša itd. . da nemaš nešto slično instalirano na kompjuteru??? :)

Pa, ako smo se dobro razumeli, imam "nesto slicno". Jeste da imam nesto stariju verziju Windowsa, ali ja nesto mislim da to ima svaka verzija. U mom slucaju, tu se nalaze klasicni stilovi ikona. Pogledaj jos jednom moj inicijalni post, napisah tu sta sam sve radila i gde...

A ovaj stil sto si prilozio je za moje oko veoma zgodan. Ja eksperimentisem sa Vistinim stilovima na svom starom kompu, a ovde nisam nista dirala, majke mi.
 
Meni lichi kao da nedostaju ekstenizje tvojim system-skim ikonama, zato system ne zna koju ikonu gde da stavi, probaj izgooglas i saznash koju su ekstenzije, a zatim desni klik pa rename i upishesh ekstenizije dodatno, nad tim iconama.

Sto se tiche Vistinih stilova i ostalih third party programa, mogucnost da se zezne shell, moze da prouzrokuje ovako nesto, ali ti to nisi radio/la, tako da verovatno je gore napomenuto problem.

Mozda neko, ima drugu ideju.
 
Da, nisam to radila na "ovom" kompjuteru, jedino se prisecam da sam negde kada se to desilo deinstalirala TroyanRemover sa kompa, mada ne vidim da to moze da ima neke veze. Ko bi ga znao. Svakako cu pokusati nesto sa ekstenzijama. Sad svima pozdrav, hvala na trudu, a mene eto ponovo sutra na Forumu.
 
Stvarno je The Legolas u pravu i meni lići kao da tvoj kompjuter ne prepoznaje extenzije .
Kakav troyan remover ? Veoma lako je moguće da ti je njegova deinstalacija oštetila sistemske datoteke . Mislim se da će za ovo možda ipak trebati reinstall , ali prvo da čujemo iskusnije i starije od nas.
 
E, zdravo, Snejks! Ne videh tvoju poruku, jer sam otvorila prvu stranu. Da, da, bas se secam da sam to deinstalirala i da se upravo tada (odnosno nesto posle toga) pojavio problem. Troyan Remover je jedan obican, solidan antitrojanac, ubacila sam ga jer sam prethodno nesto posumnjala da mi je komp malo zarazen, ali na srecu nije bio. Deinstalirala sam ga jer je mnogo zavrzivao pri svakom podizanju sistema, tj. ocitavao potencijalnu napast. Ne secam se da bi nesto drugo moglo da bude, jer, znas i sam, nikada se nista ne dogodi samo od sebe, samo ne znamo bas uvek sta smo ceprkali. Pogotovu ako radis vise stvari istovremeno... I meni lici da ste ti i Legolas u pravu. I ako vas dvojica nemate resenje, onda ne znam ko ce da ima... Ha-ha, to ja zelim da isprovociram nekoga da se javi sa "resenjem". A da ste vas dvojica maheri, to se ne salim. Citam...
 
Nova situacija: Dva dana se nije desavalo nista, a onda su se ZAISTA same od sebe povratile sve sistemske ikone i folderi u Exploreru, sem My Documents. Onda sam, opcijom Change Icon, uspela da aktiviram i tu opciju (ranije nije mogla), jer za My Documents kod mene postoje dve slicne ikonice. I, kao sve OK. Povratise se i fajlovi u MHTML. I onda ja resim da restartujem racunar, da vidim da li ce tako i da ostane. I sta se desilo? Sve se vratilo u prvobitni problem, kao sto je i bilo, osim sto je sada ostala OK ikona My Documents, kao i njen folder... Kao sto svi konstatovasmo - cudno veoma, a sada jos cudnije. Videcemo dalje.
 
I sve ovo, kao sto vidite iz mojih postova, nije neki spektakularni problem, ali kada se dogadja ovako kao sto se dogadja, pribojavam se da i nije bas bezazleno. Na primer, da nije neki viruscic, ili neka druga napast, koje moji "anti-napast" programi ne mogu da otkriju... Sta mislite? Koristim AVG Free, Ad-Aware, Spybot Search & Distroy, jos i Eusing Free Registry Cleaner, Free Windows Registry Repair. Ove poslednje koristim oprezno, sa prethodnim backupom. Redovno su azurirani... Imam i Nortona, ali sam ga skinula, jer me mnogo nervira i usporava... Znam da sve ovo nije neka mnogo jaka zastita, pa zato i mislim da se nije nesto "nakacilo" na foldere...
 
Franka Ako može savet ja bih na tvom mestu skinuo AVG i stavio gore Avast antivirus , ima ga na njihovom sajtu i to na srpskom jeziku. Stavio ga , pokupio sve update i pustio jedan sken pre podizanja Windowsa . Nije AVG loš antivirus ali ja ipak preferiram Avasta.
 
Što se tiče troyan removera , našao sam ga netu , skinuo , instalirao , iskenirao komp (pokazalo mi da nemam ništa) deinstalirao . pri deinstalaciji nudi brisanje nekih sistemskih datoteka koje MOŽDA niko ne koristi od ostalih sistemskih programa među njima i za unrar i neke image datoteke pa je to možda bio tvoj problem.
 
I nije te mrzelo! Neverovatan covek. Svaka cast. Jos kad bismo na tom tragu mogli nesto da vratimo... Tu vec, moje skromne vestine prestaju. Mnogo sam se ovih dana bavila ekstenzijama, i koliko god mi je polazilo za rukom da provalim stosta oko ekstenzija fajlova, nista mi nije islo sa folderima, pa samim tim i sa njihovim ikonama... Samo sam se vrtela u krug. Kao sto rekoh, od fajlova se to odnosilo samo na MHTML... Da se trajno nesto pogubilo, pa hajde, ali se jednom dnevno povrati, pa potom nestane opet...
 
Napisah u inicijalnom postu da sam to vec uradila, pa nije pomoglo. Sta je tu je. Ne bih vise da vas davim. Iz svega ovoga recimo da zakljucim - jedino da "presvucem" OS. Hvala, narode. Vidimo se tu negde, po forumu.
P.S. Naravno, ne odbijam dalje sugestije, ako ih bude.
 

Back
Top