perut

bubi_83

Početnik
Poruka
20
hej raja

zna li neko sta pomaze kod peruti u kosi....... samponi ili nesto slicno........ treba li prestati koristiti gelove, pjene itd....

inace nikad nisam farbala kosu, a imam taj problemcici, posebno u proljece i jesen......
 
Vichy-jev sampon protiv peruti je odlican!
Postoji za masnu kosu i suvu i normalnu, mislim.
Malo vise kosta od obicnih sampona, ali je jedini za koji ja znam da deluje. I to perut potpuno nestane. Tek jedno mesec do dva posle prestanka upotrebe perut ponovo pocinje.
 
Jaoooo...kako nasedate na taj Vichy....pa ti proizvodi su toliko agresivni, da ne poverujes...meni zbog tog sampona pocela strasno, da opada kosa...i jednom sam srela stariju zenu kod doktora...i onako pricamo bezveze o svemu i ona zapocne pricu kako ima problema sa kosom, da joj nenormalno ispada..i kako sumnjaju , da je to zbog stitne zlezde.. :confused: I onako bezveze ja nju pitam koji sampon upotrblj. i kaze, da vich protiv peruti...
Zena prestala sa potrebom, nakon nekoliko meseci, kosa nije ispadala u tolikim kolicinama... I vise zena koje upotrebljavaju njihove proizvode na duzi rok, zale se strasno...zato oprez...i ako procitas sastav tih proizvoda.. :roll: ...u kremama je alkohol...

Pokusaj sa Neutrogenom, H&S, ili obicnim samponom od koprive, Nivee...itd...neka ne budu agresivni..!!!
 
L.krofnica:
Vichy-jev sampon protiv peruti je odlican!
Postoji za masnu kosu i suvu i normalnu, mislim.
Malo vise kosta od obicnih sampona, ali je jedini za koji ja znam da deluje. I to perut potpuno nestane. Tek jedno mesec do dva posle prestanka upotrebe perut ponovo pocinje.

Eto ti dokaz, da ipak ne deluje!!
 
Neki ljudi su alergicni na neke sampone i to je to. Npr meni jako smeta L'Oreal!
Za druge sampone nisam cula da su efikasni ( H&S nije pomogao ni malo ), a mislim da bilo koji sampon ne daje trajno resenje u smislu - nikad vise.
Ali to je samo moje misljenje - nisam farmaceut..
 
Idite kod dermatologa i na recept ćete dobiti Mycoseb - on jedino pomaže, samo što, naravno, mora da se koristi povremeno i posle tretmana, na nekih mesec dana, jednom. Evo, bas sam se setila da moram da ga kupim ponovo, jer mi je krenula perut opet. Mislim da ne postoji ništa što trajno rešava problem.
 
poznati narodni biljni lek protiv peruti je kopriva...
koren od koprive kuvati u 1/2 l vode do 1/4 l ukuvanog soka i time masirati kozu glave...
takodje uspesno je jabukovo sirce...
pomesati 1/2 case jabukovo sirce sa malo vode (1/4 case) i masirati kozu glave...
probaj oba preparata ...sigurno ce ti pomoci...
obrati paznju na ishranu i povecaj upotrebu zinka...
pozdrav...izlazak sunca
 
e hvala puno puno za savjete...

nisam nikad isla drmatologu, jer nije to sad nesto pretjerano ali ipak ima..... posebno u vrijeme kad se spremaju ispiti i kad je dosta prisutna nervoza.... a imam jos jednu manu, stalno mi je ruka u kosi pa i tim nadrazim dosta...

koristila sam dugo Johnson ph 5,5 i bilo mi je dosta dobro od njeg, eh onda se on nesto pokvario pa predem na Head and Scholders, i on tu i tamo..... kasnije saznam da su to sve kopije i da je jedino original dobar ali da su sada na trzistu vecinom kopije tih sampona, valjda zato sto ih je jeftinije nabaviti....

pokusat cu sa subrinom i usput tretman sa koprivom....

hvala puno
 

Back
Top