Ban sa foruma

M.M.L.

Primećen član
Poruka
786
Eee sad ovako, banovan sam sa foruma pa me interesuje da li mogu to nekako zaobici da kada odem na forum da nepise "greska banovani ste", vec hocu ponovo da se registrujem
 
Proxy ti nece dosta pomoci (ne u smislu da ti nece pomoci, naprotiv, ali imaces dosta spor internet, u zavisnosti od toga na kom si proksiju, a svaki bolji kosta). Koliko vidim iz prilozenog teksta, verovatno si dobio ban na ip ili na nadimak, a mozda i oboje, samim time ukoliko imash dinamicku ip adresu, nema potrebe da menjas provajdera, a koliko vidim imash dinamicku, jednostavno se registruj ponovo sa drugim nadimkom, i objasni osobi koja te je banovala, da si pogresio i da nisi prochitao pravilnik. Verovatno ce ti izaci u susret, skinuti ban sa drugog nadimka, i problem je resen. Ukoliko ne uspe. Ima (mali milion) drugih nachina. To je samo (forum). I drugi put pazi sta radish, isto tako mozes da popijesh ban i na ovome forumu.
 
Meni je proxy uvek pomogo... oko gline na chatu verovatno je isto i oko foruma... ako je u pitanju ip ban.
Samo da napomenem ja sam koristio one free proxy liste gde mogu da se nadju na google... i nisam imao problema.
 
Slichan je princip i na IRC Serveru (pretpostavljam), user names, ip adrese, nisam siguran da li postoji mogucnost za Mac adrese (zasto da ne), takodje verovatno ima opcija za ip range da se podesi da veci broj korisnika (tog i tog) provajdera nemogu da pristupe odnosno da se definishe skup pravila, ip range adresa od jednog provajdera ili vishe, sto u neku ruku i nije lepo.

Za proxy, ono sto je meni zapalo za oko jeste Platinium, simpatichan program, samo daje malu opciju liste proxy-ja, Nemacka, Kina... (nije to to). Kao sto rekoh svaki malo bolji proxy kosta. Ali, kao sto rekoste, kad zagusti i to je dovoljno. Po meni dovoljno je da provajder obezbedjuje dynamic host configuration protocol, odnosno DHCP i stvar je (donekle) reshena.
 
Naravno da postoji, mac adresa nije nista bolja od ip adresa (pricham u drugom smislu), uvek se moze promeniti bilo software-skim, bilo hardware-skim putem, ili Serverskim odnosno (software-skim). Za svaku akciju, postoji i reakcija.

Kao sto rekoh, Ipak je to samo (forum).
 
ja se izvinjavam sto ovako upadam u raspravu ali interesuje me sta je ustvari MAC adresa? kod prijatelja na ugovoru sa provajderom za wireless sam vidio da ima dodjeljenu jednu MAC adresu. jel mu to onemogucava da se sa negovom sifrom i posvordom ne moze konektovati na internet sa drugog racunara. jel to znaci da ima staticku IP? a joj sad sam i sam sebe zbunio. dinamicka IP znaci da se ona mijenja svaki put kad se konektujem na internet i mjenjaju se one zadlje 3 cifre, jel tako nesto?
 
MAC (Media Access Control) adresa je broj dodoljen mrežnoj kartici koji je identifikuje i trebao bi da bude jedinstven tj. da ne postoje dve mrežne kartice (uređaja) sa istom MAC adresom. Ova adresa se nalazi upisana u firmeware mrežne kartice (uređaja). Međutim, iako adresu nije moguće promeniti u samoj kartici većina drivera omogućava da kartica ne šalje njenu stvarnu MAC adresu, već neku koju se naknadno upiše kao parametar. Sem toga u poslednje vreme se dešava da čitava serija kartica pojedinih proizvođača ima isut(!) MAC adresu.

Razlog zašto u ugovoru piše i MAC adresa je što provajder ograničava pristup svojoj wireless mreži i na osnovnu MAC adrese. MAC adresa je adresa fizičkog uređaja, dok je IP adresa, adresa mrežnog protokola.
 
ahhhhaaa. to sam i misli. znaci kod koji je dodjeljen proizvodu jos u fazi proizvodnjei ne mogu biti dve iste MAC adrese. ako nekog banuju po MAC adresi ne pomaze mjenjanje IP-a jer ga prepoznaje po MAC-u.
 
ja sam imam sbb i naso sam na jedan sofrver za promenu mac adrese imalo jos nekih stvarcia ne secam se kako bese i uzeo sam neku mac adresu i promenio restartovao sam i posle nisam mogo na net... pa sam morao da vratim proslu mac adresu.. ali ja sam promenio u mac adresu koja nije povezana sa sbb provajderom... mozda zbog toga?
 
ApoKalYpsA:
ja sam imam sbb i naso sam na jedan sofrver za promenu mac adrese imalo jos nekih stvarcia ne secam se kako bese i uzeo sam neku mac adresu i promenio restartovao sam i posle nisam mogo na net... pa sam morao da vratim proslu mac adresu.. ali ja sam promenio u mac adresu koja nije povezana sa sbb provajderom... mozda zbog toga?
Šta si ovim hteo da kažeš?
 
Hmmm. Godinama sam na internetu i forumima, ali nisam sebi prisutio ni jeda ban.. Priznajem da je bilo opomena, ali u slucaju kada su moje greske u necem bile nenamjerne i nisam nikada dolazio u sukob sa clanovima, modovima, adminima.. Dakle drzati se Pravlnika koji zahjeva osnovna pravila i nema problema.

Da ne razglaam dalje, bitno je da pokusas da se registrujes ponovo na pomenutim forumima i pokusas da izgladis stvari, tako ces najprije vratiti povjerenje i svoj status, a sa proxi stvarima i ako i koliko uspijes imaces samo problem ali ne i trajno rjesenje..
Zamisli muku, logujem se na forum, pa moram odraditi brdo stvari da napisem post..

Besmisleno..
 

Back
Top