Ljudska prava

Čuvanje i podizanje deteta

Član 69.

(2) Roditelji ne smeju podvrgavati dete ponižavajućim postupcima i kaznama koje vređaju ljudsko dostojanstvo deteta i dužni su da dete štite od takvih postupaka drugih lica.
 
Vaspitavanje deteta

Član 70.

Roditelji imaju pravo i dužnost da sa detetom razvijaju odnos zasnovan na ljubavi, poverenju i uzajamnom poštovanju, te da dete usmeravaju ka usvajanju i poštovanju vrednosti emocionalnog, etičkog i nacionalnog identiteta svoje porodice i društva.
 
VAŽNO!

Lišenje roditeljskog prava

Potpuno lišenje roditeljskog prava

Član 81.

(1) Roditelj koji zloupotrebljava prava ili grubo zanemaruje dužnosti iz sadržine roditeljskog prava može biti potpuno lišen roditeljskog prava.

(2) Roditelj zloupotrebljava prava iz sadržine roditeljskog prava:

- ako izbegava da izdržava dete ili da održava lične odnose sa detetom sa kojim ne živi, odnosno ako sprečava održavanje ličnih odnosa deteta i roditelja sa kojim dete ne živi;

 
Deratizator:
Cim cujem to "ljudska prava" , odma me pritera u WC
Ljudska prava nisu nista negativno i treba da postoje.Problem u tome je sto svako drugacije tumaci na sta se ljudska prava odnose.Danas imamo ovaj liberalno -demokratski model koji se primenjuje selektivno.Rodonacelnik takvog modela su anglo-americke zemlje.Ali ja se ipak ne slazem ni sa njihovim sadrzajem i shvatam ljudska prava u sasvim drugom smislu.Ta prava su relativno nova u pravnoj nauci u odnosu na sva ostala,pa je i samo njihovo raspravljanje podlozno kritici i dugim filozofskim raspravama.
 
eremita:
Делибој,

баш си се налупетао............
Pa kontekst njegovih postova se odnosi na "Seseljevo strajkovanje gladju",s tim da se prikaze Seselj kao neko ko krsi ljudska prava drugoga.Umesto zrtva,on postaje neko ko cini delikt :lol: .I u pravu si ...ovo se zove izvrtanje pravne nauke i van je svake pameti.
 
Сирота Шешељева супруга и његова деца - малтретира их ко Србе у Србији ... Навући ће им НАТО на кућу. :D :D :D
 
Prvo su danima umirali od smeha sto je covek na samrti, a sad su odjednom poceli da brinu o Seseljevoj porodici.....
Samo mi nije jasno, zasto imaju potrebu da otvaraju 10 istih tema svakoga dana, kad se ni stare ne zatvaraju?
 
B.A.L.:
Pa kontekst njegovih postova se odnosi na "Seseljevo strajkovanje gladju",s tim da se prikaze Seselj kao neko ko krsi ljudska prava drugoga.Umesto zrtva,on postaje neko ko cini delikt :lol: .I u pravu si ...ovo se zove izvrtanje pravne nauke i van je svake pameti.
Da li bi malo šire obrazložio to izvrtanje pravne nauke?
Tačnije, kako bi odbranio tezu da on, svojim ponašanjem, ne krši ljudska prava svoje rodjene dece?
 
DellBoy-011 Prvo da te pitam,jesi li ti pravnicki obrazovan kad postavljas ovakve teme?Kao drugo,ako su njemu ugrozena ljudska prava da se brani sam,on je primoran da radi to sto radi...strajkuje gladju.Ovo sto si ti postavio ispalo bi kao kad bi vozac prouzrokovao nesrecu,udario coveka,a u isto vreme polomio sofersajbnu.Sta to znaci,ne bi vozac odgovarao za gazenje,vec ova zrtva koja mu je razbila sofersajbnu zbog njegove nesmotrenosti i propusta u saobracaju?!
 
B.A.L.:
DellBoy-011 Prvo da te pitam,jesi li ti pravnicki obrazovan kad postavljas ovakve teme?Kao drugo,ako su njemu ugrozena ljudska prava da se brani sam,on je primoran da radi to sto radi...strajkuje gladju.Ovo sto si ti postavio ispalo bi kao kad bi vozac prouzrokovao nesrecu,udario coveka,a u isto vreme polomio sofersajbnu.Sta to znaci,ne bi vozac odgovarao za gazenje,vec ova zrtva koja mu je razbila sofersajbnu zbog njegove nesmotrenosti i propusta u saobracaju?!

Hajde sad lepo i polako pročitaj šta si napisao:lol:
Uostalom, prekinuo je štrajk, sad će valjda hteti da vidi i decu.

Zanima me šta li kaže srpska pravoslavna crkva o postu do smrti:roll:
 
DellBoy-011:
Hajde sad lepo i polako pročitaj šta si napisao:lol:
Uostalom, prekinuo je štrajk, sad će valjda hteti da vidi i decu.

Zanima me šta li kaže srpska pravoslavna crkva o postu do smrti:roll:
Ja sam lepo napisao, kako bi ti sto slikovitije objasnio na nekom drugom primeru.Ne bih da te uvredim, ali je ocigledno da ne baratas dobro sa pravnim naukama ,a hoces da budes pravnik. ;-) Ova tema sto si ti zapoceo oko Seselja, ljudskih prava,i njegove dece nemaju veze s vezom...Bolje bi tebi bilo da vodis racuna kakve teme otvaras,umesto sto mlatis praznu slamu. 8)
 
inagadadavida:
Slazem se , da patnja te dece nema veze sa ljudskim pravima, vec sa mentalnim sklopom jednog bolesnog oca........koji svojoj deci priredjuje takve patnje, zarad stranacke promocije
Dobro,nije sad to tema-kako je Seselj uticao na svoju decu u emocionalnom smislu tim postupkom.MADA MI JE DRAGO STO SI POTVRDIO OVO STO SA I JA NAVEO DA TO NEMA NIKAKVE VEZE SA LJUDSKIM PRAVIMA...pripazi malo na ove tvoje stranacke kolege DellBoy-a i ostale...stvarno ponekad preteraju sa pametovanjem...
 

Back
Top