Mokra Gora, Drvengrad " Mecavnik ", o Kusturici, opsta diskusija ...

Mokru Goru posecujete zbog:

  • Lekovite vode - " Bele vode "

  • Drvengrada " Mecavnik "

  • Imate vikendicu ili prijatelje tamo

  • Prvenstveno zbog " Sarganske osmice " a usput i ostali

  • Zbog odmora

  • Niste nikad bili


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Da ja znam o tome i dobro je to. Moj otac je inace iz Mokre Gore, tamo sam bio kao mlad i danas sam tamo mislim hocu da kazem da sam detinjstvo proveo tamo. Mislim da je korektno to. Naravno oslobodjeni su placanja uzicani i dole ovi iz Visegrada grada, a za strane table i za ove beogradjane i tako te ce se oplacati, to je dobro. Naravno rekao je da ce te pare dati na puteve tamo u mokroj gori pa cemo videti sta ce da ispuni. Nisam isao tamo neko vreme ne znam da li je pocela rampa da radi mislim da li naplacuju vec. Pisi nesto ako znas
 
Domacine, milsis da je u redu da se stavi rampa na magistralni put? Ta rampa je samo jedna stavka, Kusturica ce upravo najvise da orobi lokalno stanovnistvo. Proglasio je mesto za zastizenu zonu tako da vise ne smeju nista da rade na svojim imanjima bez njegove dozvole. Ne smeju ni kokosinjac da naprave bez pitanja. O taksama da negovorimo, samo sto im ne naplacuje sto se sagnu da se napiju vode iz cesme u svom dvoristu.

Zamisi samo, kako biizgledalo kada bi svaki lokalni serif odlucio da preglradi magistralu i uzima harac jer mu trebaju pare? Sta mislis da recimo uzicka opstina stavi rampu na petlju i pocne da naplacuje taksu za zagadjenje, anovac ulozi u resenej problema zagadjenja uzica?

Sta mislis da na vrh Rudnika bude rampa, pa da moras da placas kad prolazis, da bi se sakupio novac za izgradnju puteva po Rudniku?

Pa ovaj harac nema cak ni na Tari koja je Nacionalni park.
 
domacin_uzice:
Da ja znam o tome i dobro je to. Moj otac je inace iz Mokre Gore, tamo sam bio kao mlad i danas sam tamo mislim hocu da kazem da sam detinjstvo proveo tamo. Mislim da je korektno to. Naravno oslobodjeni su placanja uzicani i dole ovi iz Visegrada grada, a za strane table i za ove beogradjane i tako te ce se oplacati, to je dobro. Naravno rekao je da ce te pare dati na puteve tamo u mokroj gori pa cemo videti sta ce da ispuni. Nisam isao tamo neko vreme ne znam da li je pocela rampa da radi mislim da li naplacuju vec. Pisi nesto ako znas

Izvini nisam znao da se Uzice i okolina odvojilo od Srbije. Super je sto je covek ulozio pare i sredio nesto, ali ne znaci da treba da izigrava haracliju. Nisam siguran da se u Beogradu naplacuje nesto vise ljudima koji nisu iz Beograda. Nemoj da se ljutis, ali ti je komentar totalno bez veze.
 
max73:
Izvini nisam znao da se Uzice i okolina odvojilo od Srbije. Super je sto je covek ulozio pare i sredio nesto, ali ne znaci da treba da izigrava haracliju. Nisam siguran da se u Beogradu naplacuje nesto vise ljudima koji nisu iz Beograda. Nemoj da se ljutis, ali ti je komentar totalno bez veze.
Moje mishljenje da ne treba da naplacjuje NIKOME.
 
Pa gospodine domacine,
Evo ovako stvari stoje.Kao prvo Mokra Gora je izuzetno lepa.I svi Mokrogorci je vole ali nisu nikada ulagali u svoj kraj.Tuzno je bilo videti iRzav i Kamisinu narocito kad nabujaju i onih jadnih mostica koji se raspadnu pa deca ne mogu u skolu da idu.Nemogu da gresim dusu Zavicajni dani su lepa manifestacija.Mokra gora jedino je zivela u letnjem periodu kada su deca na raspustu.Od magistralnog puta u brdima jos uvek nema asfalta.Pa tako ja na primeri pored kola vrlo cesto,kada kise razlokaju nasut put do Panjka idem pesice.Od kada je gospodin EMIR KUSTURICA postao stanovnik Mokre Gore oplemenio jesadrzaj zivota Mokrogoraca.Mnoge mlade ljude zaposlio i na taj nacin spasao odlazak mladih ljudi sa sela.Pogotovu po prestanku rada Kotromana.Proslavio je taj gospodin Mokru Gorui doprineo da se za nju cuje u celom svetu.Za Taru i Zlatibor su svi znali a za Mokru Goru nije SVET znao. Da napomenem da se i taj magistralni put napravio-vojska napravila tunel Sargan i put 1978 godine i tad sam prvi put sa svadbenom povorkom dosla tim putem do Vardista jer puta do panjka nije bilo. Apoteku je napravio gospodin Kusturica i ne mogu vam sve jos nabrojati.Pa zasto nasa ljudska zavist proradi kada je neko uspesan.Mokra Gora je sad ziva, Mogu samo da mu kazem VELIKO HVALA,gospodine Kusturica.Zahvaljuje VAM se Mokro gorska snaha.Bog vas blagoslovio u svom velikom srcu i nepresusnoj energiji.Ipak ce sve to narod kad tad pozlatiti.Uzicani-nikada u svom bicu niste imali zlobe,poznati ste kao duhom nedostizni.Vredni i cestiti.Ne dozvolite da vam niske pobude nepromisljenih zaustaveNapredak
 
Dragi forumasi morate znati nesto...

Ni ja nisam za naplacivanje takse kroz sada vec kako ga on zove Nacionalni parko Mokru Goru...
Emir Kusturica je tolika mafijoza da... ma nebitno...

Na zalost njemu se svi, bukvalno svi politicari uvlace tako da ono vercinom sto kaze tako je .... Niste svesni da se kuca ne moze podici u mokroj gori dok se on ne pita... E pa to je ludnica...
 
Jedino sa tv-a,mislim da je to sa Nacionalnim parkom dobro resenje da se zaustavi divlja gradnja,misljenja sam da to treba podrzati da ne bi bilo kao sa Zlatiborom.Mislim da ce to biti dobro za ceo taj kraj(Mokra gora,Kremna ,Sljivovica,Bioska i td) To treba napraviti javnu raspravu i definisati tako da ljudi koji zive tu raspolazu sa svojom imovinom ali i da ne krse zakon- mislim na sece suma a da podmladka nema .Neznam kakvo je tvoje misljenje?
 
Pa zaista ne znam sta da mislm. Pre prvog semptembra to je bio Park prirode ali je zvanicno od 1 ( prvog ) Nacionalni park Mokra Gora. E sad postavljamo pitanje koliko je to dobro.

Zatvoreno je loviste ceo potez od Mokre Gore prema Tari, zatim imamo malo vise stopiranu gradnju sto je i sa jedne strane dobro dok to ima i mana. Dakle mestani Mokre Gore ne mogu podoci sebi kucu dakle neko ko je imao kucu u Mokoj Gori i sada je npr zeli obnoviti ili napraviti novu zaista tesko dolazi do papirologije odnosno dozvole za gradnju.

Sa druge strane kao Nacionalni park ima prednosti. Zasticena je sredina, sto je dobro... sa jedne strane !
 
Јуче се ја возим са неким таксистом који живи горе. Баш он прича о тој градњи кућа, каже да сме само да направи малу кућу са једним спратом.Тачно се зна како та кућа мора да изгледа, нешто као да буде у етно фазону. Човек је баш попизедо зато што су му забранили да лови и да сече дрва у својој шуми.
 
Ali na tom sastanku koji su prikazali na tv-u samo su se zestoko protivili tom predlogu Kremanci i iz Bioske, nije uposte bilo Mokrogoraca,a objavljeno je i u novinama da bunu dizu Mokrogorci,nesto mi tu nije bas naj jasnije.

A zaboravila sam i da kazem djuramcu da nije problem tog coveka da ne moze da sece svoju sumu vec sto bi bio u obavezi da zasadi mladice jer sumski fond bi osiromasio a koliko mu je potrebno da se obnovi.
 
Poslednja izmena:
Јуче се ја возим са неким таксистом који живи горе. Баш он прича о тој градњи кућа, каже да сме само да направи малу кућу са једним спратом.Тачно се зна како та кућа мора да изгледа, нешто као да буде у етно фазону. Човек је баш попизедо зато што су му забранили да лови и да сече дрва у својој шуми.
o nasoj arhitekturi da ne prichamo jer je katastrofa,kolko kuca pochne da se pravi i ostane na pola,onako crvena bez fasade,ili ako je i zavrshi izgleda ko da je neko bacio neku belu kocku sa krovom na sred neke ledine,mora bre da se poshtuje neki pravilnik majku mu ako ce zemlja da izgleda kulturno.
 

Back
Top