ASPEKTI - značenje

Ne vidim cemu ova odbrana ako niko s druge strane ne napada?
Niti je moja prva poruka bila konkretno upucena tebi, niti sam imala nameru da solim ikome pamet; jednostavno sam dala komentar na aspekte! Koliko sam ovde danas citala - mnogi su skloni da fatalizuju stvari, pocevsi od toga da ih jure sekirom, preko ja - ovan / on blizanac - imamo li perspektivu, da bi na kraju stigli do groblja!
Ja u svojoj glavi imam sasvim dovoljno primera za potvrdu aspekata, ovo je bio samo prijateljski savet onima koji se mozda uplase "nepozeljnih aspekata" i nista vise.
 
Drago mi je da se napokon razumemo Angie :) Smatram da svako ko (u najmanju ruku) voli astrologiju, i posveti dobar deo vremena njenom proucavanju i izucavanju - mora da reaguje kad cita odredjene stvari na koje naleti. I ovde ima puno onih koji pokusavaju da skapiraju stvari, a sigurno ih nece skapirati ako svi toliko banalizujemo nesto sto ne moze da se nauci za par sati, prepitas se - i gotovo. Verujem da je i tebi upalo u oci ono sto sam navela kao primer; eto takav pristup astrologiji upravo daje prostor tim kvazi-tumacima da divljaju i vrsljaju kako stignu. Zato - pruzam ruku za kreativnu diskusiju i razmenu misljenja :wink:
 
Povoljan aspekt Venere i Saturna

Ovaj aspekt govori o ozbiljnoj i vernoj ljubavi. Ovo je najjači aspekt za brak, koji sam po sebi podrazumeva ugovor o ljubavi, pa i kao takav, ljubav prema sam jednoj osobi. Čsto postoji i razlika u godinama osoba koje se vole.
Dakle, ovaj aspekt uvek ukazuje na stabilnu vezu ili brak. Čak i da drugi aspekti ovo negiraju, ova osoba je bar vaspitana da ljubavi pristupa verno i da o njoj razmišlja na odgovarajući način.
U ženskoj natalnoj karti ovo može biti i ljubav sa bradatim muškarcima.
 
Ovo je najjači pokazatelj trajnosti braka ako je Venera vladar VII polja (odnosno IX za drugi brak itd.)
Venera je opšti signifikator ljubavnih odnosa i braka pa i tumačenje njenih aspekata mora biti uopšteno. Venera i Saturn u skladnom aspektu je jedan od pokazatelja trajnosti odnosa odnosno sposobnosti osobe da održava duge veze.
 
dali mi netko moze protumaciti sto znaci jupiter u kvadratu s plutonom i sunce u kvadratu s mjesecom??hvalaa

Jupiter u kvadratu sa Plutonom......
Retko se slažete sa utvrđenim pravilima ponašanja.Ponašate se kao da ste sami sebi zakonodavac, ali vam je potom teško da prihvatite posledice.Dogmata ste, skloni pretvaranju i aroganciji, mogli biste biti avanturista ili kockar.Balansirate između preterane samouverenosti i velikih sumnji u sebe samog, i morate učiti iz sopstvenog iskustva.Budite izuzetno oprezni, kako vam se ne bi događalo da eksploatišete druge u želji da postignete korist za sebe.

Sunce u kvadratu sa Mesecom...............
Sunce predstavlja princip samopotvrđivanja, a Mesec osetljivost, emotivni poriv, tako da uvek postoji konflikt između ega i emocija.Ovaj konflikt se može izraziti kroz ličnost, zdravlje, roditelje i partnera.Pokušaji mirenja muškog i ženskog principa mogu dovesti do akutnog sukoba u čovekovom ja.Može doći do neslaganja između provesionalnih faktora ili pak roditelja.Može se pojaviti i neka nevolja u odnosima sa partnerom, koja bi mogla da dovede do razvoda i finansijskih razlika.Pa ipak, ova unutrašnja tenzija dovodi do velikog elana i sposobnosti ostvarivanja rezultata.
 
Pozz svima..Da li mi neko moze reci nesto vise o ovome:

Conjunction Mars-Sun <0°18'51">
Conjunction Mars-Mercury >0° 2'31"<
Sextile Mercury-Lilith <60°25'19">
Sextile Sun-Lilith <60°20'30">
Square Venus-Lilith <90°44'31">
 
Mesec u sekstilu sa Neptunom donosi prilike za razvoj kreativnih, umnetnickih ili estetskih svojstava. Mogucnost stupanja u dodir sa ljudima zainteresovanim za psihicke i spiritualne sfere.

Pod ovakvim okolnostima i snovi dobijaju na znacaju, pa mogu da budu cak i prorocanski. U svakom slucaju, ovaj aspekt se najbolje koristi ako se razvija zanimanje za spiritualne stvari. Pod uslovom da je zanimanje za spiritualno postignuto, ovaj uticaj moze da bude blagotvoran i na duhovnom i materijalnom planu, donoseci dobit u poslu, u drustvenim i finansijskim pitanjima.
 
Mars u sekstilu ili trigonu sa Zenitom donosi dobit od vojnih ili inzenjerskih delatnosti.
Trgovcima i prodavcima donosi bogatstvo, napredak i povoljne poslove. Kraljevima - porast izdataka u vojne svrhe i prijateljstvo mocnih saradnika.
 
U karti Hrvatske danas tokom prelaza MC preko Marsa doslo je do zabijanja metka u celo. U natalu Mars MC grade polusekstil 30°

http://www.kurir.rs/planeta/opasna-...e-puske-se-zabio-decaku-u-celo-clanak-1863993

5822566_orig.gif
 

Back
Top