kako vidite budućnost...

sailor

Početnik
Poruka
27
Kako vidite budućnost mobilne telefonije.
- dizajn telefona....
- moj telefon budućnosti može da....
- mogućnosti pri komunikaciji...
- SMS servisi ( plaćanja, ja tebi-ti meni,ovo-ono, kratki brojevi za ovo i ono)...
- MMS ( uz pomoć ovog servisa u nemačkoj su radili sistem rezervacije karata tako što su slali bar kod kao MMS. Skenerom, kada se pređe preko displeja,očita se bar kod i rezervacija prihvaćena )
- a wap a file transfer a upgrade a ovo a ono
- sve u svemu šta posle 3G i 4G....predviđamo za 5G (nije golf)

nije baš tako davno bilo vreme (20-30god) kada je posedovanje fiksnog telefona predstavljalo stvar prestiža. baš me zanima kuda će nas odvesti nove tehnologije.
 
Uhhh :D to je tesko pitanje i za vidovnjake :D

Pa npr. telefoni ce biti jako miniutarnih dimenzija, na neki cudan rsklop... Bice tu jedan veliki ekran kad se rasklopi, 2 kamerice sa 10mpx i 12x zumom :) uhhh ala lupam u glavnom razgovori ce se svoditi da video razgovore, sms nece se kucati, vec slati komandom glasa (ti mu kazes on ukuca) bar bi ja tako voleo :D... WAP nece ni da postoji tad ce svugde biti pokrivenost wirelessa :)

Hmm malo sam se nalupao, i malo sam umoran pa mi nije masta na mestu :D ali cemo se popravimo :D
 
:) pa... Jedino ako si 007 agent pa ti treba sa svih strana :D

4g i 3g su u stvari fonovi 3 generacije i 4 generacije... Sto ne mora da znaci da ce da imaju vise kamera... Vec mozda podrzanu neku novu tehnologiju koja je josh za nas tajna ;)
 
palm.jpg


ovako nesto....
 
ovo mi se baš dopalo...čak mislim da si jako blizu nekih budućih rešenja.

- 3g predstavlja audio, video, file transfer.
- 4g isto to samo je u pitanju drugi protokol.

telekom se opredelio za uvođenje 3g tako da posle te investicije ne očekujete 4g. u naredne 2 godine (nadam se) imaćemo prilike da uživamo u ovim "blagodetima".
dobro je što postoji konkurencija 3 operatera, pa će se stvari brže odvijati, osim ako se ne dogodi kao u francuskoj da se 3 operatera udruže da opelješe korisnike.
 

Back
Top