Ajmo o toleranciji...

MocniRumendzer

Ističe se
Poruka
2.578
Recimo da sam video ovde raznih usijanih glava...da li mislite da je zahtev da Srbija bude drzava Srba i ostalih gradjana, a ne gradjanska drzava, netolerantan...?
Nadam se da nece biti vredjanja na temi i usmeravanja na pogresnu stranu...ako moze argumentovano, bez hirova...

Ja licno smatram da bi ta odluka dovela do smirenja strasti u Srbiji, previse se ovde prica o PRAVIMA, a u sustini su svima ugrozena prava, i to ona ljudska...a to se ispoljava u vidu bede....umesto da ovu nasu drzavu razvijamo, samo se svadjamo o ugrozenim pravima i netoleranciji...Sa obzirom da su skoro sve razvijene drzave u sustini nacionalne, ne vidim razlog zasto i Srbija ne bi bila..Cak bi se usudio reci da smo mi ovde svi Srbijanci,i madjari i slovaci i hrvati itd, ako zive u Srbiji, svi su Srbijanci ovog ili onog porekla.Isto tako i srbi u drugim drzavama...smatram da je to fer i posteno...komentari...
 
Толеранција је једна у низу многих других овде, последњих деценија нарочито, злоупотребљених речи, иза које се мног пута заправо крије нешто друго, можда њеном правом значењу и сасвим супротно. у оквиру тога може бити и ова поменута незаинтересованост за истину. Али се не би смело ићи ни у другу крајност, па бити, да се тако изразим, и "превише заинтересован за истину". Толико, да за резултат опет добијемо неко њено извртање.
 
Ко о чему баба о уштипцима,а демократе о толеранцији,
па докле више о комшијиној крави?Нема ни крава ни оваца нико није више
ДОСтупан! тупани су сада У демократској одори КОЈА СЕ ЗОВЕ ЛЕГИЈАЛИЗАМ !
Све сами каубоји и кравари...И ПОНЕКИ ЛЕГИОНАР,ловокрадица и мали перица
 
Кад смо већ код толеранције, откуд оволика количина полиције у Београду вечерас. Само око стотинак сам видео пре 1 сат код Вука. Са све штитовима, наоружањем итд.
Ко или шта то толерантно треба да прође нашим улицама ?
 
Lacibg:
Кад смо већ код толеранције, откуд оволика количина полиције у Београду вечерас. Само око стотинак сам видео пре 1 сат код Вука. Са све штитовима, наоружањем итд.
Ко или шта то толерантно треба да прође нашим улицама ?

Grcki navijaci.........nasa pravoslavna braca, su dobila batine na utakmici "Zvezda"- "PAOK"...............ponovo smo pokazali nasu gostoljubivost, kulturu, i ljubav prema pravoslavcima :D :D :D

6 teze povredjenih, 2 u bolnici.........TOLERANCIJA :D
 
inagadadavida:
Grcki navijaci.........nasa pravoslavna braca, su dobila batine na utakmici "Zvezda"- "PAOK"...............ponovo smo pokazali nasu gostoljubivost, kulturu, i ljubav prema pravoslavcima :D :D :D

6 teze povredjenih, 2 u bolnici.........TOLERANCIJA :D
Стварно страшно!Те идиоте треба сместити у концлогор.:shock::shock::shock:
 
Ne može Srbija da bude država građana Amerike?!U Srbiji žive Srbi,i svi su Srbi.Mislim da sam već pisao o tome.Kakvi građani,svi su Srbi.Kada se tako postavi eto tolerancije.Srbin mađarskog porekla,šiptarskog,hrvatskog,itd,ali Srbin.E onda smo svi isti i svi ravnopravni,onda smo svi ugroženi ili ne,a ovako uvek dolazi do podela i u vek se neko poziva na ugroženost po nacionalnoj osnovi.Ako si rođen u Srbiji ili uzeo državljanstvo ti si Srbin,ne možeš da budeš nemac,hm. :shock:
 
Толеранција је појам из области друштва, културе или религије који се односи на колективну и појединачну праксу прихватања и сарадње са особама које нису исте вере, не мисле на исти начин, имају другачији политички став или се разликују по неком другом основу. Толеранција укључује свесну одлуку да се поступи ненасилно или уздржано. Заснована је и на верским учењима свих доминантних религија, али и на државним законима који установљавају право на различито мишљење и неугрожавање појединца. У биопсихолошком смислу, толеранција је појединчев капацитет да продужи или превазиђе ефекте одређене дроге. Зато што дроге имају тенденцију да дају слабије ефекте поновном употребом, корисник често повећава количину да би постигао исти ефекат, односно његова толеранција на дрогу се повећава.

Дефиниција са Википедије. :D
 
drbob:
Ne može Srbija da bude država građana Amerike?!U Srbiji žive Srbi,i svi su Srbi.Mislim da sam već pisao o tome.Kakvi građani,svi su Srbi.Kada se tako postavi eto tolerancije.Srbin mađarskog porekla,šiptarskog,hrvatskog,itd,ali Srbin.E onda smo svi isti i svi ravnopravni,onda smo svi ugroženi ili ne,a ovako uvek dolazi do podela i u vek se neko poziva na ugroženost po nacionalnoj osnovi.Ako si rođen u Srbiji ili uzeo državljanstvo ti si Srbin,ne možeš da budeš nemac,hm. :shock:

Али ово што ти предлажеш управо је "капирај-копирај" Америку. У Европи а и овде на Балкану је већина новоформираних националних држава. А мањине се решавају законима. Америка је ГЕОГРАФСКИ ПОЈАМ а СРБИЈА НАЦИОНАЛНИ.
:roll: :roll: :roll: Ово како си ти предложио је потпуно на штету српске нације.
 
drbob:
Nije američki,koliko mešovitih brakova ima,znam tačno šta sam napisao.

Извини, али написао си глупост. С којим правом ти поништаваш НАЦИЈУ СРБА зато што има мешовитих бракова. Шта се мене тиче што има мешовитих бракова. Свако је имао прилику да бира у свом животу. Не можеш ти да нацију СРБА претвараш у ГЕОГРАФСКИ ПОЈАМ - то је потпуно уништење и затирање
нације. Само ме интересује КО ти је овако нешто усуо у главу ??? :roll: :roll: :roll:
Није ваљда то део програма СРС-а ??? Па онда је за вас Броз мала беба ! 8-)
 

Back
Top