Radio "Krhlo e romengut" , ukinut - kakva šteta...

prof.Grof

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.596
Romski radio koji nije imao prava za emitovanje ukinut. I pored toga što su ukinute i druge radio stanice koje su emitovale "nelegalni" program, Romi nisu zadovoljni...

Pa zar moraju sada i oni da izlaze i na ulicama , na koje nisu "navikli", traže svoje pravo...

Tako se počinje , danas zbog radija , a sutra zbog neke veće stvari...


http://www.politika.co.yu/detaljno.php?nid=13798
 
Jedina nacionalna manjina (u ozbiljnom broju, ne racunajuci pojedince), koja ne trazi razbijanje drzave na neki nacin. Ili smo mi g0vna od naroda koja se uvlace u bulju samo onima koji nas dobro yebu, a qrcimo se drugima sto su koliko/toliko fer prema nama, ili je to samo trenutna "vlast". Nadam se da je ovo drugo, mada primeri poput ovoga

http://www.novosti.co.yu/code/navigate.php?Id=15&status=jedna&vest=97083&datum=2006-12-04

pokazuju kakve slepce u narodu imamo, koji bi se yebali za dolar (ajde da su jadni i gladni i da im stvarno treba pa se nebi ni cudio...ali ovo bi bilo smesno da nije zalosno)
 
ХЕРЦ:
Jedina nacionalna manjina (u ozbiljnom broju, ne racunajuci pojedince), koja ne trazi razbijanje drzave na neki nacin. Ili smo mi g0vna od naroda koja se uvlace u bulju samo onima koji nas dobro yebu, a qrcimo se drugima sto su koliko/toliko fer prema nama, ili je to samo trenutna "vlast". Nadam se da je ovo drugo, mada primeri poput ovoga

http://www.novosti.co.yu/code/navigate.php?Id=15&status=jedna&vest=97083&datum=2006-12-04

pokazuju kakve slepce u narodu imamo, koji bi se yebali za dolar (ajde da su jadni i gladni i da im stvarno treba pa se nebi ni cudio...ali ovo bi bilo smesno da nije zalosno)
Браво "Срце" моје ! Заиста. :D :D :D
 
mali.adadjo:
Pa, mogli su da im daju pravo da emituju program.
Romi su jedina manjina u Srbiji, koji su zaista bili i još uvek su diskriminisani.
Ma kakvi oni bili, nije fer!

A što se svaki Rom leči džabe?
Ne treba im zdravstvena knjižica za dom zdravlja, ili bolnicu.
Nezaposlena romkinja trudnica dobija daleko veći iznos raznih pomoći, nego zaposlena trudnica Srpkinja. Nezaposlena Srpkinja trudnica,dobija da izbije oči.
Ako to nije RASIZAM, ja onda ne znam šta jeste. Rasizam čije su žrtve Srbi i to usred Srbije i za svoje pare..
E sad, to što Romi nemaju radio.
Ima jedna stara izreka:
"Dali gladnom Ciganu kiflu umesto hleba, a on neće, kaže, kriva je".
 
Winston Smith:
Која је то логика да радио Б92 добије фреквенцију а да је не добије ромски радио?


Ko ti kaže da nemaju.........., a "Pink", "Grand šou".............
Kada dođe petak, u 21:oo h, samo cepaju. Tu se i uveliko reklamira i "MB" pivo i to je za njih dovoljno. Čak šta više , mogu i da gledaju ono što su do juče samo slušali preko svoga radija...
Šta će im radio, kada je ovo lepše....
 
satarichar:
A što se svaki Rom leči džabe?
Ne treba im zdravstvena knjižica za dom zdravlja, ili bolnicu.
Nezaposlena romkinja trudnica dobija daleko veći iznos raznih pomoći, nego zaposlena trudnica Srpkinja. Nezaposlena Srpkinja trudnica,dobija da izbije oči.
Ako to nije RASIZAM, ja onda ne znam šta jeste. Rasizam čije su žrtve Srbi i to usred Srbije i za svoje pare..
E sad, to što Romi nemaju radio.
Ima jedna stara izreka:
"Dali gladnom Ciganu kiflu umesto hleba, a on neće, kaže, kriva je".


Pa kada je sve tako kako si opisao, zašto su toliko siromašni, zašto žive u kartonskim kutijama nadomak Brankovog mosta?
Nezaposlena bela žena uvek ima prednost da dobije posaou odnosu na romsku ženu. Svaka trudnica ima pravo na besplatnu zdravstvenu zaštitu koliko je meni poznato.
A što se raznih pomoći tiče, oni su generalno socijalna kategorija i to je normalno da dobijaju pomoć kao takvi,
mislim da smo ih mi doveli u takav položaj.
 
mali.adadjo:
Pa kada je sve tako kako si opisao, zašto su toliko siromašni, zašto žive u kartonskim kutijama nadomak Brankovog mosta?
Nezaposlena bela žena uvek ima prednost da dobije posaou odnosu na romsku ženu. Svaka trudnica ima pravo na besplatnu zdravstvenu zaštitu koliko je meni poznato.
A što se raznih pomoći tiče, oni su generalno socijalna kategorija i to je normalno da dobijaju pomoć kao takvi,
mislim da smo ih mi doveli u takav položaj.

Ti kao da si pao sa Marsa. Koliko ti Roma poznaješ? Isto koliko i Bušmana.
Da poznaješ bar dvojcu, ne bi pisao ovakve postove.
Dok ti ideš na posao, oni pijanče i banče, ili prave decu. "Normalan" posao ih ne zanima, pa da je najplaćeniji na svetu.
Osnovno i srednje školovanje je i za njih besplatno, kao i za sve druge, a većina njih ne završi školu. I kao mi smo zbog toga krivi?
To što prodaju decu, ili ih sakate zbog prosjačenja, ko je tu kriv?
Kada si čuo da je Srpkinja sakatila decu, ma koliko siromašna bila?
A najvažnije je to, da se oni ne uklapaju u naše društvo, jer su šovinisti hiljadu puta veći od nas.
Ali to je slabo poznata činjenica. Kada bi Srbi čuli sa koliko mržnje i prezira oni međusobno razgovaraju o nama, usrali bi se od straha.Mi smo 1% šovinisti, u odnosuz na njih.
Oni dolaze u sredinu gde žive Srbi i kupuju kuće. I odmah počinju sranja. Bučni su, bezobrazni, bahati. Srbin ne može otići među Rome i kupiti kuću. To mu se neće dozvoliti.
Sa romantizmom o Romima pričaju oni koji o njima znaju samo iz Kusturičinih filmova. Srbi koji žive u dodiru sa njima nemaju ni malo romantizma. Pod pritiskom su sličnim kao Srbi na Kosovu, samo u mnogo manjem obimu. Ali zabranjeno je javno žaliti se na tu temu. Tako je počinjala i tragedija na Kosovu.
 
Obersturmfuehrer:
ma nemoj mi reci?
sta sad treba da emituje ko sta stigne?
frekvencije su potrosna roba i ne postoji beskonacno frekvencija koje mogu da se koriste...
Vidi se da si u dusi pravi mali naci.Rec je o manjini koja je uvek bila uz Srbe.Mozda ni neki madjarski radio nema pravo da emituje program,ali zbog dobrosusedskih odnosa precicemo preko toga.
 
lgirl:
A ova slika sto je postavio Satarichar predstavlja smernu Srpkinju koja njise guzom dok koraca da odgoji ispravne Srpcice koji ce mrzeti sve redom? Puritanski i vulgarno, cisto "Srpski" i fasisticki. Harmonijum :roll:


Puritansko ne može biti vulgarno, bio bi paradoks
"srpski" ne može biti fašistički, jer Srbi nikada nisu bili fašisti!
A reči koje se završavaju na - ski, pišu se malim slovom.
 
lgirl:
A ova slika sto je postavio Satarichar predstavlja smernu Srpkinju koja njise guzom dok koraca da odgoji ispravne Srpcice koji ce mrzeti sve redom? Puritanski i vulgarno, cisto "Srpski" i fasisticki. Harmonijum :roll:

Zašto fašistički?
U sredini gde sam ranije živeo, bilo je podjednako Srba i Roma.
Broj mešovitih prijateljstava - 0
Nije postojao nijedan par prijatelja, Srbin i Rom. Strogo se svako držao svoga stada. U slučaju da se zakače Srbin i Rom, svi Romi će se sjuriti i izlomiti Srbina. Srbi će samo gledati. To nigde neće biti objavljeno, jer Bože moj, to je normalno. Vest je, ako Srbin uvredi, ili udari Belog Medveda, tj Roma. Ko je ovde fašista?
U slučaju da Srbin udari kolima Roma, Srbin ostavlja kola i beži glavom bez obzira, jer će mu Romi izlomiti sve kosti, bez obzira, što Srbin nije ni najmanje kriv. Na primer, dete od tri, četiri godine juri samo ulicom i ako se dogodi nesreća, Romi se ne obaziru što je dete krivo, odnosno roditelji, koji su ga tako malog pustili na ulicu. Ko je ovde fašista?
Srpkinja može da se zabavlja sa Romom, ima takvih primera. Njena okolina će to gledati sa neodobravanjem, ali na kraju nikom ništa. To je njen izbor. Ako, nekad , a vrlo retko, Romkinja se zabavlja sa Srbinom, njena familija, a i cela čerga će ih proganjati do Sudnjega dana. Često se ova "ljubav", završava tragedijom, jer porodica samo smrću može da izbriše ovu "sramotu". Ko je sad fašista?
Svoje svadbe, sunete i ko zna šta, slave na ulicama. Zatvore ulicu šatorom i to je to. Ozvučenje, odokativno, 100 gigawata, trešti do duboko u noć. Nema veze što vam dete uznemireno plače, što treba da radite ili učite, nemoćni ste. Policija, na pijavu uznemiravanja, prosto vam kaže da je nemoćna, odnosno, ne sme da ih dira. Ko ovo nije čuo, taj ne zna šta je teror. E, i to je fašizam.
Na kraju krajeva, ko brani vama "širokim dušama" da se družite sa Romima? Da se posećujete za slave, bajrame, vasilice, đurđevdane, rođendane. Da im idete u kuće i da ih gostite u svojim.
Niko. Ali nema vas u čergama. Niti Roma u vašim elitnim naseljima. Vaše dece nema u školama, gde ima romske dece.
Vi ste, očigledno za "siguran sex" - bez dodira, komunikacije, davanja i uzimanja.
Kod vas funkcioniše, samo ljubav na daljinu. Što veća daljina, veća ljubav.
I kad se preseravate i ljude koji drugačije misle, jednostavno jer trpe u sred Srbije teror, nazivate fašistima, bezrazložno rastete u svojim očima.
To nije čovekoljublje, već obično licemerje i glupost.
Ako stvarno hoćete da nešto uradite, dođite u cigan-male, pa ih edukujte. Radite sa njima.
Vodite ih, bez sramote da budete viđeni, u muzeje, pozorišta, bioskope.
Voleo bih da vidim, koliko bi nerava za ove "jadnike" imali? Postali bi vi i fašisti i nacisti i šovinisti.
Jer za razliku od tebe i takvih kao ti, ja i ovakvi kao ja, imamo bar jedan kvalitet - volimo svoj narod.
 
satarichar:
Zašto fašistički?
U sredini gde sam ranije živeo, bilo je podjednako Srba i Roma.
Broj mešovitih prijateljstava - 0
Nije postojao nijedan par prijatelja, Srbin i Rom. Strogo se svako držao svoga stada. U slučaju da se zakače Srbin i Rom, svi Romi će se sjuriti i izlomiti Srbina. Srbi će samo gledati. To nigde neće biti objavljeno, jer Bože moj, to je normalno. Vest je, ako Srbin uvredi, ili udari Belog Medveda, tj Roma. Ko je ovde fašista?
U slučaju da Srbin udari kolima Roma, Srbin ostavlja kola i beži glavom bez obzira, jer će mu Romi izlomiti sve kosti, bez obzira, što Srbin nije ni najmanje kriv. Na primer, dete od tri, četiri godine juri samo ulicom i ako se dogodi nesreća, Romi se ne obaziru što je dete krivo, odnosno roditelji, koji su ga tako malog pustili na ulicu. Ko je ovde fašista?
Srpkinja može da se zabavlja sa Romom, ima takvih primera. Njena okolina će to gledati sa neodobravanjem, ali na kraju nikom ništa. To je njen izbor. Ako, nekad , a vrlo retko, Romkinja se zabavlja sa Srbinom, njena familija, a i cela čerga će ih proganjati do Sudnjega dana. Često se ova "ljubav", završava tragedijom, jer porodica samo smrću može da izbriše ovu "sramotu". Ko je sad fašista?
Svoje svadbe, sunete i ko zna šta, slave na ulicama. Zatvore ulicu šatorom i to je to. Ozvučenje, odokativno, 100 gigawata, trešti do duboko u noć. Nema veze što vam dete uznemireno plače, što treba da radite ili učite, nemoćni ste. Policija, na pijavu uznemiravanja, prosto vam kaže da je nemoćna, odnosno, ne sme da ih dira. Ko ovo nije čuo, taj ne zna šta je teror. E, i to je fašizam.
Na kraju krajeva, ko brani vama "širokim dušama" da se družite sa Romima? Da se posećujete za slave, bajrame, vasilice, đurđevdane, rođendane. Da im idete u kuće i da ih gostite u svojim.
Niko. Ali nema vas u čergama. Niti Roma u vašim elitnim naseljima. Vaše dece nema u školama, gde ima romske dece.
Vi ste, očigledno za "siguran sex" - bez dodira, komunikacije, davanja i uzimanja.
Kod vas funkcioniše, samo ljubav na daljinu. Što veća daljina, veća ljubav.
I kad se preseravate i ljude koji drugačije misle, jednostavno jer trpe u sred Srbije teror, nazivate fašistima, bezrazložno rastete u svojim očima.
To nije čovekoljublje, već obično licemerje i glupost.
Ako stvarno hoćete da nešto uradite, dođite u cigan-male, pa ih edukujte. Radite sa njima.
Vodite ih, bez sramote da budete viđeni, u muzeje, pozorišta, bioskope.
Voleo bih da vidim, koliko bi nerava za ove "jadnike" imali? Postali bi vi i fašisti i nacisti i šovinisti.
Jer za razliku od tebe i takvih kao ti, ja i ovakvi kao ja, imamo bar jedan kvalitet - volimo svoj narod.
Нажалост,имамо слично мишљење.:)
 
mali.adadjo:
Puritansko ne može biti vulgarno, bio bi paradoks
"srpski" ne može biti fašistički, jer Srbi nikada nisu bili fašisti!
A reči koje se završavaju na - ski, pišu se malim slovom.


Taj paradoks i jeste paradoks :) . Sve sto je Srpsko treba pisati velikim pocetnim slovom. Nisu bili ali su postali, zar ne vidite. A kada se pravdate onda se odajete.

Tekst koji je Satarichar napisao ne mogu da citam, previse je dugacak. Uglavnom, cmizdrenje na temu : Volim svoj narod. Ahhhh
 

Back
Top