Mađari jedinstveno na izbore

Kira Neris

Primećen član
Poruka
663
Na izbornoj listi koalicije Mađarska sloga biće šest mesta za predstavnike Omladinskog pokreta 64 županije.

Predsednik Demokratske zajednice vojvođanskih Mađara Šandor Pal najavio da će na listi Mađarska sloga biti obezbeđena mesta za predstavnike tog pokreta. Upitan da li zna da će Omladinski pokret 64 županije najverovatnije biti zabranjen u Mađarskoj, Pal je za novosadski Građanski list rekao da o tome ne razmišlja. Listu Mađarska sloga čine DZVM i Demokratska stranka vojvođanskih Mađara.

Zbog učešća u organizaciji nasilnih demonstracija u Budimpešti u oktobru ove godine, tužilaštva u Mađarskoj razmatraju mogućnost zabrane Omladinskog pokreta 64 županije.

Lider tog pokreta, Laslo Torockai, najavio je da će registrovati novu stranku, koja će se zvati "Mi sami", i koja će najpre biti registrovana u Srbiji. Torockaiju je krajem 2004. na godinu dana zabranjen ulazak u Srbiju zbog tuče na Paliću.

Vlasti u Slovačkoj u septembru su mu na pet godina zabranile ulazak u tu zemlju, zbog demonstracija koje je organizovao ispred Ministarstva unutrašnjih poslova Slovačke.

Omladinski pokret 64 županije zalaže se za reviziju Trijanonskog sporazuma, kojim je Mađarska posle Prvog svetskog rata, posle raspada Austrougarske, izgubila velike delove teritorija, između ostalih Vojvodinu, koja je prisajedinjena Kraljevini Srba, Hrvata i Slovenaca.
 
Kira Neris:
Na izbornoj listi koalicije Mađarska sloga biće šest mesta za predstavnike Omladinskog pokreta 64 županije.

Predsednik Demokratske zajednice vojvođanskih Mađara Šandor Pal najavio da će na listi Mađarska sloga biti obezbeđena mesta za predstavnike tog pokreta. Upitan da li zna da će Omladinski pokret 64 županije najverovatnije biti zabranjen u Mađarskoj, Pal je za novosadski Građanski list rekao da o tome ne razmišlja. Listu Mađarska sloga čine DZVM i Demokratska stranka vojvođanskih Mađara.

Zbog učešća u organizaciji nasilnih demonstracija u Budimpešti u oktobru ove godine, tužilaštva u Mađarskoj razmatraju mogućnost zabrane Omladinskog pokreta 64 županije.

Lider tog pokreta, Laslo Torockai, najavio je da će registrovati novu stranku, koja će se zvati "Mi sami", i koja će najpre biti registrovana u Srbiji. Torockaiju je krajem 2004. na godinu dana zabranjen ulazak u Srbiju zbog tuče na Paliću.

Vlasti u Slovačkoj u septembru su mu na pet godina zabranile ulazak u tu zemlju, zbog demonstracija koje je organizovao ispred Ministarstva unutrašnjih poslova Slovačke.

Omladinski pokret 64 županije zalaže se za reviziju Trijanonskog sporazuma, kojim je Mađarska posle Prvog svetskog rata, posle raspada Austrougarske, izgubila velike delove teritorija, između ostalih Vojvodinu, koja je prisajedinjena Kraljevini Srba, Hrvata i Slovenaca.
Eto ti pa sad ti kenjaj o navodnoj ugrozenosti madjara a ovaj organizuje svoju hortijevsku organizaciju prvo u Srbiji pa onda u rodnoj Ungriji :roll: .Mada ja sam da mu se dozvoli regisstracija jer bas volim te cirkus partije i politicare poput Seceroskog ,Obraza ,Jogi letaca ,radikala,JULa ,ovog madjarskog fasiste,Sinise Vucinica ... postacemo egzoticniji od Kenije jos malo :mrgreen:
 
Kira Neris:
Na izbornoj listi koalicije Mađarska sloga biće šest mesta za predstavnike Omladinskog pokreta 64 županije.

Predsednik Demokratske zajednice vojvođanskih Mađara Šandor Pal najavio da će na listi Mađarska sloga biti obezbeđena mesta za predstavnike tog pokreta. Upitan da li zna da će Omladinski pokret 64 županije najverovatnije biti zabranjen u Mađarskoj, Pal je za novosadski Građanski list rekao da o tome ne razmišlja. Listu Mađarska sloga čine DZVM i Demokratska stranka vojvođanskih Mađara.

Zbog učešća u organizaciji nasilnih demonstracija u Budimpešti u oktobru ove godine, tužilaštva u Mađarskoj razmatraju mogućnost zabrane Omladinskog pokreta 64 županije.

Lider tog pokreta, Laslo Torockai, najavio je da će registrovati novu stranku, koja će se zvati "Mi sami", i koja će najpre biti registrovana u Srbiji. Torockaiju je krajem 2004. na godinu dana zabranjen ulazak u Srbiju zbog tuče na Paliću.

Vlasti u Slovačkoj u septembru su mu na pet godina zabranile ulazak u tu zemlju, zbog demonstracija koje je organizovao ispred Ministarstva unutrašnjih poslova Slovačke.

Omladinski pokret 64 županije zalaže se za reviziju Trijanonskog sporazuma, kojim je Mađarska posle Prvog svetskog rata, posle raspada Austrougarske, izgubila velike delove teritorija, između ostalih Vojvodinu, koja je prisajedinjena Kraljevini Srba, Hrvata i Slovenaca.


J*bte, je li ovo kod tebe došlo do katarze...
Mesecima se*eš na ovom forumu o genocidnim Srbima, o ugroženim manjinskim pravima u Srbiji itd. itd...
I onda objaviš: "Lider tog pokreta, Laslo Torockai, najavio je da će registrovati novu stranku, koja će se zvati "Mi sami", i koja će najpre biti registrovana u Srbiji."
Toliko o tvojoj objektivnosti do sada...
Znači zabranjen mu rad i dolazak u Slovačku, Mađarsku...(preskočio si Rumuniju gde je "persona non grata", a može slobodno da k*nja po Srbiji... 8)
 
Pa kad su kod nas popularne stranke koje bi da strpnu deo tudje susedne teritorije cak imaju i najvise poslanika u parlamentu pa je drug Torckai vido da je Srbija ko majcica za takve psihopate a poste se njegov program ne razlikuje od radikalskog sa pravom covek misli da ce mu ovde procvetati ruze.
 
DraGo70:
J*bte, je li ovo kod tebe došlo do katarze...
Mesecima se*eš na ovom forumu o genocidnim Srbima, o ugroženim manjinskim pravima u Srbiji itd. itd...
I onda objaviš: "Lider tog pokreta, Laslo Torockai, najavio je da će registrovati novu stranku, koja će se zvati "Mi sami", i koja će najpre biti registrovana u Srbiji."
Toliko o tvojoj objektivnosti do sada...
Znači zabranjen mu rad i dolazak u Slovačku, Mađarsku...(preskočio si Rumuniju gde je "persona non grata", a može slobodno da k*nja po Srbiji... 8)

Pa kad su u Srbiji slepcine na vlasti.Slovaci i Rumuni drze do sebe i tamo bi ovakve kao sto je ova djarma Kira za jaja obesili.
 
Па није нам Тороцкаи крив што нисмо сложни.Који се од српских политичара сетио да понуди јединстваену српску листу?Који се понудио да штити српске интересе?И после се чудимо.Ето на ЕУ,трчимо јој у сусрет.
 
Imam par prijatelja koji su vojvodjanski Madjari a uglavnom su svi iz Subotice sem jednog druga koji je iz Beceja.
Nikom od njih ne pada na pamet da glasa za Kasu ni za "Madjarsku slogu" koju vodi cuveni radikalski prijatelj,saradnik i koalicioni partner Pas Sandor.
Njihovo a i moje misljenje je da te partije nemaju veze sa zastitom interesa madjarske manjine u Vojvodini.
SVM je jedna bezlicna stranka i Pal Sandor je idijot.
Svi oni ce glasati za DS ili LDP.
 
Kira Neris:
Omladinski pokret 64 županije zalaže se za reviziju Trijanonskog sporazuma, kojim je Mađarska posle Prvog svetskog rata, posle raspada Austrougarske, izgubila velike delove teritorija, između ostalih Vojvodinu, koja je prisajedinjena Kraljevini Srba, Hrvata i Slovenaca.
Taj pokret je sa ovakim idejama na istom niovu kao i SRS kad prica o Karlovacu,Karlobagu,Ogulinu i Virovitici i o tome kao cemo to jednom ratom osvojiti...
To je isto toliko i inteligentno i realno.
Onaj ko glasa za tu listu kao da je glasao za SRS.
 
Meni ovo govori da smo mi najtolerantija zemlja na svetu. Fasisticka organizacija "64 zupanije" koja je zabranjena svuda u okruzenju, a sad je zabranjuju cak i u Madjarskoj, jedino u Srbiji moze slobodno da zastupa svoju nakaradnu ideologiju. Da smo normalna drzava davno bi bacili likove kao sto je kara nerisu i njemu slicne, u zatvore ili druge adekvatne ustanove, umesto sto im dajemo prostor da laju.
 
64 жупаније је једна екстремистичка организација.Зато су у задњим демонстрацијама у Будимпешти добили по п.... и попили затвор.Надам се да ће и овдашња полиција то да уради ако почну да дивљају.:evil:
 
Salvantis:
Meni ovo govori da smo mi najtolerantija zemlja na svetu. Fasisticka organizacija "64 zupanije" koja je zabranjena svuda u okruzenju, a sad je zabranjuju cak i u Madjarskoj, jedino u Srbiji moze slobodno da zastupa svoju nakaradnu ideologiju. Da smo normalna drzava davno bi bacili likove kao sto je kara nerisu i njemu slicne, u zatvore ili druge adekvatne ustanove, umesto sto im dajemo prostor da laju.


Za takve treba govnjiva motka...a to ce i da ih snadje.

smil42ebc9a6e2610.gif
 

Back
Top