Prvi gay brak u Africi

kyo

Primećen član
Banovan
Poruka
576
Johanesburg -- Dan nakon što su u JAR legalizovani brakovi homoseksualaca, prvi južnoafrički gej par stao na "ludi kamen".

Kako je javila južnoafrička državna televizija, Vernon Gibs i Toni Hals su se, posle osmomesečnog planiranja svadbe, konačno venčali u Džordžu, gradiću na jugoistoku zemlje. "Imam poruku koju želim da podelim sa svima: mi smo samo dva zaljubljena muškarca, koja su u ljubavi jako, jako dugo", kazao je jedan od mladoženja državnoj televiziji.

Gibs i Hals su u vezi devet godina, i vlasnici su centra za rehabilitaciju divljih životinja u Riversdejlu, gradiću udaljenom oko 300 kilometara od Kejptauna.

Zakon kojim je u Južnoj Africi odobreno sklapanje homoseksualnih brakova stupio je na snagu juče, iako su konzervativne i klerikalne političke partije i udruženja ocenile da je on nemoralan i u potpunoj suprotnosti sa afričkom tradicijom.

Zakon je usvojen na osnovu građanskih sloboda garantovanih postapardhejdskim ustavom koji važi za jedan od najliberalnijih na svetu. Južnoafrički vrhovni sud je na inicijativu gej grupa naložio da takav zakon bude usvojen, kako bi homoseksualci, u skladu sa ustavnim garancijama, mogli da uživaju ista građanska prava i slobode kao hetoreseksualci.

-----------------------
vijest sam vidio na jednom srpskom forumu

e da mi je znati što naša istočna "braća" misle o tome?
Da vidim koliko ste demokratsko i liberalno društvo....
 
aham, znachi tvoje pojavljivanje ovde je nedobronamerno.

shta da ti kazhem, nek se piche ljudi u chmar ako vole. ja nemam nishta protiv, podrzhavam ljubav u svakom obliku i pogledu.

a shta vi nasha zapadna bracja mislite o tome? ;-)
 
Је л' овај био кум?

korac_zarko_001.jpg
 

Back
Top