strpljenje

jastuk

Aktivan član
Poruka
1.425
Da li vi mislite da je strpjlenje jedna veoooooma vazna osobina (da ne kazen ljudska vrednost) ?

...ili vam je to mozda "vuce na" kukavicko trpljenje iz nesigurnosti ili nedostatak strasti(shire shvacene) ili nemate pojma otkud pridavanje znacaju toj osobina itd....
 
jastuk:
Da li vi mislite da je strpjlenje jedna veoooooma vazna osobina (da ne kazen ljudska vrednost) ?

...ili vam je to mozda "vuce na" kukavicko trpljenje iz nesigurnosti ili nedostatak strasti(shire shvacene) ili nemate pojma otkud pridavanje znacaju toj osobina itd....
Ja mislim da to jeste vazno ali ja nemam ni mrvicu toga......................
 
Zavisi od situacije. Eto, ja bih prva za sebe rekla da nemam mrvicu strpljenja, ali ond ase setim da 3 nedelje strpljivo čekam da mi proradi pretplaćeni Internet, i od toga nema ništa. Pa se sve ustežem da pozovem ono što nazivaju "tehničkom podrškom", jer znam da ću delovati malo..... nestrpljivo. Ali, opet, bolje bi bilo da jesam nestrpljiva, jer bi mi verovatno radio Internet. Mada, možda je bolje da ne radi...
Tako da, nikad se ne zna, zavisi od situacije.
 
Lexa:
Zavisi od situacije. Eto, ja bih prva za sebe rekla da nemam mrvicu strpljenja, ali ond ase setim da 3 nedelje strpljivo čekam da mi proradi pretplaćeni Internet, i od toga nema ništa. Pa se sve ustežem da pozovem ono što nazivaju "tehničkom podrškom", jer znam da ću delovati malo..... nestrpljivo. Ali, opet, bolje bi bilo da jesam nestrpljiva, jer bi mi verovatno radio Internet. Mada, možda je bolje da ne radi... Tako da, nikad se ne zna, zavisi od situacije.

eto , ti strpljivo cekash da se odviknesh od neta :)
 
ima ona neka psiholoshka teorija il ' sta vec o odlaganju zadovoljstva kao odrazu inteligencije ... a cini mi se da mnogi ljudi strpljenje shvataju kao dosadno trpljenje necega , u vezi cega se moglo naci neko drugo reshenje - kao neka precica - sad da l je ta precica jednako dobra , to je pitanje ....
 
dobro i loshe je relativno... ( imam utisak da se ponavljam bezbroj puta tvrdecji ovo )... u jednom trenutku mozhe se pokazati kao dobro, da bi u sledecjem bilo loshe... sve je u trenutku... a strpljivost, kao osobina da se sacheka povoljan trenutak, jeste vrlina... samo ako neko ko cheka, ume da prepozna "pravi" trenutak... mozda... ako je siguran da zna shta cheka... i ako se neuspava u svojoj strpljivosti... chekanje chekanja radi... strpljivost u chekanju da bi se stvari razreshile same od sebe, ili chekanje da ih neko drugi razreshi umesto nas, mozhe biti kontraproduktivno kada je rech o strpljenju... i tada mozda mozhe da se govori o manjku strasti...
strpljivost po meni mozhe da se nazove i samo disciplina, a samim tim nekako postaje i logichnije zashto ljudi pridaju znachaj istoj... recimo samo da se cela istochnjachka filozofija i religija bazira na istoj... a nije rech samo o istochnjachoj... i hrishcjanstvo se bazira na samoodricanju, a samim tim i na treningu volje... ili samodisciplini...
evo... sada chak i pokushavam u kojoj da se prisetim u kojoj religiji to nije sluchaj... i ne uspeva mi...
u svakom sluchaju... zanimljiva tema... o kojoj bi se zajsta moglo opshirno pisati... shteta, jer sve manje ljudi na ovom 4rumu ima snage( mozh; bit' i volje :D ) da opshirno pishe...
strplivo chekaju da prochitaju neshto mudro... e sad... koliko je to dobro? :P

da rezimiram na samom kraju...
pozitivna stvar kod strpljivosti jeste jachanje samodiscipline, a samim tim i trening volje... a volja je merilo snage chovekovog delovanja... u svakom pogledu
 
Artinve:
dobro i loshe je relativno... ( imam utisak da se ponavljam bezbroj puta tvrdecji ovo )... u jednom trenutku mozhe se pokazati kao dobro, da bi u sledecjem bilo loshe... sve je u trenutku... a strpljivost, kao osobina da se sacheka povoljan trenutak, jeste vrlina... samo ako neko ko cheka, ume da prepozna "pravi" trenutak... mozda... ako je siguran da zna shta cheka... i ako se neuspava u svojoj strpljivosti... chekanje chekanja radi... strpljivost u chekanju da bi se stvari razreshile same od sebe, ili chekanje da ih neko drugi razreshi umesto nas, mozhe biti kontraproduktivno kada je rech o strpljenju... i tada mozda mozhe da se govori o manjku strasti...
strpljivost po meni mozhe da se nazove i samo disciplina, a samim tim nekako postaje i logichnije zashto ljudi pridaju znachaj istoj... recimo samo da se cela istochnjachka filozofija i religija bazira na istoj... a nije rech samo o istochnjachoj... i hrishcjanstvo se bazira na samoodricanju, a samim tim i na treningu volje... ili samodisciplini...
evo... sada chak i pokushavam u kojoj da se prisetim u kojoj religiji to nije sluchaj... i ne uspeva mi...
u svakom sluchaju... zanimljiva tema... o kojoj bi se zajsta moglo opshirno pisati... shteta, jer sve manje ljudi na ovom 4rumu ima snage( mozh; bit' i volje :D ) da opshirno pishe...
strplivo chekaju da prochitaju neshto mudro... e sad... koliko je to dobro? :P

da rezimiram na samom kraju...
pozitivna stvar kod strpljivosti jeste jachanje samodiscipline, a samim tim i trening volje... a volja je merilo snage chovekovog delovanja... u svakom pogledu

A da ti mene ozenis?
 
mammy:
A da ti mene ozenis?
ocju... samo recite za koga :mrgreen:
provodadzija sam ka'kog nema... provodadzishem za medelju sa Staljinovim likom... ali ako zajsta zhelite pravog profesionalca... kontaktirajte gospodina zaokruzhenog... on je ipak za klasu iznad mene...
 
strpljenje...pa mislim svaka osobina je bitna...zavisi na shta se odnosi...mrznja je ponekad razumljiva chak i pozheljna...ali ok je mrzeti recimo nepravdu a nije ok mrzeti nekoga jer je drugachiji il shta znam...tako isto i strpljenje...nekad mozhe biti slabost nekad nedostatak a nekad opet vrlina...ne mozhe se generalno retji dal je dobro il ne...
 
ako budete dovoljno strpljivi, sve ce vam se samo recji... ova(j) jastuk stalno nesto eksperimentise sa svojim temama, bar koliko sam pratila a nisam mnogo ali cu... valjda je to strpljenje, u praksi (salim se)
 
Artinve:
dobro i loshe je relativno... ( imam utisak da se ponavljam bezbroj puta tvrdecji ovo )... u jednom trenutku mozhe se pokazati kao dobro, da bi u sledecjem bilo loshe... sve je u trenutku... a strpljivost, kao osobina da se sacheka povoljan trenutak, jeste vrlina... samo ako neko ko cheka, ume da prepozna "pravi" trenutak... mozda... ako je siguran da zna shta cheka... i ako se neuspava u svojoj strpljivosti... chekanje chekanja radi... strpljivost u chekanju da bi se stvari razreshile same od sebe, ili chekanje da ih neko drugi razreshi umesto nas, mozhe biti kontraproduktivno kada je rech o strpljenju... i tada mozda mozhe da se govori o manjku strasti...
strpljivost po meni mozhe da se nazove i samo disciplina, a samim tim nekako postaje i logichnije zashto ljudi pridaju znachaj istoj... recimo samo da se cela istochnjachka filozofija i religija bazira na istoj... a nije rech samo o istochnjachoj... i hrishcjanstvo se bazira na samoodricanju, a samim tim i na treningu volje... ili samodisciplini...
evo... sada chak i pokushavam u kojoj da se prisetim u kojoj religiji to nije sluchaj... i ne uspeva mi...
u svakom sluchaju... zanimljiva tema... o kojoj bi se zajsta moglo opshirno pisati... shteta, jer sve manje ljudi na ovom 4rumu ima snage( mozh; bit' i volje :D ) da opshirno pishe...
strplivo chekaju da prochitaju neshto mudro... e sad... koliko je to dobro? :P

da rezimiram na samom kraju...
pozitivna stvar kod strpljivosti jeste jachanje samodiscipline, a samim tim i trening volje... a volja je merilo snage chovekovog delovanja... u svakom pogledu

hvala kolega :D !
(idi da mi pricash o "zaljubiti se" ,ajde, imaj volje :) ) ...nije da cekam da procitam neshto mudro , nego ne umem da tako lepo slozim misli i onda opshirno pishem ....to je konstruktivna precica :) - dodjesh na forum i fine bate i seke ti razviju ideje :) ; dakle nije lenjost ,mozda glupost :D , a protiv svojih teshko promenjljivih slabosti se mozda i ne treba strpljivo boriti ,ili treba ,uz pomoc religije :???: ....
 
nije poenta u religiji... samo samo sam nagovestio da bi tema mogla da se razvije i na tu stranu...
u sushtini ne volim da rezimiram na kraju, ali sam to uchinio bash zbog onog "tja" u proshloj... da, i hvala na dobrodoshlici... opazih je, ali nisam odgovorio... a shto se zaljubljenosti tiche... nisam odvishe mudar na tu temu... ili tu obichno ima malo mudrosti... mozhda se i okusham, ali svakoko ne sada... previshe sam umoran... premalo sna u poslednje veme, a i ustajem veoma rano sutra...
 
Artinve:
ocju... samo recite za koga :mrgreen:
provodadzija sam ka'kog nema... provodadzishem za medelju sa Staljinovim likom... ali ako zajsta zhelite pravog profesionalca... kontaktirajte gospodina zaokruzhenog... on je ipak za klasu iznad mene...
Ok, cu da ti kazem....jednom....
 

Back
Top